Monday's results: Santa Clara County prep scores - San Jose Mercury News

Girls track and field

Blossom Valley

Santa Teresa Division

Santa Teresa 105, Independence 31

At Santa Teresa

4x100 Santa Teresa; 1,600 Nolasco (ST) 18.26; 400 Cruz (ST) 1:04.71; 100 Ajoku (ST) 13.44; 800 Nolasco (I) 2:39; 300 IH Hernandez (ST); 200 Ajoku (ST) 28.25; 3,200 McAlpine (ST) 12:50; 4x400 Santa Teresa 4:27; Shot put McKee (ST) 39-9 1/4; Discus McKee (ST) 114-3 1/2; Long jump Gaspar (ST) 16-2; Triple jump Gaspar (ST) 32-10; High jump Truong (I) 4-6; Pole vault Baker (ST) 7-0.

Records Santa Teresa 6-0; Independence 2-4.

Boys track and field

Blossom Valley

Santa Teresa Division

Independence 101, Santa Teresa 35

At Santa Teresa

4x100 Independence 47.78; 1,600 Tosco (I) 4:34; 110 HH O'Dowd (ST) 15.88; 400 Tran (I) 52.33; 100 Nguyen (I) 11.50; 800 Nichols (I) 2:10; 300 IH O'Dowd (ST) 40.76; 200 Tran (I) 23.53; 3,200 Tosco (I) 10:13; 4x400 Independence 3:35; Shot put Vo (I) 42-0 1/2; Discus Parks (ST) 142-1; Long jump Muaava (I) 19-3; Triple jump Muaava (I) 40-4; High jump Adjel (I) 5-8; Pole vault E.Tran (I) 9-0.

Records Independence 6-0; Santa Teresa 4-2.

Boys track and field

West Catholic

Bellarmine College Prep 116, Valley Christian 20

At Bellarmine

4x100 Valley Christian 44.23; 1,600 Smith (BCP) 4:29.30; 110 HH Mendoza (BCP) 15.72; 400 Montgomery (BCP) 51.94; 100 Marshall (VC) 11.09; 800 Kelly (BCP) 2:01.36; 300 IH Mendoza (BCP) 42.35; 200 Houp (VC) 22.83; 3,200 Rae (BCP) 9:49.14; 4x400 Bellarmine College Prep 3:34.50; Shot put Danser (BCP) 42-83/4; Discus Dapper (BCP) 112-1; High jump Crowther (BCP) 5-10; Pole vault Hall (BCP) 12-6; Long jump Cole (BCP) 20-21/4; Triple jump Cole (BCP) 42-1.

Records Bellarmine College Prep 3-3; Valley Christian 1-4.

St. Francis 84, Archbishop Mitty 52

At St. Francis

4x100 Archbishop Mitty 44.16; 1,600 Iyer (AM) 4:45.67; 110 HH Campbell (AM) 14.83; 400 Lott (SF) 52.98; 100 Borel (SF) 10.80; 800 Iyer (AM) 2:07.96; 300 IH Campbell (AM) 39.18; 200 Manukian (SF) 23.05; 3,200 Iyer (AM) 10:45.16; 4x400 St. Francis 3:33.25; Shot put Butler (SF) 49-7; Discus Duterte (AM) 147-0; High jump L.Johnson (SF) 5-10; Pole vault Toney (SF) 15-0; Long jump L.Johnson (SF) 21-113/4; Triple jump L.Johnson (SF) 44-93/4.

Record St. Francis 6-0.

Girls track and field

West Catholic

Presentation 77, Valley Christian 45

At Bellarmine

4x100 Valley Christian 49.99; 1,600 Tsolis (P) 5:17.32; 110 LH Goranson (VC) 14.45; 400 Bajet (P) 1:05.29; 100 Wright (P) 12.40; 800 Tsolis (P) 2:24.22; 300 IH Lalumandiere (P) 52.61; 200 Wright (P) 25.85; 3,200 Korpusik (P) 12:12.06; 4x400 Presentation 4:02.01; Shot put Biglarderi (VC) 30-10; Discus Walls (VC) 72-1; High jump Sklar (P) 5-2; Pole vault Cooper (P) 8-0; Long jump Skardoutos (P) 15-21/2; Triple jump Uzoh (P) 33-41/2.

Records Presentation 3-2; Valley Christian 1-4.

Archbishop Mitty 71, St. Francis 65

At St. Francis

4x100 Archbishop Mitty 48.98; 1,600 Healy (SF) 5:24.67; 110 HH Qualia (SF) 17.34; 400 Landen (SF) 1:00.33; 100 Landen (SF) 12.50; 800 John (AM) 2:24.36; 300 IH Wood (AM) 48.56; 200 Landen (SF) 25.68; 3,200 Kriege (AM) 11:54.38; 4x400 St. Francis 4:10.07; Shot put Gordon (AM) 40-0; Discus Nereu (SF) 100-5; High jump Bernal (AM) 4-10; Pole vault Roche (SF) 9-0; Long jump Artaval (AM) 16-31/2; Triple jump Lovely (AM) 34-9.

Records St. Francis 5-1; Archbishop Mitty 5-1.

Boys track and field

Blossom Valley

Mount Hamilton Division

Oak Grove 69, Silver Creek 66

At Silver Creek

4x100 relay Oak Grove (Smart, Beard, McClelland, Harvey) 43.86; 1,600 Slaton, Oak Grove 4:46.70; 110 hurdles De Rio (OG) 16.70; 400 Smart )OG) 52.96; 100 Beard (OG) 11.18; 800 Tran (SC) 2:09.16; 300 hurdles ligan (SC) 44.90; 200 Beard (OG) 23.09; 3,200 Slaton (OG) 10:24.47; 4x400 relay Silver Creek 3:40.42; shotput Leo, Navarro (OG) 44-0; discus Dereck White (OG) 160-8; high jump CJ Nwuzi (SC) 6-0; pole vault Karlo Iligan (SC) 8-0; long jump CJ Nwuzi (SC) 21-2; triple jump CJ Nwuzi (SC) 42-10.

Records Oak Grove 4-2; Silver Creek 3-3.

Mt. Pleasant 86, Leigh 44

At Mt. Pleasant

4x100 relay Mt. Pleasant 44.49; 1,600 Hurley (L) 4.38.40; 110 hurdles Sanchez (MP) 15.87; 400 R.Martinez (MP) 52.17; 100 V.Martinez (MP) 11.21; 800 Hurley (L) 2:06.00; 300 hurdles Chuun (MP) 41.59; 200 V.Martinez (MP) 22.87; 3,200 Papay (L) 10:40.20; Shot put Nava (MP) 49-11/2; Discus Sabate (MP) 120-9; High jump R.Martinez (MP) 5-2; Pole vault Tran (MP) 13-0; Long jump Dipero (L) 19-8; Triple jump Chuun (MP) 43-81/2.

Records Mt. Pleasant 6-1; Leigh 2-5.

Pioneer 70, 2. Evergreen Valley 66

At Evergreen Valley

4x100 relay Pioneer 45.24; 1,600 W. Strum (P) 4:36.15; 110 hurdles Taylor (EV) 15.86; 400 Casil (EV) 53.14; 100 Uboh (P) 11.68; 800 N. Strum (P) 1:59.57; 300 hurdles McElravy (P) 42.59; 200 Casil (EV) 23.21; 3,200 W. Strum (P) 10:01.83; 4x400 relay Evergreen Valley 3:35.24; Shot put Scott (EV) 43-7.5; Discus Scott (EV) 120-9.75; High jump Taylor (EV) 6-0; Pole vault Boesch (P) 9-6; Long jump Melton (EV) 18-5; Triple jump Taylor (EV) 45-4.

Record Evergreen Valley 6-1.

Santa Teresa Division

Santa Teresa 101, Del Mar 35

At Santa Teresa

4x100 relay Del Mar (Richardson, Dowell, Pecher, Mkalar) 46.09; 1,600 Cleveland (ST) 4:46110 hurdles O'Dowd (ST) 16.46400 King (ST) 54.44100 O'Dowd (ST) 11.09800 Ingwerson (ST) 2:11300 hurdles O'Dowd (ST) 42.38200 Bui (ST) 24.563,200 Yost (ST) 10:494x400 relay Santa Teresa (King, Molina, Hoang, Ingwerson) 3:56; high Jump McGill (DM) 6-0; long Jump McGill (DM) 20-8; triple Jump McGill (DM) 41-51/2; shotput Smith (ST) 44-51/2; discus Smith (ST) 148-1; pole vault Blake (ST) 9-9.

Records Santa Teresa 5-2; Del Mar 0-7.

Independence 117, Andrew Hill 19

4x100 relay Independence 44.63; 1,600 Gameba (I) 4.32.57; 110 hurdles Wang (I) 16.09; 400 Yao (I) 53.66; 100 Saimion (AH) 11.27; 800 Tran (I) 2.01; 300 hurdles Robinson (I) 41.76; 200 Lopez (I) 23.51; 3,200 Tosco (I) 10.14; 4x400 relay Independence 3.34.02; shotput Vo (I) 42-8; discus Capristo (AH) 131-0; long jump Tran (I) 19-10; triple jump Muaava (I) 41-0; high jump Hayer (I) 5-10; polevault Tran (I) 10-6.

Record Independence 7-0.

Live Oak 67, Piedmont Hills 58

At Live Oak

4x100 relay Live Oak (Roberts, White, Van Aken, Hamblin, 44.0; 1,600 Huynh (PH) 4:52; 110 hurdles Leach (LO) 18.4; 400 Daw (LO) 53.4; 100 Thompson (PH) 11.3; 800 Galindez (PH) 2:09.8; 300 hurdles Chang (PH) 44.9; 200 Thompson (PH) 22.7; 3,200 Huynh (PH) 10:34.9; 4x400 relay Live Oak (Vaziry, Tolson, Daw, Montoya, 3:37.9; Shot put Lammers (LO) 36-1; Discus Lammers (LO) 118-0; High jump Leach (LO) 5-4; Long jump White (LO) 19-11.5; Triple jump White (LO) 41-1.

Record Live Oak 2-5.

West Valley Division

San Jose High Academy 87, Prospect 39

At San Jose High Academy

4x100 relay San Jose (Alsagoff, Phanthavong, Reclusado, Chavez) 45.32; 1,600 Assefa (P) 4:50; 110 hurdles Alsagoff (SJ) 14.87; 400 Reclusado (SJ) 54.3; 100 Phanthavong (SJ) 10.9; 800 Assefa (P) 2:14; 300 hurdles Alsagoff (SJ) 40.9; 200 Phanthavong (SJ) 23.09; 3,200 Correa-Sorich (P) 10:48; 4x400 relay San Jose (Alsagoff, Reclusado, Desouki, Phanthavong) 3:32; shotput Villalona (SJ) 36-7; discus Salazar (SJ) 111-7; high jump Flores (SJ) 5-0; long jump Baclig (SJ) 18-9; triple jump Baclig (SJ) 37-9.

Record San Jose High Academy 7-0.

Santa Clara Valley

De Anza Division

Milpitas 73, Los Altos 54

At Milpitas

4x100 relay Milpitas 45.36; 1,600-Safai (LA) 4:47.87; 110 hurdles Higoy (M) 16.42; 400 W. Nguyen (M) 51.06; 100 Abousamra (LA) 11.60; 800 Karp (M) 2:04.77; 300hurdles Higoy (M) 42.87; 200 W.Nguyen (M) 22.95; 3200-Safai (LA) 10:41.59; 4x400 relay Los Altos 3:40.25; shotput Hine (LA) 44-5; discus Hine (LA) 135-4; long jump DeLaCruz (M) 19-8; triple jump W. Nguyen 41-113/4; high jump Greathouse (LA) 5-8.

Gunn 91, Monta Vista 27

At Gunn

4x100 relay Gunn (Yamauchi, Chisom, Sun, Galel) 46.7; 1,600 Summers (G) 4:33.8; 110 hurdles Chui (MV) 15.5; 400 Knight (MV) 54.4; 100 Chisom (G) 10.8; 800 Summers (G) 2:03.2; 300 hurdles Chui (G) 43.2; 200 Chisom (G) 22.3; 3,200 Glassman (G) 10:41.6; shotput Bordbari (G) 37-1; discus Jones (G) 108-2.; high jump Anderson (G) 6-4; long jump Hill (G) 19-2; triple jump Hill (G) 38-91/2.

Records Gunn 4-2; Monta Vista 0-6.

El Camino Division

Wilcox 100, Saratoga 25

At Saratoga

4x100 relay Wilcox 44.63; 1,600 Nguyen (W) 4:33.92; 110 hurdles Romo (W) 16.30; 400 Teerlin (S) 51.75; 100 Dunphy (W) 11.81; 800 Nguyen (W) 2:03.72; 300 hurdles Romo (W) 43.83; 200 Johnson (W) 23.68; 3,200 Menezes (S) 10:22.46; 4x400 relay Wilcox 3:41; shotput Pohohau (W) 47-5; discus Pohohau (W) 127-3; high jump Wallace (W) 5-6; long jump Romo (W) 20-21/2; triple jump Strehlow (W) 38-21/4.

Record Wilcox 6-0.

Lynbrook 68, Fremont 59

At Fremont

4x100 relay Fremont, 45.89; 1,600 Signore (L) 4:37.9; 110 hurdles Beck (L) 18.52; 400 Blomquist (L) 52.83; 100 Brown (F) 11.48; 800 Montenegro (F) 2:06.92; 300 hurdles Beck (L) 47.58; 200 Brown (F) 23.45; 3,200 Signore (L) 10:26.8; 4x400 relay Fremont, 3:49.9; shotput LaBossiere (L) 40-5; discus Solanzo (F) 122-10; high jump Blomquist (L) 5-10; long jump Blomquist (L) 19-21/2;triple jump Cabana (F) 39-41/2.

Records Lynbrook 5-1; Fremont 4-2.

Girls track and field

Blossom Valley

Mount Hamilton Division

Mt.Pleasant 721/3, Leigh 582/3

At Mt. Pleasant

4x100 relay Mt.Pleasant 52.47; 1,600 Diaz (L) 5.35.70; 110 hurdles Walker (MP) 14.85; 400 Hopper (L) 59.26; 100 Walker (MP) 12.61; 800 Diaz (L) 2:25.83; 300 hurdles Walker (MP) 45.95; 200 Butler (MP) 26.40; 3,200 Diaz (L) 12:36.5; shotput Silaras 36-1; discus Silaras 110-8; high jump Silaras 5-0; pole vault Kadam 9-6; long jump Evans 17-6;triple jump Leath (MP) 38-1.

Records Mt.Pleasant 7-0; Leigh 6-2.

Oak Grove 72, Silver Creek 56

At Silver Creek

4x100 relay Oak Grove 54.42; 1,600 Pham (SC) 5:50; 110 hurdles Flondez (OG) 19.19; 400 Lube (OG) 1:07.56; 100 Brown (OG) 13.36; 800 Turminini (SC) 2:36.57; 300 hurdles Ho (SC) 52.26; 200 Brown (OG) 27.87; 3,200 Pham (SC) 12:44.84; 4x400 relay Silver Creek, 4:30.16; shotput Wong (SC) 26-5; discus Romero (OG) 84-6; high jump Saing (OG) 4-2; long jump Flandez (OG) 14-7; triple jump Flandez (OG) 32-10.

Evergreen Valley 74, Pioneer 58

At Evergreen Valley

4x100 relay Evergreen Valley, 50.23; 1,600 Sarge (P) 5:16.83; 110 hurdles Randazzo (EV) 16.29; 400 Arenas (EV) 1:03.07; 100 French (EV) 12.93; 800 Sarge (P) 2:24.90; 300 hurdles Rienecker (P) 47.95; 200 Rienecker (P) 26.48; 3,200 Garcia (EV) 11:45.34; 4x400 relay Evergreen Valley 4:27.44; Shot put Pardo (P) 34-2; Discus Pardo (P) 102-11; High jump Nance (EV) 5-0; Pole vault Schaumann (P) 8-0; Long jump Rienecker (P) 15-10; Triple jump Alcantar (EV) 32-3.5

Record Evergreen Valley 5-2.

Santa Teresa Division

Santa Teresa 110, Del Mar 25

At Santa Teresa

4x100 relay Santa Teresa (Gaspar, Taylor, Holden, Hernandez) 52.78; 1,600 Ch. McAlpine (ST) 5:57; 100 Messick (ST) 16.81; 400 Carter (DM) 64.15; 100 Ajoku (ST) 13.14; 800 Ch. McAlpine (ST) 2:38; 300 hurdles Messick (ST) 49.6; 200 B. Onuoha (ST) 27.75; 3,200 Ch. McAlpine (ST) 13:49; 4x400 relay Santa Teresa (R. Cruz, Reich, Hernandez, K. Cruz) 4:28.82; high jump Yost (ST) 4-8; long jump Gaspar (ST) 15-3; triple jump Gaspar (ST) 32-91/2; shotput McKee, M. (ST) 40-4; discus McKee, M. (ST) 122-9; pole vault Langeland (ST) 6-6.

Record Santa Teresa 7-0.

Independence 82, Andrew Hill 50

4x100 relay Independence; 1,600 Nolasco (I) 5:46; 100 hurdles M. Nguyen (H) 17.08; 400 Flores (H) 63; 100 Nguyen,c (I) 13.91; 800 Nolasco (I) 2:39; 300 hurdles M. Nguyen (H) 53.55; 200 I. Nguyen, (I) 28.91; 3,200 Nolasco (I) 13:24; 4x100 relay Independence 4:38; shotput Phan (I) 26-2; discus Phan (I) 76-5; long jump Truong 14-7; triple jump Truong 29-7; high jump Nguyen (H) 4-8; pole vault Nguyen (H) 6-6.

Live Oak 66, Piedmont Hills 57

At Live Oak

4x100 relay Piedmont Hills 54.0; 1,600 Duran (LO) 5:50; 110 hurdles Armstrong (LO) 18.1; 400 Farquhar (PH) 67.2; 100 Robinson (LO) 13.0; 800 Twu (PH) 2:37; 300 hurdles Oliveria (PH) 52.4; 200 Rodriguez (LO) 26.5; 3,200 Duran (LO) 13:01; 4x400 relay Live Oak (Rodriguez, Armstrong, Robinson, Drewniany) 4:24; Shot put Dronek (LO) 25-10.5; Discus Dronek (LO) 77-7; High jump Armstrong (LO) 5-0; Long jump Chen (PH) 15-2; Triple jump Chen (PH) 31-3.5.

Record Live Oak 4-3.

West Valley Division

Prospect 79, San Jose High Academy 44

At San Jose High Academy

4x100 relay San Jose (Mendes, Holland, Turn, Viramontes) 56.44; 1,600 Guinnane (P) 5:40; 110 hurdles Rodgers (P) 15.21; 400 Lotz (P) 1:09; 100 Rodgers (P) 12.06; 800 Schindler (P) 2:39; 300 hurdles Rodgers (P) 50.5; 200 Mendes (SJ) 28.58; 3,200 Guinnane (P) 12:56; 4x400 relay Prospect 4:34; shotput Veikoso (P) 28-3; discus Veikoso (P) 74-6; high jump Phung (SJ) 4-0; long jump Schindler (P) 16-1; triple jump Schindler (P) 29-5.

Records San Jose High Academy 3-4; Prospect 7-0.

Santa Clara Valley

De Anza Division

Los Altos 80, Milpitas 47

At Milpitas

4x100 relay Milpitas 53.82; 1,600 Shak (M) 5:25.89; 100 hurdles Tom (M) 17.33; 400 McShane (LA) 1:02.63; 100 Gates (LA) 12.89; 800 Shak (M) 2:25.24; 300 hurdles Hamel (LA) 50.65; 200 Gates (LA) 27.21; 3,200 Hicks (LA) 11:54.37; 4x400 relay Los Altos 4:02.50; shot put Hame (LA) 31-3; discus Len (M) 99-101/2: long jump Zhu (LA) 15-7; triple jump Nguyen 32-8; high jump Rimbach (LA) 5-0.

Gunn 75, Monta Vista 51

At Gunn

4x100 relay Monta Vista 51.3; 1,600 Mayer (G) 5:14.6; 110 hurdles Margerum (G) 15.1; 400 Hsueh (G) 67.1; 100 Crumlin (MV) 12.2; 800 Mayer (G) 2:24.2; 300 hurdles Margerum (G) 47.1; 200 Crumlin (MV) 25.4; 3,200 Feng (MV) 11:28.1; 4x400 relay Gunn (Margerum, Mayer, Clark, Gallagher) 4:24.1; shotput Young (MV) 32-7; discus Young (MV) 99-4; high jump Sky (G) 5-2; long jump Margerum (G) 17-51/2; triple jump Khare (MV) 33-3.

Records Gunn 5-1; Monta Vista 1-5.

El Camino Division

Wilcox 68, Saratoga 57

At Saratoga

4x100 relay Wilcox 51.14; 1,600 Wai (S) 5:46.31; 110 hurdles Yen (S) 16.41; 400 Wickliffe (W) 59.31; 100 I. Hardiman (W) 12.81; 800 Marsh (S) 2:29.76; 300 hurdles Gasik (S) 48.44; 200 I. Hardiman (W) 25.58; 3,200 Nast (S) 12:08.82; 4x400 relay Wilcox 4:16.07; shotput M. Hardiman (W) 37-6; discus M. Hardiman (W) 100-10; high jump Dubec (S) 5-8; long jump Ngyen (S) 16-6; triple jump Ngyen (S) 35-8.

Record Wilcox 6-0.

Lynbrook 75, Fremont 52

At Fremont

4x100 relay Fremont 53.92; 1,600 Huang (L) 5:59.2; 110 hurdles Liu (F) 18.01; 400 Huang (L) 1:01.28; 100 Rajah (F) 13.63; 800 Yee (L) 2:40.77; 300 hurdles Van Schravendijk (F) 49.39; 200 Lee (L) 27.73; 3,200 Chan (L) 13:24.9; 4x400 relay Lynbrook, 4:29.2; shotput Nguyen (F)-'081/2; high jump Lee (L) 4-8; long jump Me.Valles (F) 14-3; triple jump Liu (F) 32-5.

Boys track and field

Blossom Valley

Santa Teresa Division

Sobrato 70, Westmont 65

Late Thursday

4x100 relay Westmont 43.80; 1,600 L. Wolfsmith (S) 4:33.86; 100 hurdles Meldrum (S) 15.79; 400 R. Cavanaugh (S) 53.71; 100 D. Arbet (W) 11.26; 800 Rios (S) 2:07.96; 300 hurdles Meldrum (S) 44.73; 200 D. Arbet (W) 22.81; 3,200 W. Van Keulen (S) 11:17; 4x400 relay Sobrato 3:32.99; shot put J. Callahan (W) 39-103/4; discus R. Mendez (W) 123-6; long jump G. Talley (W) 19-6; triple jump G. Talley (W) 40-0; high jump G. Talley (W) 5-10; pole vault Meldrum (S) 12-7.

Santa Clara Valley

De Anza Division

Mountain View 85, Los Gatos 42

At Los Gatos

4x100 relay Los Gatos (no time); 1,600 Wells (MV) 4:28.30; 110 hurdles Cusella (LG) 15.00; 400 Rtana (MV) 51.98; 100 Cusella (LG) 11.32; 800 Rowe (MV) 2:01.63; 300 hurdles Reed (LG) 42.95; 200 Cusella (LG) 23.00; 4x400 relay Los Gatos (no time); long jump Tylertalsey (MV); triple jump Ng (MV) 40-61/2; high jump Ng (MV) 5-4; shot put Koukoutsakis (MV); discus Koukoutsakis (MV) 134-9; pole vault Ben Berthet (LG)13-7.

Records Mountain View 6-0; Los Gatos 1-5.

Girls track and field

Blossom Valley

Santa Teresa Division

Westmont 76, Sobrato 62

Late Thursday

4x100 relay Sobrato 51.43; 1,600 Blake (W) 5:35.28; 100 C. Ristow (W) 16.24; 400 E. Soley (W) 1:02.53; 100 M. Benjamin (S) no time; 800 Blake (W) 2:38.58; 300 hurdles C. Ristow (W) 46.17; 200 M. Benjamin (S) 26.53; 3,200 Seda (S) 13:02; 4x400 relay Westmont 4:12.72; shot put C. Talley (W) 31-2; discus J. Rozhin (W) 102-5; long jump Mosbrucker (S) 15-81/2; triple jump Mosbrucker (S) 33-61/2; high jump Mosbrucker (S) 4-10; pole vault E. Soley (W) 8-6.

Santa Clara Valley

De Anza Division

Mountain View 92, Los Gatos 34

At Los Gatos

4x100 relay Los Gatos (S. Hage, K. Web, C. Webb, Kimmey) not time; 1,600 Reynolds (MV) 5:12.9: 100 hurdles Nilles (MV) 17.2; 400 Kimmey (LG) 60.57; 100 S. Webb (LG) 13.16; 800 Sturges (MV) 2:24; 300 hurdles Erhander (MV) 49.33; 200 Kimmey (LG) 26.49; 4x400 relay Mountain View 4:09; long jump Toguna (MV)13-0; triple jump DeGeus (MV) 32-0; high jump Autuwn (MV); shot put K. Guzman (LG) 34-2;discus K.Guzman (LG) 123-6; pole vault Stone (LG) 9-0.

Records Mountain View 6-0; Los Gatos 3-3.

Del Mar at Santa Teresa
BVAL, Santa Teresa Division
4-30-09

BOYS: Santa Teresa 101, Del Mar 35
Santa Teresa (5-2) Del Mar (0-7)
4X100: Richardson, Dowell, Pecher, Mkalar (DM) 46.09
1600M: Cleveland (ST) 4:46
110HH: ODowd (ST) 16.46
400M: King (ST) 54.44
100M: ODowd (ST) 11.09
800M: Ingwerson (ST) 2:11
300IH: ODowd (ST) 42.38
200M: Bui (ST) 24.56
3200M: Yost (ST) 10:49
4X400: King, Molina, Hoang, Ingwerson (ST) 3:56
High Jump: McGill (DM) 6
Long Jump: McGill (DM) 208
Triple Jump: McGill (DM) 415.5
Shot Put: Smith (ST) 445.5
Discus: Smith (ST) 1481
Pole Vault: Blake (ST) 99

GIRLS: Santa Teresa 110, Del Mar 25
Santa Teresa (7-0) Del Mar NR
4X100: Gaspar, Taylor, Holden, Hernandez (ST) 52.78
1600M: Ch. McAlpine (ST) 5:57
100HH: Messick (ST) 16.81 
400M: Carter (DM) 64.15
100M: Ajoku (ST) 13.14
800M: Ch. McAlpine (ST) 2:38
300IH: Messick (ST) 49.6
200M: B. Onuoha (ST) 27.75
3200M: Ch. McAlpine (ST) 13:49
4X400: R. Cruz, Reich, Hernandez, K. Cruz (ST) 4:28.82
High Jump: Yost (ST) 48
Long Jump: Gaspar (ST) 153
Triple Jump: Gaspar (ST) 32 9.5
Shot Put: McKee, M. (ST) 404
Discus: McKee, M. (ST) 122 9
Pole Vault: Langeland (ST) 66