COMBINED SCORES : 5th Annual Firebird Relays @ Fremont HS : 03-26-16

FSB_Scores.pre
FSG_Scores.pre
VB_Scores.pre
VG_Scores.pre
               1            Santa Teresa            289.5 
               2            Menlo-Atherton          252 
               3            Evergreen Valley        223 
               4            Fremont                 221 
               5            Westmoor                206 
               6            Cupertino               174 
               7            Mountain View           140 
               8            Santa Clara             139 
               9            Lynbrook                138.5 
               10           Henry M. Gunn           128 
               11           Willow Glen             115 
               12           Scotts Valley           93 
               13           Abraham Lincoln         79 
               14           Sacred Heart Cathedral  71 
               15           Monta Vista             63 
               16           Leland                  62.5 
               17           Sequoia                 56.5 
               18           James Lick              56 
               19           Adrian Wilcox           41 
               20           Pioneer                 34 
               21           Carlmont                34 
               22           Piedmont Hills          31 
               23           Harker                  28 
               24           Branham                 20 
               25           Woodside                17 
               26           Terra Nova              12 
               27           Menlo                   12 
               28           Burlingame              10 
               29           Menlo Atherton          8 
               30           Saratoga                8 
               31           Castilleja              8 
               32           Eastside College Prep   6 
VB-5th Annual Firebird Relays @ Fremont HS : 03-26-16
5th Annual Firebird Relays @ Fremont HS : 03-26-16 VB Results
Event 009 Boys 110 Meter Hurdles Varsity ========================================================================= 15.94 J Weeks (Leland) '14 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Josue Robles 12 Willow Glen 15.62* -0.4 1 2 Jay Dino Angeles 12 Fremont 15.72* -0.4 1 3 Leighton James 12 Santa Teresa 15.77* -0.4 1 4 Edward Choi 10 Lynbrook 16.92 -0.4 1 5 Jack Wang 10 Cupertino 17.03 -0.4 1 6 Davis Dunaway 11 Harker 19.60 -0.4 1 Event 009 Boys 110 Meter Hurdles Varsity ========================================================================= 15.94 J Weeks (Leland) '14 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Jing Jing Huntley 11 Abraham Lincoln 16.50 -0.2 2 2 Ian Chan 12 Terra Nova 16.79 -0.2 2 3 Andrew Shao 10 Lynbrook 16.94 -0.2 2 4 Norman Chao 12 Westmoor 17.13 -0.2 2 5 Alex Armenta 12 Abraham Lincoln 18.61 -0.2 2 Event 009 Boys 110 Meter Hurdles Varsity ========================================================================= 15.94 J Weeks (Leland) '14 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Cesar Felix 11 Scotts Valley 17.37 -0.5 3 2 Andrew Scoffone 11 Menlo-Atherton 18.17 -0.5 3 3 Shrirang Bagdi 9 Cupertino 18.26 -0.5 3 4 Ralph Leano 12 Westmoor 18.28 -0.5 3 5 Steven Han 11 Santa Clara 18.64 -0.5 3 6 David Zhao 11 Westmoor 18.81 -0.5 3 7 Evan Reed 12 Menlo-Atherton 18.92 -0.5 3 8 Hadji Yono-Cruz 11 James Lick 19.76 -0.5 3 Event 009 Boys 110 Meter Hurdles Varsity ========================================================================= 15.94 J Weeks (Leland) '14 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Bryan Le 11 Evergreen Valley 18.85 -0.1 4 2 Brian Nguyen 12 Westmoor 18.86 -0.1 4 3 Alan Wu 10 Evergreen Valley 19.27 -0.1 4 4 Shoma Kato 12 Leland 19.45 -0.1 4 5 Tommy Evans-barton 12 Menlo-Atherton 19.48 -0.1 4 6 Jack Dasch 11 Pioneer 19.61 -0.1 4 7 Nicolas Villanueva 11 Sacred Heart Cathe 19.68 -0.1 4 Event 009 Boys 110 Meter Hurdles Varsity (Combined) ======================================================================== 15.94 J Weeks (Leland) '14 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ======================================================================== 1 Josue Robles 12 Willow Glen 15.62* -0.4 1 2 Jay Dino Angeles 12 Fremont 15.72* -0.4 1 3 Leighton James 12 Santa Teresa 15.77* -0.4 1 4 Jing Jing Huntley 11 Abraham Lincoln 16.50 -0.2 2 5 Ian Chan 12 Terra Nova 16.79 -0.2 2 6 Edward Choi 10 Lynbrook 16.92 -0.4 1 7 Andrew Shao 10 Lynbrook 16.94 -0.2 2 8 Jack Wang 10 Cupertino 17.03 -0.4 1 9 Norman Chao 12 Westmoor 17.13 -0.2 2 10 Cesar Felix 11 Scotts Valley 17.37 -0.5 3 11 Andrew Scoffone 11 Menlo-Atherton 18.17 -0.5 3 12 Shrirang Bagdi 9 Cupertino 18.26 -0.5 3 13 Ralph Leano 12 Westmoor 18.28 -0.5 3 14 Alex Armenta 12 Abraham Lincoln 18.61 -0.2 2 15 Steven Han 11 Santa Clara 18.64 -0.5 3 16 David Zhao 11 Westmoor 18.81 -0.5 3 17 Bryan Le 11 Evergreen Valley 18.85 -0.1 4 18 Brian Nguyen 12 Westmoor 18.86 -0.1 4 19 Evan Reed 12 Menlo-Atherton 18.92 -0.5 3 20 Alan Wu 10 Evergreen Valley 19.27 -0.1 4 21 Shoma Kato 12 Leland 19.45 -0.1 4 22 Tommy Evans-barton 12 Menlo-Atherton 19.48 -0.1 4 23 Davis Dunaway 11 Harker 19.60 -0.4 1 24 Jack Dasch 11 Pioneer 19.61 -0.1 4 25 Nicolas Villanueva 11 Sacred Heart Cathe 19.68 -0.1 4 26 Hadji Yono-Cruz 11 James Lick 19.76 -0.5 3 Event 006 Boys 1600 Meter Varsity ========================================================================= 4:28.89 R Buckman (Leland) '14 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Tyler Yep 12 Evergreen Valley 4:31.59 1 2 Jonas Enders 11 Henry M. Gunn 4:34.53 1 3 Nick Garaffo 12 Pioneer 4:36.80 1 4 Zahid Anjum 12 Adrian Wilcox 4:38.62 1 5 Bryan Chu 12 Piedmont Hills 4:38.72 1 6 Mohamed Salim 11 Abraham Lincoln 4:42.91 1 7 Omar Pina 9 Abraham Lincoln 4:44.92 1 8 Andrew Ma 11 Monta Vista 4:47.14 1 9 Jake Davidson 10 Cupertino 4:48.60 1 10 Angel Akawi 11 Evergreen Valley 4:50.13 1 11 Willy Tu 12 Cupertino 4:50.18 1 12 Vibhav Parimi 11 Lynbrook 4:51.39 1 13 Edelbert Claudio 11 Sacred Heart Cathe 4:52.79 1 14 Nathaniel Lara 11 Sacred Heart Cathe 4:54.69 1 15 Siddhartha Krishnan 11 Evergreen Valley 4:58.34 1 16 Danilo Radovic 12 Cupertino 4:59.50 1 17 Jakez Larzul 11 Sacred Heart Cathe 5:01.25 1 18 Michael Mella 12 Leland 5:01.83 1 19 John Cannon 12 Adrian Wilcox 5:02.28 1 20 Brandon Tran 11 Sacred Heart Cathe 5:07.10 1 21 Aayush Jain 11 Monta Vista 5:20.82 1 22 AK 12 Lynbrook 5:29.56 1 23 Binyam Beyene 11 Abraham Lincoln 5:42.25 1 Event 006 Boys 1600 Meter Varsity ========================================================================= 4:28.89 R Buckman (Leland) '14 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Daniel Vo 11 Leland 5:02.37 2 2 Tu Kinh Nguyen 11 Cupertino 5:05.78 2 3 Robel Tesfai 12 Adrian Wilcox 5:07.67 2 4 Frank McMullin 11 Cupertino 5:08.56 2 5 Shayan Salsabilian 11 Scotts Valley 5:08.59 2 6 Matthew Acosta 12 Evergreen Valley 5:09.75 2 7 Josef von Haunalter 11 Scotts Valley 5:11.42 2 8 Irvin Ramos 12 Evergreen Valley 5:14.48 2 9 Jake Weber 11 Santa Teresa 5:17.72 2 10 Aaron Muniz 11 Eastside College P 5:17.74 2 11 Alex Soe 11 Westmoor 5:17.78 2 12 Charles Tang 12 Leland 5:23.48 2 13 Jonathan Guillen 11 Eastside College P 5:23.68 2 14 Josue Corado 12 Eastside College P 5:34.07 2 15 Cameron Owens 12 Westmoor 5:43.22 2 16 Rahul Uppuluri 11 Monta Vista 5:44.81 2 Event 006 Boys 1600 Meter Varsity (Combined) ======================================================================== 4:28.89 R Buckman (Leland) '14 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ======================================================================== 1 Tyler Yep 12 Evergreen Valley 4:31.59 1 2 Jonas Enders 11 Henry M. Gunn 4:34.53 1 3 Nick Garaffo 12 Pioneer 4:36.80 1 4 Zahid Anjum 12 Adrian Wilcox 4:38.62 1 5 Bryan Chu 12 Piedmont Hills 4:38.72 1 6 Mohamed Salim 11 Abraham Lincoln 4:42.91 1 7 Omar Pina 9 Abraham Lincoln 4:44.92 1 8 Andrew Ma 11 Monta Vista 4:47.14 1 9 Jake Davidson 10 Cupertino 4:48.60 1 10 Angel Akawi 11 Evergreen Valley 4:50.13 1 11 Willy Tu 12 Cupertino 4:50.18 1 12 Vibhav Parimi 11 Lynbrook 4:51.39 1 13 Edelbert Claudio 11 Sacred Heart Cathe 4:52.79 1 14 Nathaniel Lara 11 Sacred Heart Cathe 4:54.69 1 15 Siddhartha Krishnan 11 Evergreen Valley 4:58.34 1 16 Danilo Radovic 12 Cupertino 4:59.50 1 17 Jakez Larzul 11 Sacred Heart Cathe 5:01.25 1 18 Michael Mella 12 Leland 5:01.83 1 19 John Cannon 12 Adrian Wilcox 5:02.28 1 20 Daniel Vo 11 Leland 5:02.37 2 21 Tu Kinh Nguyen 11 Cupertino 5:05.78 2 22 Brandon Tran 11 Sacred Heart Cathe 5:07.10 1 23 Robel Tesfai 12 Adrian Wilcox 5:07.67 2 24 Frank McMullin 11 Cupertino 5:08.56 2 25 Shayan Salsabilian 11 Scotts Valley 5:08.59 2 26 Matthew Acosta 12 Evergreen Valley 5:09.75 2 27 Josef von Haunalter 11 Scotts Valley 5:11.42 2 28 Irvin Ramos 12 Evergreen Valley 5:14.48 2 29 Jake Weber 11 Santa Teresa 5:17.72 2 30 Aaron Muniz 11 Eastside College P 5:17.74 2 31 Alex Soe 11 Westmoor 5:17.78 2 32 Aayush Jain 11 Monta Vista 5:20.82 1 33 Charles Tang 12 Leland 5:23.48 2 34 Jonathan Guillen 11 Eastside College P 5:23.68 2 35 AK 12 Lynbrook 5:29.56 1 36 Josue Corado 12 Eastside College P 5:34.07 2 37 Binyam Beyene 11 Abraham Lincoln 5:42.25 1 38 Cameron Owens 12 Westmoor 5:43.22 2 39 Rahul Uppuluri 11 Monta Vista 5:44.81 2 Event 002 Boys 4x100 Meter Relay Varsity ========================================================================= 45.03 Evergreen Valley '15 Meet Rec: * School Finals H# ========================================================================= 1 Mountain View 43.29* 1 2 Menlo-Atherton 44.05* 1 3 Santa Teresa 44.40* 1 4 Abraham Lincoln 44.66* 1 5 Evergreen Valley 44.72* 1 6 Cupertino 45.08 1 7 Piedmont Hills 45.77 1 Event 002 Boys 4x100 Meter Relay Varsity ========================================================================= 45.03 Evergreen Valley '15 Meet Rec: * School Finals H# ========================================================================= 1 Willow Glen 45.15 2 2 Westmoor 46.04 2 3 Scotts Valley 46.21 2 4 Leland 46.32 2 5 Fremont 47.63 2 Event 002 Boys 4x100 Meter Relay Varsity (Combined) ======================================================================== 45.03 Evergreen Valley '15 Meet Rec: * School Finals H# ======================================================================== 1 Mountain View 43.29* 1 2 Menlo-Atherton 44.05* 1 3 Santa Teresa 44.40* 1 4 Abraham Lincoln 44.66* 1 5 Evergreen Valley 44.72* 1 6 Cupertino 45.08 1 7 Willow Glen 45.15 2 8 Piedmont Hills 45.77 1 9 Westmoor 46.04 2 10 Scotts Valley 46.21 2 11 Leland 46.32 2 12 Fremont 47.63 2 Event 239 Boys 4000 Distance Relay Varsity ========================================================================= 11:07.40 Leland '15 Meet Rec: * School Finals H# ========================================================================= 1 Lynbrook 10:38.20* 1 2 Scotts Valley 10:50.82* 1 3 Pioneer 11:01.71* 1 4 Leland 11:06.31* 1 5 Henry M. Gunn 11:19.21 1 6 Saratoga 11:31.20 1 7 Eastside College P 11:39.64 1 8 James Lick 11:45.34 1 9 Westmoor 11:53.33 1 10 Fremont 12:37.87 1 Event 239 Boys 4000 Distance Relay Varsity (Combined) ======================================================================== 11:07.40 Leland '15 Meet Rec: * School Finals H# ======================================================================== 1 Lynbrook 10:38.20* 1 2 Scotts Valley 10:50.82* 1 3 Pioneer 11:01.71* 1 4 Leland 11:06.31* 1 5 Henry M. Gunn 11:19.21 1 6 Saratoga 11:31.20 1 7 Eastside College P 11:39.64 1 8 James Lick 11:45.34 1 9 Westmoor 11:53.33 1 10 Fremont 12:37.87 1 Event 014 Boys 400 Meter Varsity ========================================================================= 50.43 D Friske (TKA) '14 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Jacob Avelino 11 Mountain View 50.16* 1 2 Avery Parrish 12 Santa Teresa 50.27* 1 3 Spencer Mills 12 Cupertino 50.61 1 4 Matt Konnick 12 Evergreen Valley 50.68 1 5 Daniel Overcamp 10 Cupertino 52.38 1 6 Addison Partida 12 Eastside College P 52.66 1 Event 014 Boys 400 Meter Varsity ========================================================================= 50.43 D Friske (TKA) '14 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Juan Lara 12 Sequoia 52.22 2 2 Zachary Englhardt 11 Henry M. Gunn 53.16 2 3 Isaac Ramirez 12 Willow Glen 53.62 2 4 Milan Toliver 12 Sacred Heart Cathe 53.93 2 5 Ryan Bao 12 Evergreen Valley 55.26 2 Event 014 Boys 400 Meter Varsity ========================================================================= 50.43 D Friske (TKA) '14 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Rohan Sarathy 11 Mountain View 52.09 3 2 Sam Pedley 11 Sequoia 53.64 3 3 Jack Retterer 12 Menlo-Atherton 53.65 3 4 Darius Jones-Dorsey 12 Santa Clara 54.15 3 5 Joseph Toro 12 Willow Glen 54.20 3 6 Jacob Romero 10 Piedmont Hills 56.68 3 Event 014 Boys 400 Meter Varsity ========================================================================= 50.43 D Friske (TKA) '14 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Jai Austin 11 Mountain View 53.07 4 2 Warren Johnson 12 Santa Teresa 54.85 4 3 Jonathon Vu 11 Evergreen Valley 56.27 4 4 Sean Kumar 11 Evergreen Valley 57.15 4 5 Ricky Olvera 12 Santa Clara 58.96 4 Event 014 Boys 400 Meter Varsity ========================================================================= 50.43 D Friske (TKA) '14 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Daniel Farakesh 12 Pioneer 56.10 5 2 Idean Nakhjavani 12 Cupertino 1:00.20 5 3 Sawyer Lythcott-Haimes 11 Henry M. Gunn 1:00.40 5 4 Conan Yee 12 Westmoor 1:00.82 5 5 Avery Bjornson Sequoia 1:08.02 5 Event 014 Boys 400 Meter Varsity ========================================================================= 50.43 D Friske (TKA) '14 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Adam Pann 12 Mountain View 55.09 6 2 Modesto Ucol ll 12 Evergreen Valley 57.38 6 3 Alex Shieh 12 Cupertino 59.48 6 4 Jose Villa 11 Latino College Pre 1:01.95 6 5 Joshua Avendano 12 Westmoor 1:05.15 6 6 Raul Espinoza 11 Latino College Pre 1:05.36 6 7 Antonio Carrera 11 Latino College Pre 1:06.03 6 8 Luis Rosas 9 Eastside College P 1:06.16 6 Event 014 Boys 400 Meter Varsity (Combined) ======================================================================== 50.43 D Friske (TKA) '14 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ======================================================================== 1 Jacob Avelino 11 Mountain View 50.16* 1 2 Avery Parrish 12 Santa Teresa 50.27* 1 3 Spencer Mills 12 Cupertino 50.61 1 4 Matt Konnick 12 Evergreen Valley 50.68 1 5 Rohan Sarathy 11 Mountain View 52.09 3 6 Juan Lara 12 Sequoia 52.22 2 7 Daniel Overcamp 10 Cupertino 52.38 1 8 Addison Partida 12 Eastside College P 52.66 1 9 Jai Austin 11 Mountain View 53.07 4 10 Zachary Englhardt 11 Henry M. Gunn 53.16 2 11 Isaac Ramirez 12 Willow Glen 53.62 2 12 Sam Pedley 11 Sequoia 53.64 3 13 Jack Retterer 12 Menlo-Atherton 53.65 3 14 Milan Toliver 12 Sacred Heart Cathe 53.93 2 15 Darius Jones-Dorsey 12 Santa Clara 54.15 3 16 Joseph Toro 12 Willow Glen 54.20 3 17 Warren Johnson 12 Santa Teresa 54.85 4 18 Adam Pann 12 Mountain View 55.09 6 19 Ryan Bao 12 Evergreen Valley 55.26 2 20 Daniel Farakesh 12 Pioneer 56.10 5 21 Jonathon Vu 11 Evergreen Valley 56.27 4 22 Jacob Romero 10 Piedmont Hills 56.68 3 23 Sean Kumar 11 Evergreen Valley 57.15 4 24 Modesto Ucol ll 12 Evergreen Valley 57.38 6 25 Ricky Olvera 12 Santa Clara 58.96 4 26 Alex Shieh 12 Cupertino 59.48 6 27 Idean Nakhjavani 12 Cupertino 1:00.20 5 28 Sawyer Lythcott-Haimes 11 Henry M. Gunn 1:00.40 5 29 Conan Yee 12 Westmoor 1:00.82 5 30 Jose Villa 11 Latino College Pre 1:01.95 6 31 Joshua Avendano 12 Westmoor 1:05.15 6 32 Raul Espinoza 11 Latino College Pre 1:05.36 6 33 Antonio Carrera 11 Latino College Pre 1:06.03 6 34 Luis Rosas 9 Eastside College P 1:06.16 6 35 Avery Bjornson Sequoia 1:08.02 5 Event 073 Boys 4x800 Meter Relay Varsity ========================================================================= No Record School Finals H# ========================================================================= 1 Scotts Valley 8:33.25d 1 2 Henry M. Gunn 8:54.70d 1 3 James Lick 9:09.50d 1 4 Westmoor 9:15.26d 1 5 Saratoga 10:18.13d 1 Event 073 Boys 4x800 Meter Relay Varsity (Combined) ======================================================================== No Record School Finals H# ======================================================================== 1 Scotts Valley 8:33.25d 1 2 Henry M. Gunn 8:54.70d 1 3 James Lick 9:09.50d 1 4 Westmoor 9:15.26d 1 5 Saratoga 10:18.13d 1 Event 018 Boys 100 Meter Varsity ========================================================================= 11.25 Holman (Woodside) '13 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Robert Abousamra 11 Mountain View 11.27 -0.1 1 2 Terrance Matthews-Murphy 11 Menlo-Atherton 11.58 -0.1 1 2 Jordan Mims 11 Menlo-Atherton 11.58 -0.1 1 4 Marquise Reid 11 Menlo-Atherton 11.61 -0.1 1 5 Tommy Mai 12 Evergreen Valley 11.64 -0.1 1 6 Marquise Shields 12 Santa Clara 11.67 -0.1 1 7 Andrew Shao 10 Lynbrook 11.81 -0.1 1 Event 018 Boys 100 Meter Varsity ========================================================================= 11.25 Holman (Woodside) '13 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Marc Calopez 12 Evergreen Valley 11.63 +1.8 2 2 Devyn Gascon 10 Willow Glen 11.68 +1.8 2 3 Vicente Maldonado 12 Cupertino 11.83 +1.8 2 4 Anthony Gonzales 10 Leland 11.95 +1.8 2 5 Aymen Mohammed 11 Branham 11.98 +1.8 2 6 Meilad Imanian 11 Mountain View 12.01 +1.8 2 Event 018 Boys 100 Meter Varsity ========================================================================= 11.25 Holman (Woodside) '13 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Tyler Seng 12 Leland 11.69 +0.2 3 2 Robert Riemer 12 Scotts Valley 11.74 +0.2 3 3 Jonah Cook 12 Branham 11.91 +0.2 3 4 Toure Oliver 10 Piedmont Hills 11.92 +0.2 3 5 Quinten Pabon 12 Cupertino 11.99 +0.2 3 6 Connell Ryans 10 Willow Glen 12.04 +0.2 3 Event 018 Boys 100 Meter Varsity ========================================================================= 11.25 Holman (Woodside) '13 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Josue Robles 12 Willow Glen 11.87 +0.6 4 2 Jacob Soria 9 Willow Glen 12.00 +0.6 4 3 Trevor Jeter 11 Santa Clara 12.10 +0.6 4 4 Aeron Catanyag 11 Westmoor 12.12 +0.6 4 5 Jason Frank 12 Cupertino 12.20 +0.6 4 6 Jack Vellequette 11 Fremont 12.83 +0.6 4 Event 018 Boys 100 Meter Varsity ========================================================================= 11.25 Holman (Woodside) '13 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Bailey Allot 12 Scotts Valley 11.80 -1.0 5 2 Lukas Williams 12 Abraham Lincoln 12.03 -1.0 5 3 Darius Jones-Dorsey 12 Santa Clara 12.12 -1.0 5 4 Guilherme Silva 12 Westmoor 12.29 -1.0 5 5 Jason Aita 12 Leland 12.40 -1.0 5 6 Matt Galito 12 Evergreen Valley 12.53 -1.0 5 Event 018 Boys 100 Meter Varsity ========================================================================= 11.25 Holman (Woodside) '13 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Nicholas Nip 12 Sacred Heart Cathe 12.32 +0.0 6 2 David Medina 11 Santa Teresa 12.37 +0.0 6 3 Kyle Conte 12 Fremont 12.40 +0.0 6 4 Matthew Takeuchi 12 Leland 12.42 +0.0 6 5 Jesse Chircop 12 James Lick 12.57 +0.0 6 6 Aaron Catanyag 11 Westmoor 12.90 +0.0 6 7 Jonathan Dai 12 Harker 13.14 +0.0 6 8 Javier Graciano 11 Downtown College P 14.20 +0.0 6 Event 018 Boys 100 Meter Varsity ========================================================================= 11.25 Holman (Woodside) '13 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Jason Tran 11 Fremont 12.52 +1.0 7 2 Larry Tran 12 Fremont 12.67 +1.0 7 3 Hector Ramirez 12 James Lick 12.68 +1.0 7 4 Idean Nakhjavani 12 Cupertino 13.44 +1.0 7 5 Hsiang Lin 12 Santa Clara 17.93 +1.0 7 Event 018 Boys 100 Meter Varsity (Combined) ======================================================================== 11.25 Holman (Woodside) '13 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ======================================================================== 1 Robert Abousamra 11 Mountain View 11.27 -0.1 1 2 Terrance Matthews-Murphy 11 Menlo-Atherton 11.58 -0.1 1 2 Jordan Mims 11 Menlo-Atherton 11.58 -0.1 1 4 Marquise Reid 11 Menlo-Atherton 11.61 -0.1 1 5 Marc Calopez 12 Evergreen Valley 11.63 +1.8 2 6 Tommy Mai 12 Evergreen Valley 11.64 -0.1 1 7 Marquise Shields 12 Santa Clara 11.67 -0.1 1 8 Devyn Gascon 10 Willow Glen 11.68 +1.8 2 9 Tyler Seng 12 Leland 11.69 +0.2 3 10 Robert Riemer 12 Scotts Valley 11.74 +0.2 3 11 Bailey Allot 12 Scotts Valley 11.80 -1.0 5 12 Andrew Shao 10 Lynbrook 11.81 -0.1 1 13 Vicente Maldonado 12 Cupertino 11.83 +1.8 2 14 Josue Robles 12 Willow Glen 11.87 +0.6 4 15 Jonah Cook 12 Branham 11.91 +0.2 3 16 Toure Oliver 10 Piedmont Hills 11.92 +0.2 3 17 Anthony Gonzales 10 Leland 11.95 +1.8 2 18 Aymen Mohammed 11 Branham 11.98 +1.8 2 19 Quinten Pabon 12 Cupertino 11.99 +0.2 3 20 Jacob Soria 9 Willow Glen 12.00 +0.6 4 21 Meilad Imanian 11 Mountain View 12.01 +1.8 2 22 Lukas Williams 12 Abraham Lincoln 12.03 -1.0 5 23 Connell Ryans 10 Willow Glen 12.04 +0.2 3 24 Trevor Jeter 11 Santa Clara 12.10 +0.6 4 25 Darius Jones-Dorsey 12 Santa Clara 12.12 -1.0 5 26 Aeron Catanyag 11 Westmoor 12.12 +0.6 4 27 Jason Frank 12 Cupertino 12.20 +0.6 4 28 Guilherme Silva 12 Westmoor 12.29 -1.0 5 29 Nicholas Nip 12 Sacred Heart Cathe 12.32 +0.0 6 30 David Medina 11 Santa Teresa 12.37 +0.0 6 31 Kyle Conte 12 Fremont 12.40 +0.0 6 32 Jason Aita 12 Leland 12.40 -1.0 5 33 Matthew Takeuchi 12 Leland 12.42 +0.0 6 34 Jason Tran 11 Fremont 12.52 +1.0 7 35 Matt Galito 12 Evergreen Valley 12.53 -1.0 5 36 Jesse Chircop 12 James Lick 12.57 +0.0 6 37 Larry Tran 12 Fremont 12.67 +1.0 7 38 Hector Ramirez 12 James Lick 12.68 +1.0 7 39 Jack Vellequette 11 Fremont 12.83 +0.6 4 40 Aaron Catanyag 11 Westmoor 12.90 +0.0 6 41 Jonathan Dai 12 Harker 13.14 +0.0 6 42 Idean Nakhjavani 12 Cupertino 13.44 +1.0 7 43 Javier Graciano 11 Downtown College P 14.20 +0.0 6 44 Hsiang Lin 12 Santa Clara 17.93 +1.0 7 Event 022 Boys 800 Meter Varsity ========================================================================= 1:59.21 J Robison (Lynbrook) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Frank Zhou 12 Abraham Lincoln 1:59.31 1 2 Ryan Sadjadi 12 Lynbrook 2:00.68 1 3 Tyler Yep 12 Evergreen Valley 2:01.91 1 4 Marcus Biddle 12 Santa Clara 2:02.94 1 5 Edelbert Claudio 11 Sacred Heart Cathe 2:03.79 1 6 Kevin Conrad 12 Menlo-Atherton 2:04.49 1 7 Justin Robison 12 Lynbrook 2:06.08 1 8 Daniel Frees 10 Mountain View 2:06.16 1 9 Kevin Chacko 10 Lynbrook 2:08.49 1 10 Joey Johnson 12 Leland 2:09.10 1 11 David Colman 12 Leland 2:09.13 1 12 Peter Martin 11 Cupertino 2:09.33 1 13 Vibhav Parimi 11 Lynbrook 2:11.91 1 14 Tu Kinh Nguyen 11 Cupertino 2:19.57 1 Event 022 Boys 800 Meter Varsity ========================================================================= 1:59.21 J Robison (Lynbrook) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Danilo Radovic 12 Cupertino 2:11.98 2 2 Jonathon Vu 11 Evergreen Valley 2:14.66 2 3 Ryuhei Takahashi 11 Cupertino 2:15.35 2 4 Brandon Tran 11 Sacred Heart Cathe 2:19.90 2 5 John Angkiangco 12 Evergreen Valley 2:21.98 2 6 Frank McMullin 11 Cupertino 2:23.24 2 7 Aaron Limson 11 Westmoor 2:25.14 2 8 Jake Weber 11 Santa Teresa 2:26.56 2 9 Irvin Ramos 12 Evergreen Valley 2:27.11 2 10 Siming Yang 11 Cupertino 2:29.04 2 11 Kevin Rolls 11 Adrian Wilcox 2:30.86 2 12 Cameron Owens 12 Westmoor 2:32.93 2 13 Raul Espinoza 11 Latino College Pre 2:36.97 2 14 Matteen Tabrizi 11 Leland 2:47.33 2 Event 022 Boys 800 Meter Varsity (Combined) ======================================================================== 1:59.21 J Robison (Lynbrook) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ======================================================================== 1 Frank Zhou 12 Abraham Lincoln 1:59.31 1 2 Ryan Sadjadi 12 Lynbrook 2:00.68 1 3 Tyler Yep 12 Evergreen Valley 2:01.91 1 4 Marcus Biddle 12 Santa Clara 2:02.94 1 5 Edelbert Claudio 11 Sacred Heart Cathe 2:03.79 1 6 Kevin Conrad 12 Menlo-Atherton 2:04.49 1 7 Justin Robison 12 Lynbrook 2:06.08 1 8 Daniel Frees 10 Mountain View 2:06.16 1 9 Kevin Chacko 10 Lynbrook 2:08.49 1 10 Joey Johnson 12 Leland 2:09.10 1 11 David Colman 12 Leland 2:09.13 1 12 Peter Martin 11 Cupertino 2:09.33 1 13 Vibhav Parimi 11 Lynbrook 2:11.91 1 14 Danilo Radovic 12 Cupertino 2:11.98 2 15 Jonathon Vu 11 Evergreen Valley 2:14.66 2 16 Ryuhei Takahashi 11 Cupertino 2:15.35 2 17 Tu Kinh Nguyen 11 Cupertino 2:19.57 1 18 Brandon Tran 11 Sacred Heart Cathe 2:19.90 2 19 John Angkiangco 12 Evergreen Valley 2:21.98 2 20 Frank McMullin 11 Cupertino 2:23.24 2 21 Aaron Limson 11 Westmoor 2:25.14 2 22 Jake Weber 11 Santa Teresa 2:26.56 2 23 Irvin Ramos 12 Evergreen Valley 2:27.11 2 24 Siming Yang 11 Cupertino 2:29.04 2 25 Kevin Rolls 11 Adrian Wilcox 2:30.86 2 26 Cameron Owens 12 Westmoor 2:32.93 2 27 Raul Espinoza 11 Latino College Pre 2:36.97 2 28 Matteen Tabrizi 11 Leland 2:47.33 2 Event 027 Boys 300 Meter Hurdles Varsity ========================================================================= 2:11.54 Santa Teresa '15 Team Meet Rec: 41.37 A Kassem (Wilcox) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Leighton James 12 Santa Teresa 41.07* 1 2 Andrew Shao 10 Lynbrook 41.23* 1 3 Josue Robles 12 Willow Glen 41.82 1 4 Alejandro Martinez 12 Santa Clara 41.86 1 5 Sam Pedley 11 Sequoia 42.86 1 6 Ilhuicamina Vazquez 12 Abraham Lincoln 44.81 1 Event 027 Boys 300 Meter Hurdles Varsity ========================================================================= 2:11.54 Santa Teresa '15 Team Meet Rec: 41.37 A Kassem (Wilcox) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Edward Choi 10 Lynbrook 43.05 2 2 Drew Maxwell 12 Burlingame 43.20 2 3 Bryan Le 11 Evergreen Valley 43.75 2 4 Jim Sussenguth 12 Lynbrook 43.84 2 5 Jack Wang 10 Cupertino 44.61 2 6 Jay Dino Angeles 12 Fremont 45.74 2 7 Alex Armenta 12 Abraham Lincoln 45.79 2 8 Jack Vellequette 11 Fremont 48.10 2 Event 027 Boys 300 Meter Hurdles Varsity ========================================================================= 2:11.54 Santa Teresa '15 Team Meet Rec: 41.37 A Kassem (Wilcox) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Evan Reed 12 Menlo-Atherton 44.41 3 2 Andrew Scoffone 11 Menlo-Atherton 44.82 3 3 Norman Chao 12 Westmoor 45.85 3 4 Gustavo Aguilera 11 James Lick 50.09 3 5 Brian Nguyen 12 Westmoor 51.31 3 6 Malik Moncrief 11 Abraham Lincoln 55.64 3 Event 027 Boys 300 Meter Hurdles Varsity ========================================================================= 2:11.54 Santa Teresa '15 Team Meet Rec: 41.37 A Kassem (Wilcox) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Nicolas Villanueva 11 Sacred Heart Cathe 46.36 4 2 Shoma Kato 12 Leland 46.68 4 3 Peter Lin 11 Westmoor 47.46 4 4 David Zhao 11 Westmoor 48.06 4 5 Bill Liang 11 Harker 48.07 4 6 Steven Han 11 Santa Clara 48.12 4 7 Tommy Evans-barton 12 Menlo-Atherton 51.28 4 8 Hadji Yono-Cruz 11 James Lick 54.97 4 Event 027 Boys 300 Meter Hurdles Varsity ========================================================================= 2:11.54 Santa Teresa '15 Team Meet Rec: 41.37 A Kassem (Wilcox) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Jesse Chircop 12 James Lick 49.40 5 2 Ralph Leano 12 Westmoor 51.20 5 Event 027 Boys 300 Meter Hurdles Varsity ========================================================================= 2:11.54 Santa Teresa '15 Team Meet Rec: 41.37 A Kassem (Wilcox) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Gustavo Parra 11 James Lick 53.96 6 Event 027 Boys 300 Meter Hurdles Varsity (Combined) ======================================================================== 2:11.54 Santa Teresa '15 Team Meet Rec: 41.37 A Kassem (Wilcox) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ======================================================================== 1 Leighton James 12 Santa Teresa 41.07* 1 2 Andrew Shao 10 Lynbrook 41.23* 1 3 Josue Robles 12 Willow Glen 41.82 1 4 Alejandro Martinez 12 Santa Clara 41.86 1 5 Sam Pedley 11 Sequoia 42.86 1 6 Edward Choi 10 Lynbrook 43.05 2 7 Drew Maxwell 12 Burlingame 43.20 2 8 Bryan Le 11 Evergreen Valley 43.75 2 9 Jim Sussenguth 12 Lynbrook 43.84 2 10 Evan Reed 12 Menlo-Atherton 44.41 3 11 Jack Wang 10 Cupertino 44.61 2 12 Ilhuicamina Vazquez 12 Abraham Lincoln 44.81 1 13 Andrew Scoffone 11 Menlo-Atherton 44.82 3 14 Jay Dino Angeles 12 Fremont 45.74 2 15 Alex Armenta 12 Abraham Lincoln 45.79 2 16 Norman Chao 12 Westmoor 45.85 3 17 Nicolas Villanueva 11 Sacred Heart Cathe 46.36 4 18 Shoma Kato 12 Leland 46.68 4 19 Peter Lin 11 Westmoor 47.46 4 20 David Zhao 11 Westmoor 48.06 4 21 Bill Liang 11 Harker 48.07 4 22 Jack Vellequette 11 Fremont 48.10 2 23 Steven Han 11 Santa Clara 48.12 4 24 Jesse Chircop 12 James Lick 49.40 5 25 Gustavo Aguilera 11 James Lick 50.09 3 26 Ralph Leano 12 Westmoor 51.20 5 27 Tommy Evans-barton 12 Menlo-Atherton 51.28 4 28 Brian Nguyen 12 Westmoor 51.31 3 29 Gustavo Parra 11 James Lick 53.96 6 30 Hadji Yono-Cruz 11 James Lick 54.97 4 31 Malik Moncrief 11 Abraham Lincoln 55.64 3 Event 030 Boys 200 Meter Varsity ========================================================================= 22.94 T Mai (Evergreen Valley) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Robert Abousamra 11 Mountain View 22.97 -0.9 1 2 Spencer Mills 12 Cupertino 23.18 -0.9 1 3 Avery Parrish 12 Santa Teresa 23.31 -0.9 1 4 Marc Calopez 12 Evergreen Valley 23.61 -0.9 1 5 Tommy Mai 12 Evergreen Valley 23.68 -0.9 1 6 Devyn Gascon 10 Willow Glen 23.68 -0.9 1 7 Juan Lara 12 Sequoia 24.62 -0.9 1 8 Trevor Jeter 11 Santa Clara 25.08 -0.9 1 Event 030 Boys 200 Meter Varsity ========================================================================= 22.94 T Mai (Evergreen Valley) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Marquise Reid 11 Menlo-Atherton 22.94* +0.2 2 2 Cullen Eckert 12 Scotts Valley 23.23 +0.2 2 3 Ramzee Nwokolo 11 Santa Teresa 23.42 +0.2 2 4 Matt Konnick 12 Evergreen Valley 23.64 +0.2 2 5 Sam Pedley 11 Sequoia 23.97 +0.2 2 Event 030 Boys 200 Meter Varsity ========================================================================= 22.94 T Mai (Evergreen Valley) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Vicente Maldonado 12 Cupertino 23.45 +1.8 3 2 Jack Retterer 12 Menlo-Atherton 23.72 +1.8 3 3 Isaac Ramirez 12 Willow Glen 23.96 +1.8 3 4 Andrew Richelle 11 Santa Teresa 24.19 +1.8 3 Event 030 Boys 200 Meter Varsity ========================================================================= 22.94 T Mai (Evergreen Valley) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Quinten Pabon 12 Cupertino 23.93 +2.6 4 2 Elijah Bacani 11 Westmoor 24.07 +2.6 4 3 Daniel Overcamp 10 Cupertino 24.16 +2.6 4 4 Alexander Bruckhaus 10 Cupertino 24.23 +2.6 4 5 Giovanni Tamacas 11 Westmoor 24.34 +2.6 4 Event 030 Boys 200 Meter Varsity ========================================================================= 22.94 T Mai (Evergreen Valley) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Jason Frank 12 Cupertino 24.29 +1.1 5 2 Joseph Toro 12 Willow Glen 24.61 +1.1 5 3 Cole Oliver 12 Westmoor 24.61 +1.1 5 4 David Medina 11 Santa Teresa 24.88 +1.1 5 Event 030 Boys 200 Meter Varsity ========================================================================= 22.94 T Mai (Evergreen Valley) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Matt Galito 12 Evergreen Valley 25.10 +0.3 6 2 Warren Johnson 12 Santa Teresa 25.27 +0.3 6 3 Kyle Conte 12 Fremont 25.54 +0.3 6 4 Brandon Khuu 11 Westmoor 25.54 +0.3 6 5 Michael Nguyen 11 Evergreen Valley 25.71 +0.3 6 6 Samuel Wong 11 Westmoor 27.66 +0.3 6 Event 030 Boys 200 Meter Varsity ========================================================================= 22.94 T Mai (Evergreen Valley) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Jesse Chircop 12 James Lick 26.24 +1.3 7 2 Larry Tran 12 Fremont 27.14 +1.3 7 3 Jose Villa 11 Latino College Pre 27.96 +1.3 7 4 Hector Ramirez 12 James Lick 28.32 +1.3 7 5 Antonio Carrera 11 Latino College Pre 29.23 +1.3 7 6 Raul Espinoza 11 Latino College Pre 30.09 +1.3 7 Event 030 Boys 200 Meter Varsity (Combined) ======================================================================== 22.94 T Mai (Evergreen Valley) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ======================================================================== 1 Marquise Reid 11 Menlo-Atherton 22.94* +0.2 2 2 Robert Abousamra 11 Mountain View 22.97 -0.9 1 3 Spencer Mills 12 Cupertino 23.18 -0.9 1 4 Cullen Eckert 12 Scotts Valley 23.23 +0.2 2 5 Avery Parrish 12 Santa Teresa 23.31 -0.9 1 6 Ramzee Nwokolo 11 Santa Teresa 23.42 +0.2 2 7 Vicente Maldonado 12 Cupertino 23.45 +1.8 3 8 Marc Calopez 12 Evergreen Valley 23.61 -0.9 1 9 Matt Konnick 12 Evergreen Valley 23.64 +0.2 2 10 Tommy Mai 12 Evergreen Valley 23.68 -0.9 1 11 Devyn Gascon 10 Willow Glen 23.68 -0.9 1 12 Jack Retterer 12 Menlo-Atherton 23.72 +1.8 3 13 Quinten Pabon 12 Cupertino 23.93 +2.6 4 14 Isaac Ramirez 12 Willow Glen 23.96 +1.8 3 15 Sam Pedley 11 Sequoia 23.97 +0.2 2 16 Elijah Bacani 11 Westmoor 24.07 +2.6 4 17 Daniel Overcamp 10 Cupertino 24.16 +2.6 4 18 Andrew Richelle 11 Santa Teresa 24.19 +1.8 3 19 Alexander Bruckhaus 10 Cupertino 24.23 +2.6 4 20 Jason Frank 12 Cupertino 24.29 +1.1 5 21 Giovanni Tamacas 11 Westmoor 24.34 +2.6 4 22 Joseph Toro 12 Willow Glen 24.61 +1.1 5 23 Cole Oliver 12 Westmoor 24.61 +1.1 5 24 Juan Lara 12 Sequoia 24.62 -0.9 1 25 David Medina 11 Santa Teresa 24.88 +1.1 5 26 Trevor Jeter 11 Santa Clara 25.08 -0.9 1 27 Matt Galito 12 Evergreen Valley 25.10 +0.3 6 28 Warren Johnson 12 Santa Teresa 25.27 +0.3 6 29 Kyle Conte 12 Fremont 25.54 +0.3 6 30 Brandon Khuu 11 Westmoor 25.54 +0.3 6 31 Michael Nguyen 11 Evergreen Valley 25.71 +0.3 6 32 Jesse Chircop 12 James Lick 26.24 +1.3 7 33 Larry Tran 12 Fremont 27.14 +1.3 7 34 Samuel Wong 11 Westmoor 27.66 +0.3 6 35 Jose Villa 11 Latino College Pre 27.96 +1.3 7 36 Hector Ramirez 12 James Lick 28.32 +1.3 7 37 Antonio Carrera 11 Latino College Pre 29.23 +1.3 7 38 Raul Espinoza 11 Latino College Pre 30.09 +1.3 7 Event 034 Boys 3200 Meter Varsity ========================================================================= 30:45.83 Lynbrook '15 Team Meet Rec: 9:52.99 R Nagurla (Lynbrook) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Tyler Yep 12 Evergreen Valley 10:01.13 1 2 Senai Gebrehiwet 12 Leland 10:05.18 1 3 Mohamed Salim 11 Abraham Lincoln 10:20.56 1 4 Angel Akawi 11 Evergreen Valley 10:25.72 1 5 Willy Tu 12 Cupertino 10:35.07 1 6 Siddhartha Krishnan 11 Evergreen Valley 10:36.68 1 7 Zack Moore 10 Mountain View 10:47.67 1 8 Pranav Balgi 11 Fremont 11:00.72 1 9 Matthew Acosta 12 Evergreen Valley 11:35.63 1 10 Chance Hall 12 Santa Clara 11:43.17 1 11 Charles Tang 12 Leland 11:49.43 1 12 Irvin Ramos 12 Evergreen Valley 11:51.28 1 13 Arvind Narayanaswami 12 Fremont 12:00.77 1 14 Daniel Vo 11 Leland 13:02.69 1 Event 034 Boys 3200 Meter Varsity ========================================================================= 30:45.83 Lynbrook '15 Team Meet Rec: 9:52.99 R Nagurla (Lynbrook) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Bryan Chu 11 Piedmont Hills 10:09.0 2 Event 034 Boys 3200 Meter Varsity (Combined) ======================================================================== 30:45.83 Lynbrook '15 Team Meet Rec: 9:52.99 R Nagurla (Lynbrook) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ======================================================================== 1 Tyler Yep 12 Evergreen Valley 10:01.13 1 2 Senai Gebrehiwet 12 Leland 10:05.18 1 3 Bryan Chu 11 Piedmont Hills 10:09.0 2 4 Mohamed Salim 11 Abraham Lincoln 10:20.56 1 5 Angel Akawi 11 Evergreen Valley 10:25.72 1 6 Willy Tu 12 Cupertino 10:35.07 1 7 Siddhartha Krishnan 11 Evergreen Valley 10:36.68 1 8 Zack Moore 10 Mountain View 10:47.67 1 9 Pranav Balgi 11 Fremont 11:00.72 1 10 Matthew Acosta 12 Evergreen Valley 11:35.63 1 11 Chance Hall 12 Santa Clara 11:43.17 1 12 Charles Tang 12 Leland 11:49.43 1 13 Irvin Ramos 12 Evergreen Valley 11:51.28 1 14 Arvind Narayanaswami 12 Fremont 12:00.77 1 15 Daniel Vo 11 Leland 13:02.69 1 Event 040 Boys 4x400 Meter Relay Varsity ========================================================================= 3:40.40 Willow Glen '13 Meet Rec: * School Finals H# ========================================================================= 1 Lynbrook 3:29.09* 1 2 Menlo-Atherton 3:30.37* 1 3 Cupertino 3:31.59* 1 4 Piedmont Hills 3:35.18* 1 5 Santa Teresa 3:37.26* 1 6 Westmoor 3:42.52 1 7 Sequoia 3:51.27 1 Event 040 Boys 4x400 Meter Relay Varsity ========================================================================= 3:40.40 Willow Glen '13 Meet Rec: * School Finals H# ========================================================================= 1 Mountain View 3:34.35* 2 2 Willow Glen 3:37.46* 2 3 Fremont 4:05.59 2 Event 040 Boys 4x400 Meter Relay Varsity (Combined) ======================================================================== 3:40.40 Willow Glen '13 Meet Rec: * School Finals H# ======================================================================== 1 Lynbrook 3:29.09* 1 2 Menlo-Atherton 3:30.37* 1 3 Cupertino 3:31.59* 1 4 Mountain View 3:34.35* 2 5 Piedmont Hills 3:35.18* 1 6 Santa Teresa 3:37.26* 1 7 Willow Glen 3:37.46* 2 8 Westmoor 3:42.52 1 9 Sequoia 3:51.27 1 10 Fremont 4:05.59 2 Event 201 Boys Triple Jump Varsity ========================================================================= 109-04.50 Cupertino '14 Team Meet Rec: 40-06.50 T Brown (Wilcox) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Dean Farakesh 11 Pioneer 40-01.50 1 2 Thomas Chung 12 Westmoor 39-05.50 1 3 John Angeles 11 Fremont 39-04.50 1 4 Dennis Houston 12 Sequoia 39-01.25 1 5 Jing Jing Huntley 11 Abraham Lincoln 38-11.75 1 6 Alejandro Martinez 12 Santa Clara 38-09.75 1 7 Travis Brown 12 Willow Glen 38-05.00 1 8 Taylor Rose-Lopez 12 Pioneer 37-09.75 1 9 Alec Calderon 11 Santa Teresa 37-05.75 1 10 Johny Jose 11 Leland 37-05.75 1 11 Paul Garcia 11 Piedmont Hills 36-08.50 1 12 Ethan Nguyen 12 Santa Teresa 36-05.50 1 13 Jake Davidson 10 Cupertino 36-03.25 1 14 Gelian Belong 12 Sequoia 36-00.50 1 15 Nelson Cabutoton 11 Fremont 36-00.00 1 15 Lay Min Saw 12 Westmoor 36-00.00 1 17 Dennis Lu 12 Cupertino 35-08.25 1 18 Nick Wong 9 Henry M. Gunn 35-06.25 1 19 Anthony Otonari 12 Adrian Wilcox 35-05.50 1 20 Juan Lara 12 Sequoia 35-04.25 1 21 Marc Calopez 12 Evergreen Valley 35-01.25 1 22 Sammy Khadder 11 Santa Teresa 35-00.75 1 23 Jan Cajulao 12 Westmoor 33-10.75 1 23 Calvin Luong 11 Fremont 33-10.75 1 25 Jason Tran 11 Fremont 33-09.00 1 26 Anthony Wong 11 Evergreen Valley 33-07.75 1 27 Modesto Ucol ll 12 Evergreen Valley 33-03.00 1 Event 202 Boys Shot Put Varsity ========================================================================= 135-04.50 Gunn '15 Team Meet Rec: 48-00.50 Aufang (Fremont) '13 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Andy Maltz 11 Henry M. Gunn 47-09.00 1 2 Bryce Rodgers 12 Menlo-Atherton 46-07.00 1 3 Owen Mountford 11 Mountain View 46-00.50 1 4 Jake Kenney 12 Adrian Wilcox 43-00.75 1 5 Brendan Chau 12 Santa Teresa 41-10.05 1 6 Renato Oyarzun 12 Willow Glen 40-05.25 1 7 Taivon Payne 10 Santa Teresa 40-03.00 1 8 Leon Pan 12 Henry M. Gunn 38-10.00 1 9 Kenzel Wallace 12 Santa Clara 38-07.00 1 10 Chris Jackson 12 Henry M. Gunn 38-04.50 1 11 Andrew Brewer 11 Pioneer 37-11.50 1 12 Rick Wytmar 12 Henry M. Gunn 37-08.00 1 13 Jordan Davis 11 Santa Teresa 37-06.00 1 14 Dylan Wilson 12 Willow Glen 37-05.00 1 15 Mathew Lew 11 Sacred Heart Cathe 37-01.75 1 16 Bruce Fua 12 Fremont 36-11.00 1 17 Jason Lee 12 Harker 36-07.50 1 18 Julian Palacios 12 Woodside 36-02.75 1 19 Anthony Teck 11 Westmoor 35-03.50 1 20 Kevin Wang 12 Harker 34-08.00 1 21 Rafael Suchikul 11 Sacred Heart Cathe 34-06.00 1 22 Matthew Caspillan 11 Westmoor 34-05.75 1 23 Matthew Miller 11 Terra Nova 34-04.75 1 24 Jonathan Hochberg 12 Harker 34-00.00 1 25 Davis Howard 11 Harker 33-10.00 1 26 Elijah Bacani 11 Westmoor 33-05.75 1 27 Arthur Ye 12 Harker 33-05.50 1 28 Timothy Robinson 11 Cupertino 33-02.50 1 29 Joel Lucatero 12 Pioneer 33-02.25 1 30 Oscar Arreola 12 Woodside 32-08.75 1 30 Eric Sandoval 11 Fremont 32-08.75 1 32 Alejandro Alonzo 11 James Lick 32-04.75 1 33 Danny Mendez 11 Evergreen Valley 31-09.25 1 34 Pehr Williamson 12 Cupertino 31-08.00 1 35 Tammam Khan 11 Cupertino 31-07.75 1 36 Brian Thomas 12 Adrian Wilcox 31-06.00 1 36 Pablo Segovia 12 James Lick 31-06.00 1 38 Jorge Flores 12 Downtown College P 30-08.25 1 39 Derrick Jones 12 Adrian Wilcox 30-06.00 1 40 Jessy Lopez 11 Fremont 29-07.50 1 41 Osman Lopez 11 James Lick 29-03.75 1 42 Khang Tran 11 Cupertino 28-07.75 1 43 Isaiah Ramirez 11 Willow Glen 28-07.25 1 44 Bryant Gonzalez 12 Sacred Heart Cathe 28-05.00 1 45 Edison Kam 11 Westmoor 26-10.50 1 46 Josh Angkiangco 10 Evergreen Valley 26-07.75 1 47 Kevin Duong 12 Fremont 26-06.25 1 48 Javier Graciano 11 Downtown College P 25-10.00 1 Event 203 Boys Long Jump Varsity ========================================================================= 54-03.00 Evergreen Valley '14 Team Meet Rec: 19-10.50 Hollback (Willow Glen) '13 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 John Angeles 11 Fremont 19-04.50 1 2 Gelian Belong 12 Sequoia 19-03.00 1 3 Alexander Bruckhaus 10 Cupertino 19-01.25 1 4 Ty Salkoski 11 Mountain View 19-00.50 1 5 Dennis Houston 12 Sequoia 18-06.75 1 6 Thomas Chung 12 Westmoor 18-06.75 1 7 Dara Friuaf-Lemons 11 Mountain View 18-05.00 1 8 Connell Ryans 10 Willow Glen 18-03.25 1 9 Alwin Mathews 12 Piedmont Hills 18-03.00 1 10 Taylor Rose-Lopez 12 Pioneer 18-01.50 1 11 Oliver Qin 10 Henry M. Gunn 18-01.00 1 11 Ramzee Nwokolo 11 Santa Teresa 18-01.00 1 13 Guilherme Silva 12 Westmoor 17-11.50 1 14 Ethan Nguyen 12 Santa Teresa 17-11.00 1 15 Dennis Lu 12 Cupertino 17-10.50 1 16 Jack Wang 10 Cupertino 17-10.25 1 17 Isaac Ramirez 12 Willow Glen 17-10.00 1 18 Cesar Felix 11 Scotts Valley 17-06.25 1 19 Alec Calderon 11 Santa Teresa 17-05.75 1 20 Hadji Yono-Cruz 11 James Lick 17-05.50 1 21 Anthony Otonari 12 Adrian Wilcox 17-03.50 1 22 Davis Dunaway 11 Harker 17-03.00 1 23 Jonathan Gray 12 Carlmont 17-02.00 1 24 Nelson Cabutoton 11 Fremont 17-01.00 1 25 Paul Garcia 11 Piedmont Hills 17-00.50 1 26 Lucas Wang 11 Harker 16-06.00 1 27 Nick Wong 9 Henry M. Gunn 16-05.75 1 28 Kyle Conte 12 Fremont 16-04.50 1 29 Dominique Latorre 11 Westmoor 16-01.00 1 30 Anthony Wong 11 Evergreen Valley 16-00.25 1 31 Modesto Ucol ll 12 Evergreen Valley 15-08.00 1 32 Calvin Luong 11 Fremont 15-0.50 1 33 Kevin Wu 11 Leland 12-05.50 1 Event 204 Boys High Jump Varsity ========================================================================= 15-08.00 Evergreen Vly '14 & SC '15 Team Meet Rec: 06-02.00 J Weeks (Leland) '14 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Alex Barnes 12 Mountain View 06-02.00* 1 2 Jing Jing Huntley 11 Abraham Lincoln 06-00.00 1 3 Hunter Phillips 12 Santa Teresa 05-08.00 1 4 Dennis Houston 12 Sequoia 05-06.00 1 5 Brian Lee 12 Leland 05-06.00 1 6 Ethan Nguyen 12 Santa Teresa 05-04.00 1 6 William Hao 12 Lynbrook 05-04.00 1 8 Jack Wang 10 Cupertino 05-04.00 1 9 Dillon Garcia 12 Westmoor 05-04.00 1 10 Davis Dunaway 11 Harker 05-00.00 1 10 Brandon Khuu 11 Westmoor 05-00.00 1 10 Swain Yakupitiyage 11 Woodside 05-00.00 1 13 Modesto Ucol ll 12 Evergreen Valley 04-10.00 1 13 Sammy Khadder 11 Santa Teresa 04-10.00 1 13 Conan Yee 12 Westmoor 04-10.00 1 13 Lay Min Saw 12 Westmoor 04-10.00 1 13 John Angeles 11 Fremont 04-10.00 1 Event 205 Boys Discus Throw Varsity ========================================================================= 368-07.00 Willow Glen '15 Team Meet Rec: 146-02.00 J Kenney (Wilcox) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Jake Kenney 12 Adrian Wilcox 149-05.00* 1 2 Terrance Matthews-Murphy 11 Menlo-Atherton 140-09.00 1 3 Bryce Rodgers 12 Menlo-Atherton 139-01.00 1 4 Tarab Ansari 11 Lynbrook 137-10.00 1 5 Owen Mountford 11 Mountain View 133-06.00 1 6 Taivon Payne 10 Santa Teresa 121-04.00 1 7 Renato Oyarzun 12 Willow Glen 119-06.00 1 8 Noah Ngalu 9 Menlo-Atherton 118-06.00 1 9 Brandon Dick 11 Pioneer 117-06.00 1 10 Dylan Wilson 12 Willow Glen 113-11.00 1 11 Tammam Khan 11 Cupertino 112-08.00 1 12 Brendan Chau 12 Santa Teresa 112-07.00 1 13 Nick Guise 12 Santa Teresa 104-08.00 1 14 Bruce Fua 12 Fremont 103-08.00 1 15 Matthew Caspillan 11 Westmoor 101-10.00 1 16 Jonathan Hochberg 12 Harker 101-05.00 1 17 Jorge Flores 12 Downtown College P 099-05.00 1 18 Timothy Robinson 11 Cupertino 097-11.00 1 19 Alejandro Alonzo 11 James Lick 096-11.00 1 20 Oscar Arreola Woodside 096-10.00 1 21 Ankith Iyengar 11 Lynbrook 096-08.00 1 22 Kevin Wang 12 Harker 096-06.00 1 23 Davis Howard 11 Harker 095-10.00 1 24 Derrick Jones 12 Adrian Wilcox 095-03.00 1 25 Pehr Williamson 12 Cupertino 094-06.00 1 26 Mathew Lew 11 Sacred Heart Cathe 093-06.00 1 27 Danny Mendez 11 Evergreen Valley 092-02.00 1 28 Jason Lee 12 Harker 092-01.00 1 29 Eric Sandoval 11 Fremont 091-06.00 1 30 Brian Thomas 12 Adrian Wilcox 090-10.00 1 31 Julian Palacios 12 Woodside 087-09.00 1 32 Rafael Suchikul 11 Sacred Heart Cathe 085-09.00 1 33 Pablo Segovia 12 James Lick 084-11.00 1 34 Tim Butler 11 Santa Clara 082-06.00 1 35 Arthur Ye Harker 082-04.00 1 36 Anthony Teck 11 Westmoor 081-08.00 1 37 Justin Cabrigas 11 Westmoor 080-06.00 1 38 Isaiah Ramirez 11 Willow Glen 080-01.00 1 39 Kevin Duong 12 Fremont 078-03.00 1 Men - Varsity - Team Rankings ================================================================================ 1) Menlo-Atherton 67 2) Mountain View 66 3) Santa Teresa 43.5 4) Lynbrook 42.5 5) Evergreen Valley 37 6) Abraham Lincoln 33 7) Henry M. Gunn 28 8) Cupertino 26 9) Fremont 24 10) Pioneer 22 10) Scotts Valley 22 12) Sequoia 21 13) Adrian Wilcox 18 14) Willow Glen 17 15) Leland 14 16) Westmoor 13 17) Piedmont Hills 10 18) Santa Clara 9 19) James Lick 6 20) Saratoga 3 21) Terra Nova 2 21) Sacred Heart Cathedral 2
VG-5th Annual Firebird Relays @ Fremont HS : 03-26-16
5th Annual Firebird Relays @ Fremont HS : 03-26-16 VG Results
Event 011 Girls 100 Meter Hurdles Varsity ========================================================================= 15.96 A Yee (Wilcox) '13 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Esther Ho 12 Lynbrook 16.34 -0.1 1 2 Annah Jones 12 Fremont 16.79 -0.1 1 3 Ashee Groce 11 Willow Glen 16.85 -0.1 1 4 Chae Eun Kim 10 Leland 16.99 -0.1 1 5 Dea Dressel 11 Menlo 17.57 -0.1 1 6 Marcelina Goodwin 11 Santa Teresa 17.76 -0.1 1 Event 011 Girls 100 Meter Hurdles Varsity ========================================================================= 15.96 A Yee (Wilcox) '13 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Tatum Maines 12 Menlo-Atherton 17.71 -0.1 2 2 Cara Courtney 11 Scotts Valley 17.76 -0.1 2 3 Charlotte Schroeder 11 Menlo-Atherton 18.21 -0.1 2 4 Gabbi Lopresti 9 Willow Glen 18.40 -0.1 2 5 Mackenzie Comer 12 Santa Teresa 18.69 -0.1 2 6 Saige Julian-Laroza 12 Evergreen Valley 19.09 -0.1 2 7 Ashley Long 11 Evergreen Valley 23.09 -0.1 2 Event 011 Girls 100 Meter Hurdles Varsity ========================================================================= 15.96 A Yee (Wilcox) '13 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Rainna Hernandez 11 Evergreen Valley 19.12 +0.1 3 2 Emma O'Hara 12 Sequoia 19.19 +0.1 3 3 Natasha Hellebrandt 11 Evergreen Valley 19.69 +0.1 3 4 Amber Seay 10 Willow Glen 20.53 +0.1 3 5 Ysabel Sosa 11 Westmoor 20.77 +0.1 3 6 Ashley Seay 10 Willow Glen 21.30 +0.1 3 Event 011 Girls 100 Meter Hurdles Varsity ========================================================================= 15.96 A Yee (Wilcox) '13 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Rachel Kan 11 Westmoor 20.21 -0.1 4 2 Mercy Chan 11 Westmoor 21.02 -0.1 4 3 Helen Boussie 11 Menlo-Atherton 21.06 -0.1 4 4 Skye Cassady 12 Willow Glen 21.53 -0.1 4 5 Shevanne Sumang 11 Westmoor 22.06 -0.1 4 6 Fiona Yuen 11 Westmoor 22.77 -0.1 4 Event 011 Girls 100 Meter Hurdles Varsity (Combined) ======================================================================== 15.96 A Yee (Wilcox) '13 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ======================================================================== 1 Esther Ho 12 Lynbrook 16.34 -0.1 1 2 Annah Jones 12 Fremont 16.79 -0.1 1 3 Ashee Groce 11 Willow Glen 16.85 -0.1 1 4 Chae Eun Kim 10 Leland 16.99 -0.1 1 5 Dea Dressel 11 Menlo 17.57 -0.1 1 6 Tatum Maines 12 Menlo-Atherton 17.71 -0.1 2 7 Cara Courtney 11 Scotts Valley 17.76 -0.1 2 8 Marcelina Goodwin 11 Santa Teresa 17.76 -0.1 1 9 Charlotte Schroeder 11 Menlo-Atherton 18.21 -0.1 2 10 Gabbi Lopresti 9 Willow Glen 18.40 -0.1 2 11 Mackenzie Comer 12 Santa Teresa 18.69 -0.1 2 12 Saige Julian-Laroza 12 Evergreen Valley 19.09 -0.1 2 13 Rainna Hernandez 11 Evergreen Valley 19.12 +0.1 3 14 Emma O'Hara 12 Sequoia 19.19 +0.1 3 15 Natasha Hellebrandt 11 Evergreen Valley 19.69 +0.1 3 16 Rachel Kan 11 Westmoor 20.21 -0.1 4 17 Amber Seay 10 Willow Glen 20.53 +0.1 3 18 Ysabel Sosa 11 Westmoor 20.77 +0.1 3 19 Mercy Chan 11 Westmoor 21.02 -0.1 4 20 Helen Boussie 11 Menlo-Atherton 21.06 -0.1 4 21 Ashley Seay 10 Willow Glen 21.30 +0.1 3 22 Skye Cassady 12 Willow Glen 21.53 -0.1 4 23 Shevanne Sumang 11 Westmoor 22.06 -0.1 4 24 Fiona Yuen 11 Westmoor 22.77 -0.1 4 25 Ashley Long 11 Evergreen Valley 23.09 -0.1 2 Event 005 Girls 1600 Meter Varsity ========================================================================= 5:06.62 JJ Escalera (Fremont) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Jaqueleine Escalera 12 Fremont 5:07.47 1 2 AnnMarie Howell 11 Santa Teresa 5:16.85 1 3 Madeleine Baier 12 Menlo-Atherton 5:16.95 1 4 Angela Liu 10 Lynbrook 5:21.84 1 5 Jessica Kain 9 Scotts Valley 5:27.36 1 6 Rachel Korobkin 9 Mountain View 5:34.77 1 7 Amber Fry 9 Mountain View 5:39.46 1 8 Cat Depuy 12 Menlo-Atherton 5:40.82 1 9 Carolyn Scott 11 Sacred Heart Cathe 5:47.03 1 10 Claire Hu Henry M. Gunn 5:49.69 1 11 Aishwarya Laddha 11 Cupertino 5:56.51 1 12 Tatiana Podhajny 11 Pioneer 5:59.21 1 13 Joy Dong 11 Adrian Wilcox 6:02.94 1 14 Mackenzie Meyer 11 Pioneer 6:16.02 1 15 Hayley Chavez rosel 11 Woodside 6:33.24 1 16 Juliana Silk 11 Woodside 6:33.39 1 17 Madison Dewing 12 Leland 7:02.61 1 18 Daniela Garcia 11 Latino College Pre 7:56.08 1 Event 005 Girls 1600 Meter Varsity (Combined) ======================================================================== 5:06.62 JJ Escalera (Fremont) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ======================================================================== 1 Jaqueleine Escalera 12 Fremont 5:07.47 1 2 AnnMarie Howell 11 Santa Teresa 5:16.85 1 3 Madeleine Baier 12 Menlo-Atherton 5:16.95 1 4 Angela Liu 10 Lynbrook 5:21.84 1 5 Jessica Kain 9 Scotts Valley 5:27.36 1 6 Rachel Korobkin 9 Mountain View 5:34.77 1 7 Amber Fry 9 Mountain View 5:39.46 1 8 Cat Depuy 12 Menlo-Atherton 5:40.82 1 9 Carolyn Scott 11 Sacred Heart Cathe 5:47.03 1 10 Claire Hu Henry M. Gunn 5:49.69 1 11 Aishwarya Laddha 11 Cupertino 5:56.51 1 12 Tatiana Podhajny 11 Pioneer 5:59.21 1 13 Joy Dong 11 Adrian Wilcox 6:02.94 1 14 Mackenzie Meyer 11 Pioneer 6:16.02 1 15 Hayley Chavez rosel 11 Woodside 6:33.24 1 16 Juliana Silk 11 Woodside 6:33.39 1 17 Madison Dewing 12 Leland 7:02.61 1 18 Daniela Garcia 11 Latino College Pre 7:56.08 1 Event 001 Girls 4x100 Meter Relay Varsity ========================================================================= 50.58 Pioneer '15 Meet Rec: * School Finals H# ========================================================================= 1 Santa Teresa 49.62* 1 2 Menlo-Atherton 50.01* 1 3 Mountain View 50.72 1 4 Scotts Valley 51.82 1 5 Leland 53.10 1 6 Piedmont Hills 53.62 1 7 Evergreen Valley 53.69 1 8 Eastside College P 54.30 1 Event 001 Girls 4x100 Meter Relay Varsity ========================================================================= 50.58 Pioneer '15 Meet Rec: * School Finals H# ========================================================================= 1 Willow Glen 55.35 2 2 Woodside 56.07 2 3 Westmoor 56.96 2 Event 001 Girls 4x100 Meter Relay Varsity (Combined) ======================================================================== 50.58 Pioneer '15 Meet Rec: * School Finals H# ======================================================================== 1 Santa Teresa 49.62* 1 2 Menlo-Atherton 50.01* 1 3 Mountain View 50.72 1 4 Scotts Valley 51.82 1 5 Leland 53.10 1 6 Piedmont Hills 53.62 1 7 Evergreen Valley 53.69 1 8 Eastside College P 54.30 1 9 Willow Glen 55.35 2 10 Woodside 56.07 2 11 Westmoor 56.96 2 Event 250 Girls 4000 Distance Relay Varsity ========================================================================= 13:09.42 Harker '15 Meet Rec: * School Finals H# ========================================================================= 1 Fremont 13:17.52 1 2 Castilleja 13:29.90 1 3 Carlmont 13:58.94 1 4 Leland 14:12.65 1 5 Evergreen Valley 14:23.24 1 6 James Lick 14:26.44 1 Event 250 Girls 4000 Distance Relay Varsity ========================================================================= 13:09.42 Harker '15 Meet Rec: * School Finals H# ========================================================================= 1 Santa Teresa 14:35.64 2 Event 250 Girls 4000 Distance Relay Varsity (Combined) ======================================================================== 13:09.42 Harker '15 Meet Rec: * School Finals H# ======================================================================== 1 Fremont 13:17.52 1 2 Castilleja 13:29.90 1 3 Carlmont 13:58.94 1 4 Leland 14:12.65 1 5 Evergreen Valley 14:23.24 1 6 James Lick 14:26.44 1 7 Santa Teresa 14:35.64 2 Event 013 Girls 400 Meter Varsity ========================================================================= 57.80 J Harrison (Cupertino) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Jade Harrison 12 Cupertino 56.03* 1 2 LeNaya Griffin 12 Santa Teresa 59.03 1 3 Malia Miley 10 Branham 1:03.31 1 4 Whitney Suelflohn 11 Woodside 1:05.98 1 Event 013 Girls 400 Meter Varsity ========================================================================= 57.80 J Harrison (Cupertino) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Krielle [Megan] Wang 11 Evergreen Valley 1:03.57 2 2 Angela San Luis 12 Piedmont Hills 1:03.90 2 3 Mikaela Inman 12 Scotts Valley 1:04.96 2 4 Jerikka Thomas 10 Piedmont Hills 1:06.11 2 Event 013 Girls 400 Meter Varsity ========================================================================= 57.80 J Harrison (Cupertino) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Erin Donahue 11 Pioneer 1:04.28 3 2 Mady McNeill 11 Scotts Valley 1:06.77 3 3 Kara Herson 11 Woodside 1:07.22 3 4 Grace Phan 12 Leland 1:07.30 3 5 Megan Keleta 11 Menlo-Atherton 1:08.39 3 6 Ashley Sanchez 9 Willow Glen 1:08.55 3 7 Amber Seay 10 Willow Glen 1:13.50 3 Event 013 Girls 400 Meter Varsity ========================================================================= 57.80 J Harrison (Cupertino) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Allie Wright 11 Scotts Valley 1:10.24 4 2 Sienna Gonzales 12 Leland 1:10.47 4 3 Ana Lopez 11 Abraham Lincoln 1:11.21 4 4 Ashley Seay 10 Willow Glen 1:11.24 4 Event 013 Girls 400 Meter Varsity ========================================================================= 57.80 J Harrison (Cupertino) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Sara Sabillon 12 Sacred Heart Cathe 1:10.54 5 2 Karen Montes 12 James Lick 1:11.62 5 3 Reina Sy 11 Westmoor 1:14.22 5 4 Denisse Calixto 11 James Lick 1:15.77 5 5 Alondra Perez 11 Latino College Pre 1:22.35 5 Event 013 Girls 400 Meter Varsity (Combined) ======================================================================== 57.80 J Harrison (Cupertino) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ======================================================================== 1 Jade Harrison 12 Cupertino 56.03* 1 2 LeNaya Griffin 12 Santa Teresa 59.03 1 3 Malia Miley 10 Branham 1:03.31 1 4 Krielle [Megan] Wang 11 Evergreen Valley 1:03.57 2 5 Angela San Luis 12 Piedmont Hills 1:03.90 2 6 Erin Donahue 11 Pioneer 1:04.28 3 7 Mikaela Inman 12 Scotts Valley 1:04.96 2 8 Whitney Suelflohn 11 Woodside 1:05.98 1 9 Jerikka Thomas 10 Piedmont Hills 1:06.11 2 10 Mady McNeill 11 Scotts Valley 1:06.77 3 11 Kara Herson 11 Woodside 1:07.22 3 12 Grace Phan 12 Leland 1:07.30 3 13 Megan Keleta 11 Menlo-Atherton 1:08.39 3 14 Ashley Sanchez 9 Willow Glen 1:08.55 3 15 Allie Wright 11 Scotts Valley 1:10.24 4 16 Sienna Gonzales 12 Leland 1:10.47 4 17 Sara Sabillon 12 Sacred Heart Cathe 1:10.54 5 18 Ana Lopez 11 Abraham Lincoln 1:11.21 4 19 Ashley Seay 10 Willow Glen 1:11.24 4 20 Karen Montes 12 James Lick 1:11.62 5 21 Amber Seay 10 Willow Glen 1:13.50 3 22 Reina Sy 11 Westmoor 1:14.22 5 23 Denisse Calixto 11 James Lick 1:15.77 5 24 Alondra Perez 11 Latino College Pre 1:22.35 5 Event 074 Girls 4x800 Meter Relay Varsity ========================================================================= 10:54.09 Burlingame '13 Meet Rec: * School Finals H# ========================================================================= 1 Menlo-Atherton 9:46.16* 1 2 Scotts Valley 10:32.73* 1 3 James Lick 10:58.41 1 Event 074 Girls 4x800 Meter Relay Varsity (Combined) ======================================================================== 10:54.09 Burlingame '13 Meet Rec: * School Finals H# ======================================================================== 1 Menlo-Atherton 9:46.16* 1 2 Scotts Valley 10:32.73* 1 3 James Lick 10:58.41 1 Event 017 Girls 100 Meter Varsity ========================================================================= 12.79 L Griffin (Santa Teresa) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Jade Harrison 12 Cupertino 12.28* +0.0 1 2 Maya Cook 11 Branham 12.61* +0.0 1 3 Rachael Estell 11 Mountain View 12.73* +0.0 1 4 LeNaya Griffin 12 Santa Teresa 12.74* +0.0 1 5 Kathryn Mohr 12 Menlo-Atherton 13.01 +0.0 1 Event 017 Girls 100 Meter Varsity ========================================================================= 12.79 L Griffin (Santa Teresa) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Annah Jones 12 Fremont 12.90 +0.0 2 2 Hannah Willams 12 Santa Teresa 12.96 +0.0 2 3 Caroline Smith 10 Scotts Valley 13.16 +0.0 2 4 Stephanie Hoff 11 Santa Teresa 13.27 +0.0 2 5 Heather Follo 11 Branham 13.30 +0.0 2 6 Vanessa Dominguez 11 Evergreen Valley 13.33 +0.0 2 Event 017 Girls 100 Meter Varsity ========================================================================= 12.79 L Griffin (Santa Teresa) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Shareen Estremera 10 Mountain View 13.43 +0.0 3 2 Grace Fenwick 12 Castilleja 13.53 +0.0 3 3 Jillian Takeuchi 10 Leland 13.60 +0.0 3 4 Julie Detar 12 Evergreen Valley 13.77 +0.0 3 5 Emily Barry 10 Willow Glen 13.94 +0.0 3 6 Candace Cabrera 11 Evergreen Valley 14.06 +0.0 3 7 Mikaeyla Miller 12 Terra Nova 14.08 +0.0 3 Event 017 Girls 100 Meter Varsity ========================================================================= 12.79 L Griffin (Santa Teresa) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Sheila Metz 12 Lynbrook 13.66 +0.0 4 2 Cara Courtney 11 Scotts Valley 13.72 +0.0 4 3 Siena Attard 12 Sacred Heart Cathe 13.79 +0.0 4 4 Emerald Peoples 12 Fremont 14.04 +0.0 4 5 Claire Shelby 9 Willow Glen 14.07 +0.0 4 6 Marcelina Goodwin 11 Santa Teresa 14.32 +0.0 4 Event 017 Girls 100 Meter Varsity ========================================================================= 12.79 L Griffin (Santa Teresa) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Megan Yama 11 Mountain View 13.60 +0.0 5 2 Maya Broadnax 11 Abraham Lincoln 14.17 +0.0 5 3 Hailey Smith 11 Santa Teresa 14.46 +0.0 5 4 Mackenzie Comer 12 Santa Teresa 14.79 +0.0 5 Event 017 Girls 100 Meter Varsity ========================================================================= 12.79 L Griffin (Santa Teresa) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Lauren Amaro 11 Evergreen Valley 14.41 +0.6 6 2 Julia Catolico 11 Lynbrook 14.54 +0.6 6 3 Lily Tran 11 Evergreen Valley 14.68 +0.6 6 4 Karen Montes 12 James Lick 14.71 +0.6 6 5 Melissa Young 12 Downtown College P 14.93 +0.6 6 6 Geniah Sevilla 12 Fremont 15.27 +0.6 6 7 Sarah Chou 11 Fremont 15.60 +0.6 6 8 Tiffany Chen 12 Westmoor 16.94 +0.6 6 Event 017 Girls 100 Meter Varsity ========================================================================= 12.79 L Griffin (Santa Teresa) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Angela Higuera 10 Castilleja 15.84 +0.0 7 2 Adriana Robles 12 Downtown College P 15.84 +0.0 7 3 Michelle Wong 11 Fremont 15.90 +0.0 7 4 Elizabeth Guevara 12 James Lick 16.30 +0.0 7 5 Daniela Garcia 11 Latino College Pre 17.79 +0.0 7 Event 017 Girls 100 Meter Varsity (Combined) ======================================================================== 12.79 L Griffin (Santa Teresa) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ======================================================================== 1 Jade Harrison 12 Cupertino 12.28* +0.0 1 2 Maya Cook 11 Branham 12.61* +0.0 1 3 Rachael Estell 11 Mountain View 12.73* +0.0 1 4 LeNaya Griffin 12 Santa Teresa 12.74* +0.0 1 5 Annah Jones 12 Fremont 12.90 +0.0 2 6 Hannah Willams 12 Santa Teresa 12.96 +0.0 2 7 Kathryn Mohr 12 Menlo-Atherton 13.01 +0.0 1 8 Caroline Smith 10 Scotts Valley 13.16 +0.0 2 9 Stephanie Hoff 11 Santa Teresa 13.27 +0.0 2 10 Heather Follo 11 Branham 13.30 +0.0 2 11 Vanessa Dominguez 11 Evergreen Valley 13.33 +0.0 2 12 Shareen Estremera 10 Mountain View 13.43 +0.0 3 13 Grace Fenwick 12 Castilleja 13.53 +0.0 3 14 Megan Yama 11 Mountain View 13.60 +0.0 5 15 Jillian Takeuchi 10 Leland 13.60 +0.0 3 16 Sheila Metz 12 Lynbrook 13.66 +0.0 4 17 Cara Courtney 11 Scotts Valley 13.72 +0.0 4 18 Julie Detar 12 Evergreen Valley 13.77 +0.0 3 19 Siena Attard 12 Sacred Heart Cathe 13.79 +0.0 4 20 Emily Barry 10 Willow Glen 13.94 +0.0 3 21 Emerald Peoples 12 Fremont 14.04 +0.0 4 22 Candace Cabrera 11 Evergreen Valley 14.06 +0.0 3 23 Claire Shelby 9 Willow Glen 14.07 +0.0 4 24 Mikaeyla Miller 12 Terra Nova 14.08 +0.0 3 25 Maya Broadnax 11 Abraham Lincoln 14.17 +0.0 5 26 Marcelina Goodwin 11 Santa Teresa 14.32 +0.0 4 27 Lauren Amaro 11 Evergreen Valley 14.41 +0.6 6 28 Hailey Smith 11 Santa Teresa 14.46 +0.0 5 29 Julia Catolico 11 Lynbrook 14.54 +0.6 6 30 Lily Tran 11 Evergreen Valley 14.68 +0.6 6 31 Karen Montes 12 James Lick 14.71 +0.6 6 32 Mackenzie Comer 12 Santa Teresa 14.79 +0.0 5 33 Melissa Young 12 Downtown College P 14.93 +0.6 6 34 Geniah Sevilla 12 Fremont 15.27 +0.6 6 35 Sarah Chou 11 Fremont 15.60 +0.6 6 36 Angela Higuera 10 Castilleja 15.84 +0.0 7 37 Adriana Robles 12 Downtown College P 15.84 +0.0 7 38 Michelle Wong 11 Fremont 15.90 +0.0 7 39 Elizabeth Guevara 12 James Lick 16.30 +0.0 7 40 Tiffany Chen 12 Westmoor 16.94 +0.6 6 41 Daniela Garcia 11 Latino College Pre 17.79 +0.0 7 Event 021 Girls 800 Meter Varsity ========================================================================= 2:17.58 M Miklos (Gunn) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Gabrielle Joffe 10 Mountain View 2:20.10 1 2 Jaqueleine Escalera 12 Fremont 2:22.46 1 3 Jade Harrison 12 Cupertino 2:25.85 1 4 AnnMarie Howell 11 Santa Teresa 2:26.30 1 5 Olivia Shane 10 Menlo-Atherton 2:28.66 1 6 Mackenzie Cox 12 Fremont 2:29.52 1 7 Stephanie Bustos 10 Piedmont Hills 2:31.82 1 8 Megan Uozumi 10 Carlmont 2:33.58 1 9 Carolyn Scott 11 Sacred Heart Cathe 2:33.77 1 10 Claire Hu 11 Henry M. Gunn 2:41.89 1 11 Aishwarya Laddha 11 Cupertino 2:44.65 1 12 Marisol Castro 11 Sacred Heart Cathe 2:46.52 1 13 Kara Herson 11 Woodside 2:48.65 1 14 Tara Verma 12 Leland 2:53.83 1 15 Juliana Silk 11 Woodside 2:57.66 1 Event 021 Girls 800 Meter Varsity (Combined) ======================================================================== 2:17.58 M Miklos (Gunn) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ======================================================================== 1 Gabrielle Joffe 10 Mountain View 2:20.10 1 2 Jaqueleine Escalera 12 Fremont 2:22.46 1 3 Jade Harrison 12 Cupertino 2:25.85 1 4 AnnMarie Howell 11 Santa Teresa 2:26.30 1 5 Olivia Shane 10 Menlo-Atherton 2:28.66 1 6 Mackenzie Cox 12 Fremont 2:29.52 1 7 Stephanie Bustos 10 Piedmont Hills 2:31.82 1 8 Megan Uozumi 10 Carlmont 2:33.58 1 9 Carolyn Scott 11 Sacred Heart Cathe 2:33.77 1 10 Claire Hu 11 Henry M. Gunn 2:41.89 1 11 Aishwarya Laddha 11 Cupertino 2:44.65 1 12 Marisol Castro 11 Sacred Heart Cathe 2:46.52 1 13 Kara Herson 11 Woodside 2:48.65 1 14 Tara Verma 12 Leland 2:53.83 1 15 Juliana Silk 11 Woodside 2:57.66 1 Event 025 Girls 300 Meter Hurdles Varsity ========================================================================= 2:36.86 Woodside '13 Team Meet Rec: 49.15 Taussig (Woodside) '13 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Maya Miklos 12 Henry M. Gunn 44.41* 1 2 Charlotte Schroeder 11 Menlo-Atherton 48.20* 1 3 Emma O'Hara 12 Sequoia 48.29* 1 4 Tatum Maines 12 Menlo-Atherton 49.85 1 5 Chae Eun Kim 10 Leland 50.46 1 6 Andrea Ortiz 12 James Lick 51.37 1 7 Marcelina Goodwin 11 Santa Teresa 51.65 1 Event 025 Girls 300 Meter Hurdles Varsity ========================================================================= 2:36.86 Woodside '13 Team Meet Rec: 49.15 Taussig (Woodside) '13 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Ellie Mujushi 11 Santa Clara 50.16 2 2 Ashley Long 11 Evergreen Valley 52.84 2 3 Maria Mendoza 11 James Lick 53.12 2 4 Amber Seay 10 Willow Glen 57.43 2 Event 025 Girls 300 Meter Hurdles Varsity ========================================================================= 2:36.86 Woodside '13 Team Meet Rec: 49.15 Taussig (Woodside) '13 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Alicia Nunez 11 Evergreen Valley 52.78 3 2 Lauren Bruce 12 Menlo-Atherton 54.00 3 3 Natasha Hellebrandt 11 Evergreen Valley 54.31 3 4 Rainna Hernandez 11 Evergreen Valley 55.97 3 5 Rachel Kan 11 Westmoor 56.50 3 6 Ashley Seay 10 Willow Glen 58.25 3 7 Maggie Bernauer 11 Fremont 1:01.95 3 Event 025 Girls 300 Meter Hurdles Varsity ========================================================================= 2:36.86 Woodside '13 Team Meet Rec: 49.15 Taussig (Woodside) '13 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Skye Cassady 12 Willow Glen 57.81 4 2 Saige Julian-Laroza 12 Evergreen Valley 58.47 4 3 Mercy Chan 11 Westmoor 58.84 4 4 Daisy Nava 11 James Lick 1:02.99 4 5 Fiona Yuen 11 Westmoor 1:05.64 4 6 Shevanne Sumang 11 Westmoor 1:06.08 4 Event 025 Girls 300 Meter Hurdles Varsity (Combined) ======================================================================== 2:36.86 Woodside '13 Team Meet Rec: 49.15 Taussig (Woodside) '13 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ======================================================================== 1 Maya Miklos 12 Henry M. Gunn 44.41* 1 2 Charlotte Schroeder 11 Menlo-Atherton 48.20* 1 3 Emma O'Hara 12 Sequoia 48.29* 1 4 Tatum Maines 12 Menlo-Atherton 49.85 1 5 Ellie Mujushi 11 Santa Clara 50.16 2 6 Chae Eun Kim 10 Leland 50.46 1 7 Andrea Ortiz 12 James Lick 51.37 1 8 Marcelina Goodwin 11 Santa Teresa 51.65 1 9 Alicia Nunez 11 Evergreen Valley 52.78 3 10 Ashley Long 11 Evergreen Valley 52.84 2 11 Maria Mendoza 11 James Lick 53.12 2 12 Lauren Bruce 12 Menlo-Atherton 54.00 3 13 Natasha Hellebrandt 11 Evergreen Valley 54.31 3 14 Rainna Hernandez 11 Evergreen Valley 55.97 3 15 Rachel Kan 11 Westmoor 56.50 3 16 Amber Seay 10 Willow Glen 57.43 2 17 Skye Cassady 12 Willow Glen 57.81 4 18 Ashley Seay 10 Willow Glen 58.25 3 19 Saige Julian-Laroza 12 Evergreen Valley 58.47 4 20 Mercy Chan 11 Westmoor 58.84 4 21 Maggie Bernauer 11 Fremont 1:01.95 3 22 Daisy Nava 11 James Lick 1:02.99 4 23 Fiona Yuen 11 Westmoor 1:05.64 4 24 Shevanne Sumang 11 Westmoor 1:06.08 4 Event 029 Girls 200 Meter Varsity ========================================================================= 24.96 J Harrison (Cupertino) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Jade Harrison 12 Cupertino 24.89* +0.4 1 2 Maya Miklos 12 Henry M. Gunn 25.31 +0.4 1 3 Maya Cook 11 Branham 26.29 +0.4 1 4 Malia Miley 10 Branham 26.81 +0.4 1 5 Stephanie Hoff 11 Santa Teresa 27.00 +0.4 1 Event 029 Girls 200 Meter Varsity ========================================================================= 24.96 J Harrison (Cupertino) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Maggie Hall 9 Menlo-Atherton 26.09 +0.1 2 2 Annah Jones 12 Fremont 26.44 +0.1 2 3 Hannah Willams 12 Santa Teresa 26.48 +0.1 2 4 Kathryn Mohr 12 Menlo-Atherton 27.67 +0.1 2 Event 029 Girls 200 Meter Varsity ========================================================================= 24.96 J Harrison (Cupertino) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Logan Maines 12 Menlo-Atherton 27.85 -1.0 3 2 Vanessa Dominguez 11 Evergreen Valley 28.10 -1.0 3 3 Jillian Takeuchi 10 Leland 28.22 -1.0 3 4 Leslie Patinos 10 Piedmont Hills 29.39 -1.0 3 5 Claire Shelby 9 Willow Glen 30.99 -1.0 3 6 Grace Fenwick 12 Castilleja 32.12 -1.0 3 Event 029 Girls 200 Meter Varsity ========================================================================= 24.96 J Harrison (Cupertino) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Shareen Estremera 10 Mountain View 28.10 -0.9 4 2 Whitney Suelflohn 11 Woodside 28.53 -0.9 4 3 Emerald Peoples 12 Fremont 28.75 -0.9 4 4 Maria Mendoza 11 James Lick 29.44 -0.9 4 5 Julia Catolico 11 Lynbrook 29.60 -0.9 4 6 Hailey Smith 11 Santa Teresa 30.30 -0.9 4 7 Rayne Frantzon 11 Westmoor 31.44 -0.9 4 8 Ashley Sanchez 9 Willow Glen 31.91 -0.9 4 Event 029 Girls 200 Meter Varsity ========================================================================= 24.96 J Harrison (Cupertino) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Andrea Ortiz 12 James Lick 30.38 +1.2 5 2 Karen Montes 12 James Lick 31.14 +1.2 5 3 Saarai Solorio-Garcia 10 Leland 35.76 +1.2 5 4 Renia Sy 11 Sacred Heart Cathe 36.71 +1.2 5 Event 029 Girls 200 Meter Varsity ========================================================================= 24.96 J Harrison (Cupertino) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Lauren Meier 11 Fremont 29.94 -1.5 6 2 Geniah Sevilla 12 Fremont 32.00 -1.5 6 3 Tiffany Chen 12 Westmoor 32.63 -1.5 6 4 Melissa Young 12 Downtown College P 32.67 -1.5 6 5 Adriana Robles 12 Downtown College P 33.67 -1.5 6 6 Naomi Quizon 12 Westmoor 34.14 -1.5 6 7 Elizabeth Guevara 12 James Lick 34.39 -1.5 6 Event 029 Girls 200 Meter Varsity (Combined) ======================================================================== 24.96 J Harrison (Cupertino) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ======================================================================== 1 Jade Harrison 12 Cupertino 24.89* +0.4 1 2 Maya Miklos 12 Henry M. Gunn 25.31 +0.4 1 3 Maggie Hall 9 Menlo-Atherton 26.09 +0.1 2 4 Maya Cook 11 Branham 26.29 +0.4 1 5 Annah Jones 12 Fremont 26.44 +0.1 2 6 Hannah Willams 12 Santa Teresa 26.48 +0.1 2 7 Malia Miley 10 Branham 26.81 +0.4 1 8 Stephanie Hoff 11 Santa Teresa 27.00 +0.4 1 9 Kathryn Mohr 12 Menlo-Atherton 27.67 +0.1 2 10 Logan Maines 12 Menlo-Atherton 27.85 -1.0 3 11 Shareen Estremera 10 Mountain View 28.10 -0.9 4 12 Vanessa Dominguez 11 Evergreen Valley 28.10 -1.0 3 13 Jillian Takeuchi 10 Leland 28.22 -1.0 3 14 Whitney Suelflohn 11 Woodside 28.53 -0.9 4 15 Emerald Peoples 12 Fremont 28.75 -0.9 4 16 Leslie Patinos 10 Piedmont Hills 29.39 -1.0 3 17 Maria Mendoza 11 James Lick 29.44 -0.9 4 18 Julia Catolico 11 Lynbrook 29.60 -0.9 4 19 Lauren Meier 11 Fremont 29.94 -1.5 6 20 Hailey Smith 11 Santa Teresa 30.30 -0.9 4 21 Andrea Ortiz 12 James Lick 30.38 +1.2 5 22 Claire Shelby 9 Willow Glen 30.99 -1.0 3 23 Karen Montes 12 James Lick 31.14 +1.2 5 24 Rayne Frantzon 11 Westmoor 31.44 -0.9 4 25 Ashley Sanchez 9 Willow Glen 31.91 -0.9 4 26 Geniah Sevilla 12 Fremont 32.00 -1.5 6 27 Grace Fenwick 12 Castilleja 32.12 -1.0 3 28 Tiffany Chen 12 Westmoor 32.63 -1.5 6 29 Melissa Young 12 Downtown College P 32.67 -1.5 6 30 Adriana Robles 12 Downtown College P 33.67 -1.5 6 31 Naomi Quizon 12 Westmoor 34.14 -1.5 6 32 Elizabeth Guevara 12 James Lick 34.39 -1.5 6 33 Saarai Solorio-Garcia 10 Leland 35.76 +1.2 5 34 Renia Sy 11 Sacred Heart Cathe 36.71 +1.2 5 Event 033 Girls 3200 Meter Varsity ========================================================================= 32:30.57 Evergreen Valley '15 Team Meet Rec: 10:50.45 C Gee (Cupertino) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Angela Liu 10 Lynbrook 11:51.60 +0.3 1 2 Ashley Mathews 12 Santa Teresa 12:21.01 +0.3 1 3 Kate Everhardt 11 Fremont 12:24.56 +0.3 1 4 Molly Davis 11 Menlo-Atherton 13:04.41 +0.3 1 5 Hannah Hayden 11 Leland 13:07.49 +0.3 1 6 Amy Truong 12 Evergreen Valley 13:24.29 +0.3 1 7 Enya Van Ham 12 Santa Teresa 13:49.79 +0.3 1 8 Raeann Van Thillo 11 Santa Teresa 13:55.92 +0.3 1 Event 033 Girls 3200 Meter Varsity (Combined) ======================================================================== 32:30.57 Evergreen Valley '15 Team Meet Rec: 10:50.45 C Gee (Cupertino) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ======================================================================== 1 Angela Liu 10 Lynbrook 11:51.60 +0.3 1 2 Ashley Mathews 12 Santa Teresa 12:21.01 +0.3 1 3 Kate Everhardt 11 Fremont 12:24.56 +0.3 1 4 Molly Davis 11 Menlo-Atherton 13:04.41 +0.3 1 5 Hannah Hayden 11 Leland 13:07.49 +0.3 1 6 Amy Truong 12 Evergreen Valley 13:24.29 +0.3 1 7 Enya Van Ham 12 Santa Teresa 13:49.79 +0.3 1 8 Raeann Van Thillo 11 Santa Teresa 13:55.92 +0.3 1 Event 039 Girls 4x400 Meter Relay Varsity ========================================================================= 4:14.40 Fremont '15 Meet Rec: * School Finals H# ========================================================================= 1 Santa Teresa 4:06.35* 1 2 Menlo-Atherton 4:07.08* 1 3 Piedmont Hills 4:19.20 1 4 Fremont 4:24.46 1 5 Evergreen Valley 4:29.12 1 6 Westmoor 4:41.94 1 Event 039 Girls 4x400 Meter Relay Varsity (Combined) ======================================================================== 4:14.40 Fremont '15 Meet Rec: * School Finals H# ======================================================================== 1 Santa Teresa 4:06.35* 1 2 Menlo-Atherton 4:07.08* 1 3 Piedmont Hills 4:19.20 1 4 Fremont 4:24.46 1 5 Evergreen Valley 4:29.12 1 6 Westmoor 4:41.94 1 Event 101 Girls Triple Jump Varsity ========================================================================= 98-08.75 Cupertino '14 Team Meet Rec: 35-04.50 A Ghosh (Cupertino) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Samantha Oxford 12 Santa Teresa 36-00.75* 1 2 Katya Trushchankova 12 Lynbrook 34-06.50 1 3 Esther Ho 12 Lynbrook 32-08.00 1 4 Claire Krumm 12 Willow Glen 32-03.50 1 5 Maya Mistry 11 Evergreen Valley 31-05.50 1 6 Jaziah Lawson 11 Santa Teresa 30-06.25 1 7 Lisa Tanaka 12 Westmoor 30-05.00 1 8 Priscilla Pan 11 Santa Teresa 29-09.50 1 9 Maya Broadnax 11 Abraham Lincoln 29-03.25 1 10 Geniah Sevilla 12 Fremont 28-08.50 1 11 Yexuan Chen 9 Evergreen Valley 28-00.75 1 12 Carla Ucol 9 Evergreen Valley 28-00.00 1 13 Sarah Chou 11 Fremont 27-00.50 1 14 Tiffany Pham 12 Piedmont Hills 26-09.25 1 15 Amy Chiu 12 Westmoor 26-02.25 1 16 Aileen Cabasag 11 Fremont 25-10.25 1 17 Priyanka Santoso 12 Westmoor 23-06.50 1 18 Michelle Wong 11 Fremont 22-08.00 1 Event 102 Girls Shot Put Varsity ========================================================================= 101-01.25 Westmoor '15 Team Meet Rec: 35-06.00 T Cobbins (Westmoor) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Jenna Nwafor 12 Evergreen Valley 38-11.50* 1 2 Saka Tagoai 12 Westmoor 36-10.00* 1 3 Tariyan Nnoli 12 Willow Glen 35-04.25 1 4 Mikayla Ehresmann-Singh 12 Abraham Lincoln 34-02.25 1 5 Lillian Tonga 12 Willow Glen 33-05.00 1 6 Esther Ho 12 Lynbrook 32-02.00 1 7 Olivia Otero 12 Willow Glen 30-04.00 1 8 Arianna Prestosa 12 Westmoor 27-08.50 1 9 Shelby Bennett 12 Adrian Wilcox 26-10.00 1 10 Amber Clermont 11 Fremont 26-00.00 1 11 Nia Walton 12 Sequoia 25-10.00 1 12 Brenda Martinez-Puente 12 Cupertino 25-06.00 1 13 Ashlyn Wright 11 Leland 24-05.00 1 14 Hermen Kaur 12 Evergreen Valley 23-07.00 1 15 Raven Smith 11 Adrian Wilcox 23-05.25 1 16 Faeben Wossenseged 12 Leland 22-05.00 1 17 Joanna Ortiz Nunez 11 Woodside 22-02.25 1 18 Anna Le 9 Evergreen Valley 21-11.00 1 19 Adriana Saucedo 11 Adrian Wilcox 21-03.00 1 20 Maggie Bernauer 11 Fremont 20-08.00 1 21 Samantha Garcia 11 Downtown College P 20-06.50 1 22 Mitsy Serrano Vargas 11 Woodside 19-01.50 1 23 Khamie Arcillas 11 Westmoor 18-07.50 1 24 Isabel Alcala 11 Woodside 18-02.00 1 25 Veyra Hernandez Pacheco 11 Woodside 17-03.50 1 Event 103 Girls Long Jump Varsity ========================================================================= 47-03.50 Fremont '14 Team Meet Rec: 16-00.75 S Dayal (Fremont) '14 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Rachael Estell 11 Mountain View 17-06.75* 1 2 Esther Ho 12 Lynbrook 16-04.50* 1 3 Samantha Oxford 12 Santa Teresa 16-03.25* 1 4 Amy Watt 12 Henry M. Gunn 15-05.00 1 5 Heather Follo 11 Branham 15-04.50 1 6 Emily Barry 10 Willow Glen 15-01.75 1 7 Maya Mistry 11 Evergreen Valley 14-09.00 1 8 Isabella Gentile 9 Evergreen Valley 14-07.75 2 9 Claire Traum 11 Castilleja 14-06.50 1 10 Claire Krumm 12 Willow Glen 14-06.25 1 11 Katya Trushchankova 12 Lynbrook 14-04.25 1 12 Siena Attard 12 Sacred Heart Cathe 14-02.75 1 13 Lisa Tanaka 12 Westmoor 13-10.75 1 14 Priscilla Pan 11 Santa Teresa 13-05.00 2 15 Jaziah Lawson 11 Santa Teresa 13-02.25 1 16 Mady McNeill 11 Scotts Valley 12-11.00 2 17 Katie Tatsukawa 11 Santa Teresa 12-09.25 2 18 Alex Stout 10 Castilleja 12-08.75 2 19 Yexuan Chen 9 Evergreen Valley 12-05.75 2 20 Sarah Chou 11 Fremont 12-04.50 2 21 Tiffany Pham 12 Piedmont Hills 12-00.50 1 22 Priyanka Santoso 12 Westmoor 12-00.25 2 23 Ashley Seay 10 Willow Glen 11-11.50 2 24 Nicole Zazkowski 11 Adrian Wilcox 11-11.00 2 25 Amy Chiu 12 Westmoor 11-04.75 2 26 Michelle Wong 11 Fremont 11-03.00 2 27 Ridhi Ravichandran 11 Leland 11-02.50 2 28 Athena Victa 11 Fremont 09-05.00 2 Event 104 Girls High Jump Varsity ========================================================================= 13-08.00 Woodside '13 Team Meet Rec: 05-00.00 S Bharadwaj (M Vista) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Julie Zweng 12 Scotts Valley 05-02.00* 1 2 Theodora Worledge 10 Leland 05-00.00* 1 3 Ava Ocon 11 Woodside 04-10.00 1 4 Jaziah Lawson 11 Santa Teresa 04-08.00 1 5 Mackenzie Cox 12 Fremont 04-08.00 1 6 Jazmine Haratani 10 Santa Teresa 04-08.00 1 7 Laney Goo 11 Westmoor 04-06.00 1 8 Emma O'Hara 12 Sequoia 04-06.00 1 9 Carolyn Scott 11 Sacred Heart Cathe 04-06.00 1 10 Nicole Zazkowski 11 Adrian Wilcox 04-06.00 1 11 Priya Kadakia 12 Evergreen Valley 04-06.00 1 12 Logan Maines 12 Menlo-Atherton 04-04.00 1 12 Maya Mistry 11 Evergreen Valley 04-04.00 1 12 Natalie Ohran 11 Monta Vista 04-04.00 1 12 Jasneet Kaur 9 Evergreen Valley 04-04.00 1 16 Maya Broadnax 11 Abraham Lincoln 04-02.00 1 17 Ashee Groce 11 Willow Glen 04-00.00 1 17 Lauren Meier 11 Fremont 04-00.00 1 17 Tiffany Chen 12 Westmoor 04-00.00 1 17 Solaine Zhao 9 Leland 04-00.00 1 21 Marjorie Viernes 12 Westmoor 03-10.00 1 Event 105 Girls Discus Throw Varsity ========================================================================= 301-11.00 Willow Glen '15 Team Meet Rec: 112-11.00 T Knoli (Willow Glen) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Tariyan Nnoli 12 Willow Glen 128-03.00* 1 2 Jenna Nwafor 12 Evergreen Valley 088-02.00 1 3 Olivia Otero 12 Willow Glen 085-01.00 1 4 Amber Clermont 11 Fremont 084-06.00 1 5 Arianna Prestosa 12 Westmoor 083-09.00 1 6 Shelby Bennett 12 Adrian Wilcox 078-03.00 1 7 Brenda Martinez-Puente 12 Cupertino 077-10.00 1 8 Ashlyn Wright 11 Leland 075-10.00 1 9 Samantha Garcia 11 Downtown College P 075-02.00 1 10 Saka Tagoai 12 Westmoor 075-01.00 1 11 Raven Smith 11 Adrian Wilcox 073-10.00 1 12 Hermen Kaur 12 Evergreen Valley 073-03.00 1 13 Adriana Saucedo 11 Adrian Wilcox 067-10.00 1 Women - Varsity - Team Rankings ================================================================================ 1) Santa Teresa 76 2) Menlo-Atherton 57 2) Fremont 57 4) Lynbrook 47 5) Cupertino 36 6) Willow Glen 35 7) Mountain View 33 8) Evergreen Valley 29 9) Scotts Valley 24 10) Henry M. Gunn 22 11) Leland 21 12) Branham 20 13) Westmoor 11 14) Piedmont Hills 9 15) Castilleja 8 16) James Lick 7 17) Sequoia 6 17) Carlmont 6 17) Woodside 6 20) Abraham Lincoln 4 21) Santa Clara 2 21) Menlo 2 23) Pioneer 1 23) Adrian Wilcox 1
FSB-5th Annual Firebird Relays @ Fremont HS : 03-26-16
5th Annual Firebird Relays @ Fremont HS : 03-26-16 FSB Results
Event 010 Boys 65 Meter Hurdles Frosh-Soph ========================================================================= 10.35 J Huntley (Lincoln) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Rhys Tracy 10 Henry M. Gunn 9.98* -0.2 1 2 Zachary Krone 10 Santa Teresa 10.57 -0.2 1 3 Erik Ketton 10 Santa Clara 10.58 -0.2 1 4 Ian Au 9 Lynbrook 10.64 -0.2 1 5 Jehan [Kobe] Chang 10 Henry M. Gunn 10.75 -0.2 1 6 Richard Yu 10 Henry M. Gunn 10.81 -0.2 1 7 Kabir Lubana 10 Menlo-Atherton 11.20 -0.2 1 8 John Xavier Nunez 10 Westmoor 11.79 -0.2 1 Event 010 Boys 65 Meter Hurdles Frosh-Soph ========================================================================= 10.35 J Huntley (Lincoln) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 William La 10 Cupertino 11.16 -0.6 2 2 Aaron Wong 10 Cupertino 11.36 -0.6 2 3 Tyler Hawkins 9 Willow Glen 11.39 -0.6 2 4 Darren Heck 10 Santa Teresa 11.58 -0.6 2 5 Anthony Salazar 10 Santa Teresa 11.67 -0.6 2 6 Matthew Kyi 10 Westmoor 11.71 -0.6 2 7 Robert Vergara 9 Westmoor 12.27 -0.6 2 Event 010 Boys 65 Meter Hurdles Frosh-Soph ========================================================================= 10.35 J Huntley (Lincoln) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Lorenzo Gayles 10 Willow Glen 11.18 -0.3 3 2 Ken Nguyen 10 Santa Clara 12.78 -0.3 3 3 Deven Sutaria 9 Leland 12.92 -0.3 3 4 Benjamin Molaro 9 Cupertino 13.35 -0.3 3 5 Akash Gaur 9 Cupertino 13.63 -0.3 3 6 Andrew Lee 10 Leland 16.78 -0.3 3 Event 010 Boys 65 Meter Hurdles Frosh-Soph ========================================================================= 10.35 J Huntley (Lincoln) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Reece Stratford 10 Scotts Valley 9.54* +1.1 4 2 Hein San 9 Westmoor 12.17 +1.1 4 3 Max Bi 9 Leland 12.57 +1.1 4 4 Ryan Lo 9 Westmoor 13.08 +1.1 4 5 Nishanth Menon 9 Leland 14.15 +1.1 4 6 Alex Su 9 Westmoor 14.69 +1.1 4 Event 010 Boys 65 Meter Hurdles Frosh-Soph ========================================================================= 10.35 J Huntley (Lincoln) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Brandon Washington 10 Adrian Wilcox 10.97 +0.1 5 2 Josue Marcello 9 James Lick 11.85 +0.1 5 3 Josef Laya 9 Evergreen Valley 12.07 +0.1 5 4 Wesley Andrew 9 Woodside 12.08 +0.1 5 5 Bradley Schulz 9 Sequoia 12.19 +0.1 5 Event 010 Boys 65 Meter Hurdles Frosh-Soph (Combined) ======================================================================== 10.35 J Huntley (Lincoln) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ======================================================================== 1 Reece Stratford 10 Scotts Valley 9.54* +1.1 4 2 Rhys Tracy 10 Henry M. Gunn 9.98* -0.2 1 3 Zachary Krone 10 Santa Teresa 10.57 -0.2 1 4 Erik Ketton 10 Santa Clara 10.58 -0.2 1 5 Ian Au 9 Lynbrook 10.64 -0.2 1 6 Jehan [Kobe] Chang 10 Henry M. Gunn 10.75 -0.2 1 7 Richard Yu 10 Henry M. Gunn 10.81 -0.2 1 8 Brandon Washington 10 Adrian Wilcox 10.97 +0.1 5 9 William La 10 Cupertino 11.16 -0.6 2 10 Lorenzo Gayles 10 Willow Glen 11.18 -0.3 3 11 Kabir Lubana 10 Menlo-Atherton 11.20 -0.2 1 12 Aaron Wong 10 Cupertino 11.36 -0.6 2 13 Tyler Hawkins 9 Willow Glen 11.39 -0.6 2 14 Darren Heck 10 Santa Teresa 11.58 -0.6 2 15 Anthony Salazar 10 Santa Teresa 11.67 -0.6 2 16 Matthew Kyi 10 Westmoor 11.71 -0.6 2 17 John Xavier Nunez 10 Westmoor 11.79 -0.2 1 18 Josue Marcello 9 James Lick 11.85 +0.1 5 19 Josef Laya 9 Evergreen Valley 12.07 +0.1 5 20 Wesley Andrew 9 Woodside 12.08 +0.1 5 21 Hein San 9 Westmoor 12.17 +1.1 4 22 Bradley Schulz 9 Sequoia 12.19 +0.1 5 23 Robert Vergara 9 Westmoor 12.27 -0.6 2 24 Max Bi 9 Leland 12.57 +1.1 4 25 Ken Nguyen 10 Santa Clara 12.78 -0.3 3 26 Deven Sutaria 9 Leland 12.92 -0.3 3 27 Ryan Lo 9 Westmoor 13.08 +1.1 4 28 Benjamin Molaro 9 Cupertino 13.35 -0.3 3 29 Akash Gaur 9 Cupertino 13.63 -0.3 3 30 Nishanth Menon 9 Leland 14.15 +1.1 4 31 Alex Su 9 Westmoor 14.69 +1.1 4 32 Andrew Lee 10 Leland 16.78 -0.3 3 Event 008 Boys 1600 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 4:43.68 J Davidson (Cupertino) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Sebastian Muniz-Massa 9 Sacred Heart Cathe 4:47.46 1 2 Hugo Wu 10 Lynbrook 4:49.45 1 3 Nathan Kvamme 10 Scotts Valley 4:50.91 1 4 Scott Macdonald 10 Menlo-Atherton 4:51.73 1 5 Nachiket Ingle 10 Lynbrook 4:56.32 1 6 Robert Gallardo 10 Sacred Heart Cathe 4:56.41 1 7 Ryan Daly 9 Pioneer 4:56.52 1 8 Arshome Sahagun 9 Evergreen Valley 4:58.34 1 9 Christopher Nip 10 Sacred Heart Cathe 4:59.32 1 10 Lucas Frazier 10 Cupertino 4:59.69 1 11 Mason Triplett 10 Leland 4:59.94 1 12 Joseph Balsama 10 Woodside 5:00.86 1 13 Cameron Plume 9 Menlo-Atherton 5:01.14 1 14 Sage Parker-Sigala 9 Cupertino 5:04.41 1 15 Ryan Mohta 9 Cupertino 5:05.31 1 16 Michael Acosta 10 Evergreen Valley 5:06.62 1 17 Cole Mediratta 9 Menlo-Atherton 5:07.20 1 18 Piyush Masukar 9 Monta Vista 5:07.38 1 19 Manuel Haro 10 Santa Teresa 5:07.71 1 20 Eugene Baldonado 10 Adrian Wilcox 5:07.79 1 21 Ronnie Blancas 10 Santa Clara 5:07.91 1 22 Jason Hammar 10 Cupertino 5:10.42 1 23 Brian Luu 10 Santa Teresa 5:38.94 1 Event 008 Boys 1600 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 4:43.68 J Davidson (Cupertino) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Bryan Ramirez 9 Santa Teresa 5:14.65 2 2 Josiah Chin 10 Sacred Heart Cathe 5:17.09 2 3 Matthew Mella 10 Leland 5:17.71 2 4 Noah Kuehn 9 Henry M. Gunn 5:18.19 2 5 Juan Plata 9 Eastside College P 5:18.42 2 6 Zach Del Mar 10 Scotts Valley 5:18.75 2 7 Rishi Chandiramani 9 Scotts Valley 5:18.99 2 8 Kyle Serrano 9 Westmoor 5:21.76 2 9 Nathan Weaver 10 Scotts Valley 5:21.92 2 10 Axel Martinez 9 Latino College Pre 5:22.95 2 11 William Calder 9 Evergreen Valley 5:23.74 2 12 Dat Nguyen 9 Evergreen Valley 5:24.53 2 13 Marc Wong 9 Sacred Heart Cathe 5:24.86 2 14 Joshua De Castro 9 Westmoor 5:25.46 2 15 Adlan Beddar 9 Woodside 5:32.64 2 16 Sergio Veloz 10 Adrian Wilcox 5:34.38 2 17 Emiliano Calvario 9 Eastside College P 5:34.70 2 18 Scott L'Heureux 9 Santa Clara 5:34.78 2 19 Justin Gauthier 9 Terra Nova 5:39.16 2 20 Luis Villarreal 9 Westmoor 5:39.18 2 21 James Anderson 9 Santa Clara 5:39.87 2 22 Dorian Wahlberg 10 Westmoor 5:40.62 2 23 Zachary Maneja 10 Westmoor 5:45.55 2 24 Drew Corcoran 10 Scotts Valley 5:46.95 2 25 Corey Su 10 Westmoor 5:49.46 2 26 Saketh Ayyalasomayajula 9 Cupertino 5:52.00 2 27 Henry Wong 9 Harker 6:00.54 2 28 Noah Lincke 9 Harker 6:04.92 2 29 Sam Rodarte 10 Scotts Valley 6:09.83 2 Event 008 Boys 1600 Meter Frosh-Soph (Combined) ======================================================================== 4:43.68 J Davidson (Cupertino) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ======================================================================== 1 Sebastian Muniz-Massa 9 Sacred Heart Cathe 4:47.46 1 2 Hugo Wu 10 Lynbrook 4:49.45 1 3 Nathan Kvamme 10 Scotts Valley 4:50.91 1 4 Scott Macdonald 10 Menlo-Atherton 4:51.73 1 5 Nachiket Ingle 10 Lynbrook 4:56.32 1 6 Robert Gallardo 10 Sacred Heart Cathe 4:56.41 1 7 Ryan Daly 9 Pioneer 4:56.52 1 8 Arshome Sahagun 9 Evergreen Valley 4:58.34 1 9 Christopher Nip 10 Sacred Heart Cathe 4:59.32 1 10 Lucas Frazier 10 Cupertino 4:59.69 1 11 Mason Triplett 10 Leland 4:59.94 1 12 Joseph Balsama 10 Woodside 5:00.86 1 13 Cameron Plume 9 Menlo-Atherton 5:01.14 1 14 Sage Parker-Sigala 9 Cupertino 5:04.41 1 15 Ryan Mohta 9 Cupertino 5:05.31 1 16 Michael Acosta 10 Evergreen Valley 5:06.62 1 17 Cole Mediratta 9 Menlo-Atherton 5:07.20 1 18 Piyush Masukar 9 Monta Vista 5:07.38 1 19 Manuel Haro 10 Santa Teresa 5:07.71 1 20 Eugene Baldonado 10 Adrian Wilcox 5:07.79 1 21 Ronnie Blancas 10 Santa Clara 5:07.91 1 22 Jason Hammar 10 Cupertino 5:10.42 1 23 Bryan Ramirez 9 Santa Teresa 5:14.65 2 24 Josiah Chin 10 Sacred Heart Cathe 5:17.09 2 25 Matthew Mella 10 Leland 5:17.71 2 26 Noah Kuehn 9 Henry M. Gunn 5:18.19 2 27 Juan Plata 9 Eastside College P 5:18.42 2 28 Zach Del Mar 10 Scotts Valley 5:18.75 2 29 Rishi Chandiramani 9 Scotts Valley 5:18.99 2 30 Kyle Serrano 9 Westmoor 5:21.76 2 31 Nathan Weaver 10 Scotts Valley 5:21.92 2 32 Axel Martinez 9 Latino College Pre 5:22.95 2 33 William Calder 9 Evergreen Valley 5:23.74 2 34 Dat Nguyen 9 Evergreen Valley 5:24.53 2 35 Marc Wong 9 Sacred Heart Cathe 5:24.86 2 36 Joshua De Castro 9 Westmoor 5:25.46 2 37 Adlan Beddar 9 Woodside 5:32.64 2 38 Sergio Veloz 10 Adrian Wilcox 5:34.38 2 39 Emiliano Calvario 9 Eastside College P 5:34.70 2 40 Scott L'Heureux 9 Santa Clara 5:34.78 2 41 Brian Luu 10 Santa Teresa 5:38.94 1 42 Justin Gauthier 9 Terra Nova 5:39.16 2 43 Luis Villarreal 9 Westmoor 5:39.18 2 44 James Anderson 9 Santa Clara 5:39.87 2 45 Dorian Wahlberg 10 Westmoor 5:40.62 2 46 Zachary Maneja 10 Westmoor 5:45.55 2 47 Drew Corcoran 10 Scotts Valley 5:46.95 2 48 Corey Su 10 Westmoor 5:49.46 2 49 Saketh Ayyalasomayajula 9 Cupertino 5:52.00 2 50 Henry Wong 9 Harker 6:00.54 2 51 Noah Lincke 9 Harker 6:04.92 2 52 Sam Rodarte 10 Scotts Valley 6:09.83 2 Event 004 Boys 4x100 Meter Relay Frosh-Soph ========================================================================= 47.11 Willow Glen '15 Meet Rec: * School Finals H# ========================================================================= 1 Piedmont Hills 46.77* 1 2 Menlo-Atherton 47.22 1 3 Santa Teresa 47.63 1 4 Fremont 48.02 1 5 Cupertino 49.17 1 6 Woodside 49.68 1 7 Sequoia 49.71 1 Event 004 Boys 4x100 Meter Relay Frosh-Soph ========================================================================= 47.11 Willow Glen '15 Meet Rec: * School Finals H# ========================================================================= 1 Terra Nova 47.89 2 2 Mountain View 48.12 2 3 Leland 48.22 2 4 Westmoor 48.37 2 5 Willow Glen 48.46 2 6 Monta Vista 48.76 2 7 Sacred Heart Cathe 51.09 2 Event 004 Boys 4x100 Meter Relay Frosh-Soph (Combined) ======================================================================== 47.11 Willow Glen '15 Meet Rec: * School Finals H# ======================================================================== 1 Piedmont Hills 46.77* 1 2 Menlo-Atherton 47.22 1 3 Santa Teresa 47.63 1 4 Terra Nova 47.89 2 5 Fremont 48.02 1 6 Mountain View 48.12 2 7 Leland 48.22 2 8 Westmoor 48.37 2 9 Willow Glen 48.46 2 10 Monta Vista 48.76 2 11 Cupertino 49.17 1 12 Woodside 49.68 1 13 Sequoia 49.71 1 14 Sacred Heart Cathe 51.09 2 Event 240 Boys 4000 Distance Relay Frosh-Soph ========================================================================= No Record School Finals H# ========================================================================= 1 Menlo-Atherton 11:22.50 1 2 Santa Teresa 11:40.26 1 3 Carlmont 11:49.21 1 4 Sacred Heart Cathe 11:49.88 1 5 Evergreen Valley 12:12.59 1 6 Saratoga 12:14.07 1 7 Terra Nova 12:16.05 1 8 Leland 12:19.56 1 9 Willow Glen 12:26.89 1 10 Eastside College P 12:34.34 1 11 Westmoor 12:43.08 1 12 Woodside 12:53.18 1 13 Fremont 13:37.59 1 Event 240 Boys 4000 Distance Relay Frosh-Soph (Combined) ======================================================================== No Record School Finals H# ======================================================================== 1 Menlo-Atherton 11:22.50 1 2 Santa Teresa 11:40.26 1 3 Carlmont 11:49.21 1 4 Sacred Heart Cathe 11:49.88 1 5 Evergreen Valley 12:12.59 1 6 Saratoga 12:14.07 1 7 Terra Nova 12:16.05 1 8 Leland 12:19.56 1 9 Willow Glen 12:26.89 1 10 Eastside College P 12:34.34 1 11 Westmoor 12:43.08 1 12 Woodside 12:53.18 1 13 Fremont 13:37.59 1 Event 016 Boys 400 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 53.97 Z Englhardt (Gunn) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Eliot Lubomirsky 10 Monta Vista 53.79* 1 2 Nico Ayala 9 Pioneer 54.53 1 3 Jordan Tam 10 Henry M. Gunn 55.20 1 4 Christian Canellos 10 Woodside 55.25 1 5 Colin Huang 10 Henry M. Gunn 55.47 1 6 Isacc Collibee Sequoia 57.53 1 Event 016 Boys 400 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 53.97 Z Englhardt (Gunn) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Daniel Abad 10 Terra Nova 55.16 2 2 Dylan Hatch 10 Cupertino 56.06 2 3 Anthony Ha 10 Cupertino 56.85 2 4 Dimitri Prokopos 9 Terra Nova 58.03 2 Event 016 Boys 400 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 53.97 Z Englhardt (Gunn) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Owen Dolan 10 Pioneer 56.27 3 2 Anthony Dianda 9 Pioneer 56.43 3 3 Mauricio Lopez 10 Woodside 56.91 3 4 Luke Bellber 10 Sacred Heart Cathe 56.95 3 5 Austin Soe 9 Leland 58.68 3 6 David Enders 9 Henry M. Gunn 59.58 3 7 Cristian Cisneros 9 Eastside College P 1:00.36 3 Event 016 Boys 400 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 53.97 Z Englhardt (Gunn) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Calvin Ha 10 Cupertino 56.15 4 2 Harumi Hokari 10 Santa Teresa 1:00.59 4 3 Bobby Mackaness 9 Leland 1:01.91 4 4 Sam Hist 9 Leland 1:08.47 4 Event 016 Boys 400 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 53.97 Z Englhardt (Gunn) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Axel Michaud 10 Mountain View 58.96 5 2 Benedict Tedjokusumo 9 Westmoor 1:02.43 5 3 Rayshaun Jordan 9 Eastside College P 1:02.64 5 4 Isaak Herrera 10 James Lick 1:05.40 5 Event 016 Boys 400 Meter Frosh-Soph (Combined) ======================================================================== 53.97 Z Englhardt (Gunn) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ======================================================================== 1 Eliot Lubomirsky 10 Monta Vista 53.79* 1 2 Nico Ayala 9 Pioneer 54.53 1 3 Daniel Abad 10 Terra Nova 55.16 2 4 Jordan Tam 10 Henry M. Gunn 55.20 1 5 Christian Canellos 10 Woodside 55.25 1 6 Colin Huang 10 Henry M. Gunn 55.47 1 7 Dylan Hatch 10 Cupertino 56.06 2 8 Calvin Ha 10 Cupertino 56.15 4 9 Owen Dolan 10 Pioneer 56.27 3 10 Anthony Dianda 9 Pioneer 56.43 3 11 Anthony Ha 10 Cupertino 56.85 2 12 Mauricio Lopez 10 Woodside 56.91 3 13 Luke Bellber 10 Sacred Heart Cathe 56.95 3 14 Isacc Collibee Sequoia 57.53 1 15 Dimitri Prokopos 9 Terra Nova 58.03 2 16 Austin Soe 9 Leland 58.68 3 17 Axel Michaud 10 Mountain View 58.96 5 18 David Enders 9 Henry M. Gunn 59.58 3 19 Cristian Cisneros 9 Eastside College P 1:00.36 3 20 Harumi Hokari 10 Santa Teresa 1:00.59 4 21 Bobby Mackaness 9 Leland 1:01.91 4 22 Benedict Tedjokusumo 9 Westmoor 1:02.43 5 23 Rayshaun Jordan 9 Eastside College P 1:02.64 5 24 Isaak Herrera 10 James Lick 1:05.40 5 25 Sam Hist 9 Leland 1:08.47 4 Event 071 Boys 4x800 Meter Relay Frosh-Soph ========================================================================= 9:25.06 Evergreen Valley '14 Meet Rec: * School Finals H# ========================================================================= 1 Cupertino 8:51.91* 1 2 Menlo Atherton 8:55.41* 1 3 Eastside College P 9:08.29* 1 4 Evergreen Valley 9:20.24* 1 5 Carlmont 9:22.44* 1 6 Sacred Heart Cathe 9:30.92 1 7 Westmoor 9:56.76 1 8 Santa Teresa 9:57.12 1 9 Fremont 9:58.25 1 10 James Lick 10:10.09 1 11 Santa Teresa x10:13.85 1 Event 071 Boys 4x800 Meter Relay Frosh-Soph (Combined) ======================================================================== 9:25.06 Evergreen Valley '14 Meet Rec: * School Finals H# ======================================================================== 1 Cupertino 8:51.91* 1 2 Menlo Atherton 8:55.41* 1 3 Eastside College P 9:08.29* 1 4 Evergreen Valley 9:20.24* 1 5 Carlmont 9:22.44* 1 6 Sacred Heart Cathe 9:30.92 1 7 Westmoor 9:56.76 1 8 Santa Teresa 9:57.12 1 9 Fremont 9:58.25 1 10 James Lick 10:10.09 1 11 Santa Teresa x10:13.85 1 Event 020 Boys 100 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 11.64 M Clark (Santa Clara) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Demonte Aleem 9 Harker 11.47* 1 2 Shou Shimaya 10 Fremont 11.62* 1 3 Anthony Contreras 10 Harker 11.63* 1 4 Charles Andres 10 Piedmont Hills 11.96 1 5 Jamari Clayton 10 Santa Clara 12.05 1 6 Eric Huynh 10 Piedmont Hills 12.15 1 Event 020 Boys 100 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 11.64 M Clark (Santa Clara) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Chi-Min Chiang 10 Monta Vista 12.03 2 2 Devin Cristobal 10 Santa Clara 12.13 2 3 Kieran Dawson 9 Mountain View 12.19 2 4 Gregory Barth 10 Woodside 12.23 2 5 Erik Ketton 10 Santa Clara 12.25 2 6 Andrew Tran 9 Cupertino 12.31 2 7 Raman Gupta 10 Lynbrook 12.41 2 8 Eito Murakami 10 Cupertino 12.45 2 Event 020 Boys 100 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 11.64 M Clark (Santa Clara) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Jacob Cortinas 9 Mountain View 12.22 3 2 Reece Stratford 10 Scotts Valley 12.42 3 3 Bryce Smith 10 Piedmont Hills 12.43 3 4 William March 9 Willow Glen 12.85 3 5 Benjamin See-Tho 10 Henry M. Gunn 13.00 3 6 Joshua Cortez 9 Abraham Lincoln 13.33 3 7 Ilyaas Sagal 9 Abraham Lincoln 13.88 3 8 Manuel De La Rosa 10 Downtown College P 14.06 3 Event 020 Boys 100 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 11.64 M Clark (Santa Clara) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Kenny Nguyen 10 Piedmont Hills 12.49 4 2 Justin Nguyen 10 Leland 12.57 4 3 Zaid Yazadi 10 Evergreen Valley 12.65 4 4 Radence Tsow 9 Lynbrook 12.65 4 5 Tyler Hawkins 9 Willow Glen 12.68 4 6 Adrian DeLaRosa 9 James Lick 12.84 4 7 Kevin Villegas 10 Downtown College P 16.14 4 8 Matthew Wong 9 Westmoor 16.35 4 Event 020 Boys 100 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 11.64 M Clark (Santa Clara) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Dylan Rosenberg 9 Scotts Valley 12.33 5 2 Jonathan Sevilla 9 Monta Vista 12.33 5 3 Angel Cervantes 10 Harker 12.56 5 4 Mark Ching 10 Santa Clara 12.69 5 5 Andrew Meeker 10 Leland 12.73 5 6 Emmanuel Ramirez 9 Fremont 12.96 5 7 Francisco Asuncion 9 Fremont 13.11 5 8 Warren Locksey 12 Fremont 13.98 5 Event 020 Boys 100 Meter Frosh-Soph (Combined) ======================================================================== 11.64 M Clark (Santa Clara) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ======================================================================== 1 Demonte Aleem 9 Harker 11.47* 1 2 Shou Shimaya 10 Fremont 11.62* 1 3 Anthony Contreras 10 Harker 11.63* 1 4 Charles Andres 10 Piedmont Hills 11.96 1 5 Chi-Min Chiang 10 Monta Vista 12.03 2 6 Jamari Clayton 10 Santa Clara 12.05 1 7 Devin Cristobal 10 Santa Clara 12.13 2 8 Eric Huynh 10 Piedmont Hills 12.15 1 9 Kieran Dawson 9 Mountain View 12.19 2 10 Jacob Cortinas 9 Mountain View 12.22 3 11 Gregory Barth 10 Woodside 12.23 2 12 Erik Ketton 10 Santa Clara 12.25 2 13 Andrew Tran 9 Cupertino 12.31 2 14 Dylan Rosenberg 9 Scotts Valley 12.33 5 15 Jonathan Sevilla 9 Monta Vista 12.33 5 16 Raman Gupta 10 Lynbrook 12.41 2 17 Reece Stratford 10 Scotts Valley 12.42 3 18 Bryce Smith 10 Piedmont Hills 12.43 3 19 Eito Murakami 10 Cupertino 12.45 2 20 Kenny Nguyen 10 Piedmont Hills 12.49 4 21 Angel Cervantes 10 Harker 12.56 5 22 Justin Nguyen 10 Leland 12.57 4 23 Zaid Yazadi 10 Evergreen Valley 12.65 4 24 Radence Tsow 9 Lynbrook 12.65 4 25 Tyler Hawkins 9 Willow Glen 12.68 4 26 Mark Ching 10 Santa Clara 12.69 5 27 Andrew Meeker 10 Leland 12.73 5 28 Adrian DeLaRosa 9 James Lick 12.84 4 29 William March 9 Willow Glen 12.85 3 30 Emmanuel Ramirez 9 Fremont 12.96 5 31 Benjamin See-Tho 10 Henry M. Gunn 13.00 3 32 Francisco Asuncion 9 Fremont 13.11 5 33 Joshua Cortez 9 Abraham Lincoln 13.33 3 34 Ilyaas Sagal 9 Abraham Lincoln 13.88 3 35 Warren Locksey 12 Fremont 13.98 5 36 Manuel De La Rosa 10 Downtown College P 14.06 3 37 Kevin Villegas 10 Downtown College P 16.14 4 38 Matthew Wong 9 Westmoor 16.35 4 Event 024 Boys 800 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 2:10.47 D Latham-McGraw (Gunn) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Ryan Wilson 10 Carlmont 2:07.53* 1 2 Sebastian Muniz-Massa 9 Sacred Heart Cathe 2:08.36* 1 3 Owen Tanaka 9 Cupertino 2:09.17* 1 4 Debarshi Basak 10 Cupertino 2:09.25* 1 5 Maximiliano Chavez 9 Cupertino 2:09.90* 1 6 Rohan Mohta 10 Cupertino 2:12.24 1 7 Robert Gallardo 10 Sacred Heart Cathe 2:12.79 1 8 Karl Zahlhaas- Liebner 10 Menlo-Atherton 2:14.18 1 9 Alexander Berlaga 10 Henry M. Gunn 2:14.52 1 10 Abraham Cordero 10 Fremont 2:14.61 1 11 William Cui 10 Leland 2:16.93 1 12 Ronnie Blancas 10 Santa Clara 2:17.37 1 13 Aaron Wong 10 Cupertino 2:20.13 1 Event 024 Boys 800 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 2:10.47 D Latham-McGraw (Gunn) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Peter Heydinger 9 Monta Vista 2:14.96 2 2 Victor Ma 9 Evergreen Valley 2:19.87 2 3 Yousef Shaikh 9 Evergreen Valley 2:20.55 2 4 Leon Zha 9 Cupertino 2:22.27 2 5 Harumi Hokari 10 Santa Teresa 2:22.93 2 6 Andrew Min 9 Menlo-Atherton 2:23.21 2 7 Alec Carpenter 9 Santa Clara 2:23.48 2 8 Cole Mediratta 9 Menlo-Atherton 2:24.75 2 9 Alex Rule 9 Harker 2:25.03 2 10 Jacob De Castro 9 Westmoor 2:26.02 2 11 Piyush Masukar 9 Monta Vista 2:26.86 2 12 Dat Nguyen 9 Evergreen Valley 2:29.84 2 13 Corey Su 10 Westmoor 2:32.43 2 14 Noah Alonzo 10 Westmoor 2:36.35 2 15 Matthew Gong 10 Monta Vista 2:40.41 2 16 Justin Guan 10 Westmoor 2:49.49 2 Event 024 Boys 800 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 2:10.47 D Latham-McGraw (Gunn) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Christian Canellos 10 Woodside 2:20.49 3 2 Ethan Sunseri 10 Pioneer 2:21.19 3 3 Kyle Serrano 9 Westmoor 2:26.37 3 4 Axel Martinez 9 Latino College Pre 2:27.84 3 5 Scott L'Heureux 9 Santa Clara 2:28.06 3 6 Rishi Chopra 10 Harker 2:29.69 3 7 Matt Sutton 10 Harker 2:34.26 3 8 Tommy Kaufman-Gomez 10 Fremont 2:35.26 3 9 Luis Villarreal 9 Westmoor 2:38.16 3 10 Leroy Ng 10 Sacred Heart Cathe 2:39.15 3 11 Ganesh Susuria 9 Fremont 2:59.69 3 Event 024 Boys 800 Meter Frosh-Soph (Combined) ======================================================================== 2:10.47 D Latham-McGraw (Gunn) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ======================================================================== 1 Ryan Wilson 10 Carlmont 2:07.53* 1 2 Sebastian Muniz-Massa 9 Sacred Heart Cathe 2:08.36* 1 3 Owen Tanaka 9 Cupertino 2:09.17* 1 4 Debarshi Basak 10 Cupertino 2:09.25* 1 5 Maximiliano Chavez 9 Cupertino 2:09.90* 1 6 Rohan Mohta 10 Cupertino 2:12.24 1 7 Robert Gallardo 10 Sacred Heart Cathe 2:12.79 1 8 Karl Zahlhaas- Liebner 10 Menlo-Atherton 2:14.18 1 9 Alexander Berlaga 10 Henry M. Gunn 2:14.52 1 10 Abraham Cordero 10 Fremont 2:14.61 1 11 Peter Heydinger 9 Monta Vista 2:14.96 2 12 William Cui 10 Leland 2:16.93 1 13 Ronnie Blancas 10 Santa Clara 2:17.37 1 14 Victor Ma 9 Evergreen Valley 2:19.87 2 15 Aaron Wong 10 Cupertino 2:20.13 1 16 Christian Canellos 10 Woodside 2:20.49 3 17 Yousef Shaikh 9 Evergreen Valley 2:20.55 2 18 Ethan Sunseri 10 Pioneer 2:21.19 3 19 Leon Zha 9 Cupertino 2:22.27 2 20 Harumi Hokari 10 Santa Teresa 2:22.93 2 21 Andrew Min 9 Menlo-Atherton 2:23.21 2 22 Alec Carpenter 9 Santa Clara 2:23.48 2 23 Cole Mediratta 9 Menlo-Atherton 2:24.75 2 24 Alex Rule 9 Harker 2:25.03 2 25 Jacob De Castro 9 Westmoor 2:26.02 2 26 Kyle Serrano 9 Westmoor 2:26.37 3 27 Piyush Masukar 9 Monta Vista 2:26.86 2 28 Axel Martinez 9 Latino College Pre 2:27.84 3 29 Scott L'Heureux 9 Santa Clara 2:28.06 3 30 Rishi Chopra 10 Harker 2:29.69 3 31 Dat Nguyen 9 Evergreen Valley 2:29.84 2 32 Corey Su 10 Westmoor 2:32.43 2 33 Matt Sutton 10 Harker 2:34.26 3 34 Tommy Kaufman-Gomez 10 Fremont 2:35.26 3 35 Noah Alonzo 10 Westmoor 2:36.35 2 36 Luis Villarreal 9 Westmoor 2:38.16 3 37 Leroy Ng 10 Sacred Heart Cathe 2:39.15 3 38 Matthew Gong 10 Monta Vista 2:40.41 2 39 Justin Guan 10 Westmoor 2:49.49 2 40 Ganesh Susuria 9 Fremont 2:59.69 3 Event 028 Boys 300 Meter Hurdles Frosh-Soph ========================================================================= 2:23.46 Westmoor '15 Team Meet Rec: 45.30 E Choi (Lynbrook) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Zachary Krone 10 Santa Teresa 43.43* 1 2 Richard Yu 10 Henry M. Gunn 44.68* 1 3 Jehan [Kobe] Chang 10 Henry M. Gunn 46.13 1 4 Lorenzo Gayles 10 Willow Glen 48.74 1 5 Darren Heck 10 Santa Teresa 49.79 1 6 Josef Laya 9 Evergreen Valley 53.08 1 Event 028 Boys 300 Meter Hurdles Frosh-Soph ========================================================================= 2:23.46 Westmoor '15 Team Meet Rec: 45.30 E Choi (Lynbrook) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Kabir Lubana 10 Menlo-Atherton 45.66 2 2 Ian Au 9 Lynbrook 46.08 2 3 Jordan Tam 10 Henry M. Gunn 46.82 2 4 Colin Huang 10 Henry M. Gunn 47.16 2 5 John Xavier Nunez 10 Westmoor 47.38 2 6 William La 10 Cupertino 47.49 2 Event 028 Boys 300 Meter Hurdles Frosh-Soph ========================================================================= 2:23.46 Westmoor '15 Team Meet Rec: 45.30 E Choi (Lynbrook) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Aaron Wong 10 Cupertino 48.27 3 2 Gabe Vieyra 9 Willow Glen 48.90 3 3 Robert Vergara 9 Westmoor 51.20 3 4 Max Bi 9 Leland 51.83 3 Event 028 Boys 300 Meter Hurdles Frosh-Soph ========================================================================= 2:23.46 Westmoor '15 Team Meet Rec: 45.30 E Choi (Lynbrook) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Gonzalez Nathaniel 9 Westmoor 52.89 4 2 Deven Sutaria 9 Leland 53.35 4 3 Matthew Kyi 10 Westmoor 55.33 4 4 Benjamin Molaro 9 Cupertino 56.15 4 5 Ilyaas Sugal 9 Abraham Lincoln 56.90 4 Event 028 Boys 300 Meter Hurdles Frosh-Soph ========================================================================= 2:23.46 Westmoor '15 Team Meet Rec: 45.30 E Choi (Lynbrook) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Hein San 9 Westmoor 55.34 5 2 Ryan Lo 9 Westmoor 55.64 5 3 Ken Nguyen 10 Santa Clara 55.97 5 4 Alejandro Saurez 9 Sequoia 59.05 5 5 Alex Vick 9 Sequoia 1:00.04 5 Event 028 Boys 300 Meter Hurdles Frosh-Soph (Combined) ======================================================================== 2:23.46 Westmoor '15 Team Meet Rec: 45.30 E Choi (Lynbrook) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ======================================================================== 1 Zachary Krone 10 Santa Teresa 43.43* 1 2 Richard Yu 10 Henry M. Gunn 44.68* 1 3 Kabir Lubana 10 Menlo-Atherton 45.66 2 4 Ian Au 9 Lynbrook 46.08 2 5 Jehan [Kobe] Chang 10 Henry M. Gunn 46.13 1 6 Jordan Tam 10 Henry M. Gunn 46.82 2 7 Colin Huang 10 Henry M. Gunn 47.16 2 8 John Xavier Nunez 10 Westmoor 47.38 2 9 William La 10 Cupertino 47.49 2 10 Aaron Wong 10 Cupertino 48.27 3 11 Lorenzo Gayles 10 Willow Glen 48.74 1 12 Gabe Vieyra 9 Willow Glen 48.90 3 13 Darren Heck 10 Santa Teresa 49.79 1 14 Robert Vergara 9 Westmoor 51.20 3 15 Max Bi 9 Leland 51.83 3 16 Gonzalez Nathaniel 9 Westmoor 52.89 4 17 Josef Laya 9 Evergreen Valley 53.08 1 18 Deven Sutaria 9 Leland 53.35 4 19 Matthew Kyi 10 Westmoor 55.33 4 20 Hein San 9 Westmoor 55.34 5 21 Ryan Lo 9 Westmoor 55.64 5 22 Ken Nguyen 10 Santa Clara 55.97 5 23 Benjamin Molaro 9 Cupertino 56.15 4 24 Ilyaas Sugal 9 Abraham Lincoln 56.90 4 25 Alejandro Saurez 9 Sequoia 59.05 5 26 Alex Vick 9 Sequoia 1:00.04 5 Event 032 Boys 200 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 23.36 M Clark (Santa Clara) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Diego Escobedo 10 Burlingame 24.43 -1.2 1 2 Eric Huynh 10 Piedmont Hills 25.60 -1.2 1 3 Bryce Smith 10 Piedmont Hills 26.13 -1.2 1 4 Tam Le 11 Piedmont Hills 26.57 -1.2 1 5 Mitchel Granados 9 Harker 26.69 -1.2 1 Event 032 Boys 200 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 23.36 M Clark (Santa Clara) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Andrew Tran 9 Cupertino 24.88 -1.1 2 2 Devin Cristobal 10 Santa Clara 24.94 -1.1 2 3 Kenny Nguyen 10 Piedmont Hills 26.52 -1.1 2 4 William March 9 Willow Glen 26.82 -1.1 2 5 Aditya Kumar 9 Cupertino 27.48 -1.1 2 Event 032 Boys 200 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 23.36 M Clark (Santa Clara) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Charles Andres 10 Piedmont Hills 25.42 -2.3 3 2 Shou Shimaya 10 Fremont 25.84 -2.3 3 3 Julian Verbo 10 Menlo-Atherton 26.30 -2.3 3 4 Andrew Scott 9 Menlo-Atherton 26.43 -2.3 3 Event 032 Boys 200 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 23.36 M Clark (Santa Clara) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Eito Murakami 10 Cupertino 25.82 -2.7 4 2 Jonathan Sevilla 9 Monta Vista 26.47 -2.7 4 3 Austin Soe 9 Leland 26.63 -2.7 4 4 Kyle Yun 9 Santa Clara 26.65 -2.7 4 5 Samir Srivastava 9 Mountain View 26.67 -2.7 4 6 Ratchahan Sujithan 10 Menlo-Atherton 27.25 -2.7 4 7 Manuel DeLaRosa 10 Downtown College P 29.28 -2.7 4 Event 032 Boys 200 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 23.36 M Clark (Santa Clara) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Angel Cervantes 10 Harker 26.13 -2.0 5 2 Misael Herrera 9 James Lick 26.52 -2.0 5 3 Libb Choi Leland 27.39 -2.0 5 4 Andrew DeLaCruz 10 Westmoor 27.60 -2.0 5 5 William Lin 10 Westmoor 28.14 -2.0 5 6 Jesse Juang 10 Leland 28.41 -2.0 5 7 Wesley Luh 9 Leland 29.27 -2.0 5 8 Miguel Tiomico 10 Westmoor 29.59 -2.0 5 Event 032 Boys 200 Meter Frosh-Soph (Combined) ======================================================================== 23.36 M Clark (Santa Clara) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ======================================================================== 1 Diego Escobedo 10 Burlingame 24.43 -1.2 1 2 Andrew Tran 9 Cupertino 24.88 -1.1 2 3 Devin Cristobal 10 Santa Clara 24.94 -1.1 2 4 Charles Andres 10 Piedmont Hills 25.42 -2.3 3 5 Eric Huynh 10 Piedmont Hills 25.60 -1.2 1 6 Eito Murakami 10 Cupertino 25.82 -2.7 4 7 Shou Shimaya 10 Fremont 25.84 -2.3 3 8 Angel Cervantes 10 Harker 26.13 -2.0 5 9 Bryce Smith 10 Piedmont Hills 26.13 -1.2 1 10 Julian Verbo 10 Menlo-Atherton 26.30 -2.3 3 11 Andrew Scott 9 Menlo-Atherton 26.43 -2.3 3 12 Jonathan Sevilla 9 Monta Vista 26.47 -2.7 4 13 Misael Herrera 9 James Lick 26.52 -2.0 5 14 Kenny Nguyen 10 Piedmont Hills 26.52 -1.1 2 15 Tam Le 11 Piedmont Hills 26.57 -1.2 1 16 Austin Soe 9 Leland 26.63 -2.7 4 17 Kyle Yun 9 Santa Clara 26.65 -2.7 4 18 Samir Srivastava 9 Mountain View 26.67 -2.7 4 19 Mitchel Granados 9 Harker 26.69 -1.2 1 20 William March 9 Willow Glen 26.82 -1.1 2 21 Ratchahan Sujithan 10 Menlo-Atherton 27.25 -2.7 4 22 Libb Choi Leland 27.39 -2.0 5 23 Aditya Kumar 9 Cupertino 27.48 -1.1 2 24 Andrew DeLaCruz 10 Westmoor 27.60 -2.0 5 25 William Lin 10 Westmoor 28.14 -2.0 5 26 Jesse Juang 10 Leland 28.41 -2.0 5 27 Wesley Luh 9 Leland 29.27 -2.0 5 28 Manuel DeLaRosa 10 Downtown College P 29.28 -2.7 4 29 Miguel Tiomico 10 Westmoor 29.59 -2.0 5 Event 036 Boys 3200 Meter Frosh-Soph ========================================================================= No Team Record 10:34.91 Bharjara (Fremont) '12 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Hugo Wu 10 Lynbrook 10:34.23* 1 2 Debarshi Basak 10 Cupertino 10:37.76 1 3 Parker Magnuson 10 Cupertino 10:38.53 1 4 Nachiket Ingle 10 Lynbrook 10:46.70 1 5 Eric Jackson 9 Carlmont 10:50.55 1 6 Luca Johnson 9 Menlo-Atherton 10:50.73 1 7 Amaury Avat 10 Carlmont 10:51.67 1 8 Ryan Mohta 9 Cupertino 11:02.33 1 9 Cameron Plume 9 Menlo-Atherton 11:06.36 1 10 Derek Lee 10 Monta Vista 11:19.72 1 11 Carlos Sierra Westmoor 11:21.97 1 12 Ty Marshall 10 Carlmont 11:22.14 1 13 Andrew Tan 10 Menlo-Atherton 11:25.61 1 14 Jason Hammar 10 Cupertino 11:26.15 1 15 Leon Zha 9 Cupertino 11:48.47 1 16 Dat Nguyen 9 Evergreen Valley 11:50.08 1 17 Axel Martinez 9 Latino College Pre 11:58.32 1 18 Jacob De Castro 9 Westmoor 12:19.08 1 19 Carlos Gonzales 9 Fremont 12:20.07 1 20 Kyle Serrano 9 Westmoor 12:23.70 1 21 Jeff-Ryan Soriano 9 Westmoor 12:24.38 1 22 Evan Farrar 10 Woodside 12:29.70 1 23 Joshua De Castro 9 Westmoor 12:30.38 1 24 Yousef Shaikh 9 Evergreen Valley 12:31.24 1 25 Adlan Beddar 9 Woodside 12:44.99 1 26 Saketh Ayyalasomayajula 9 Cupertino 12:49.48 1 27 Ethan Lin 10 Monta Vista 12:53.26 1 28 Corey Su 10 Westmoor 12:56.30 1 Event 036 Boys 3200 Meter Frosh-Soph (Combined) ======================================================================== No Team Record 10:34.91 Bharjara (Fremont) '12 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ======================================================================== 1 Hugo Wu 10 Lynbrook 10:34.23* 1 2 Debarshi Basak 10 Cupertino 10:37.76 1 3 Parker Magnuson 10 Cupertino 10:38.53 1 4 Nachiket Ingle 10 Lynbrook 10:46.70 1 5 Eric Jackson 9 Carlmont 10:50.55 1 6 Luca Johnson 9 Menlo-Atherton 10:50.73 1 7 Amaury Avat 10 Carlmont 10:51.67 1 8 Ryan Mohta 9 Cupertino 11:02.33 1 9 Cameron Plume 9 Menlo-Atherton 11:06.36 1 10 Derek Lee 10 Monta Vista 11:19.72 1 11 Carlos Sierra Westmoor 11:21.97 1 12 Ty Marshall 10 Carlmont 11:22.14 1 13 Andrew Tan 10 Menlo-Atherton 11:25.61 1 14 Jason Hammar 10 Cupertino 11:26.15 1 15 Leon Zha 9 Cupertino 11:48.47 1 16 Dat Nguyen 9 Evergreen Valley 11:50.08 1 17 Axel Martinez 9 Latino College Pre 11:58.32 1 18 Jacob De Castro 9 Westmoor 12:19.08 1 19 Carlos Gonzales 9 Fremont 12:20.07 1 20 Kyle Serrano 9 Westmoor 12:23.70 1 21 Jeff-Ryan Soriano 9 Westmoor 12:24.38 1 22 Evan Farrar 10 Woodside 12:29.70 1 23 Joshua De Castro 9 Westmoor 12:30.38 1 24 Yousef Shaikh 9 Evergreen Valley 12:31.24 1 25 Adlan Beddar 9 Woodside 12:44.99 1 26 Saketh Ayyalasomayajula 9 Cupertino 12:49.48 1 27 Ethan Lin 10 Monta Vista 12:53.26 1 28 Corey Su 10 Westmoor 12:56.30 1 Event 038 Boys 4x400 Meter Relay Frosh-Soph ========================================================================= 3:44.39 Westmoor '15 Meet Rec: * School Finals H# ========================================================================= 1 Westmoor 3:46.98 1 2 Menlo-Atherton 3:48.62 1 3 Cupertino 3:51.37 1 4 Harker 4:04.37 1 5 Sacred Heart Cathe 4:04.49 1 6 Woodside 4:05.39 1 7 Santa Teresa 4:40.24 1 Event 038 Boys 4x400 Meter Relay Frosh-Soph (Combined) ======================================================================== 3:44.39 Westmoor '15 Meet Rec: * School Finals H# ======================================================================== 1 Westmoor 3:46.98 1 2 Menlo-Atherton 3:48.62 1 3 Cupertino 3:51.37 1 4 Harker 4:04.37 1 5 Sacred Heart Cathe 4:04.49 1 6 Woodside 4:05.39 1 7 Santa Teresa 4:40.24 1 Event 418 Boys Triple Jump Frosh-Soph ========================================================================= 105-09.75 Cupertino '14 Team Meet Rec: 37-09.75 J Huntley (Lincoln) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Derek Zheng 9 Monta Vista 40-01.25* 1 2 Ronnie Saw 10 Westmoor 39-03.00* 1 3 Rhys Tracy Henry M. Gunn 37-11.00* 1 4 Michael Bentson 10 Santa Teresa 37-03.25 1 5 Mason Keys 9 Sacred Heart Cathe 36-11.50 1 6 Zaid Yazadi 10 Evergreen Valley 36-06.25 1 7 Kieran Dawson 9 Mountain View 35-09.50 1 8 Jose Corpus 10 Sequoia 35-06.00 1 9 Ryan Lim 10 Westmoor 35-02.50 1 10 Cullen Hoge 9 Pioneer 35-01.00 1 11 Terran Lin 10 Westmoor 35-00.75 1 12 Noah Sta.Elena 10 Santa Clara 34-11.50 1 12 John Utecht 9 Sequoia 34-11.50 1 14 Rajan Lad 10 Pioneer 34-08.00 1 15 Kiarash Saii 9 Cupertino 34-07.00 1 16 Paul Strehlow 9 Adrian Wilcox 34-03.25 1 17 James Keomahavong 10 Cupertino 33-11.50 1 18 Ethan Chan 9 Evergreen Valley 33-07.25 1 19 Bruce Kubicka 10 Woodside 33-06.50 1 20 Nicholas Lai 10 Evergreen Valley 33-04.50 1 21 Jordan Chew 9 Cupertino 32-8.25 1 22 Shakthi Elangovan 9 Monta Vista 32-11.00 1 23 Justin Nguyen 10 Leland 32-08.50 1 24 Benjamin Dai 10 Leland 32-05.00 1 25 Emmanuel Ramirez 9 Fremont 31-9.50 1 26 Isaac Cortez 10 Santa Teresa 31-09.75 1 27 Diego Rios 9 Evergreen Valley 31-02.75 1 28 Ryan Wingrove 9 Fremont 30-10.75 1 29 Matteo Peretti 9 Leland 30-09.00 1 30 Sejun Park 9 Leland 30-08.50 1 31 Rishaan Kenkre 9 Evergreen Valley 30-02.00 1 32 Jack O'Hara 9 Sequoia 29-7.50 1 33 Jonah Hu 9 Cupertino 29-11.00 1 34 Narayan Bal 9 Sacred Heart Cathe 29-07.75 1 35 Alexander Lee 9 Leland 29-01.00 1 36 Owen Waldron 10 Menlo-Atherton 27-10.05 1 Event 417 Boys Long Jump Frosh-Soph ========================================================================= 50-04.25 Cupertino '14 Team Meet Rec: 18-07.00 K Huang (Lynbrook) '14 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Ronnie Saw 10 Westmoor 18-05.75 1 2 Jamari Clayton 10 Santa Clara 17-09.50 1 3 Nathan Chen 10 Fremont 17-02.75 1 4 Zaid Yazadi 10 Evergreen Valley 16-09.75 1 5 Ethan Chan 9 Evergreen Valley 16-02.75 1 6 Michael Bentson 10 Santa Teresa 16-01.75 1 7 Jordan Chew 9 Cupertino 16-01.25 1 8 James Keomahavong 10 Cupertino 16-00.75 1 9 Andre Amante 9 Westmoor 16-00.25 1 10 Christian Wiebe 9 Leland 16-00.00 1 11 D'Arius Gipson 10 Menlo-Atherton 15-4 1 12 Terran Lin 10 Westmoor 15-11.00 1 13 Calvin Ha 10 Cupertino 15-10.75 1 14 Akshay Gopalkrishnan 9 Monta Vista 15-05.00 1 14 Alan Wu 10 Evergreen Valley 15-05.00 1 16 Ernani Balingasa 10 Westmoor 15-04.50 1 17 Sejun Park 9 Leland 15-00.50 1 18 Jonah Hu 9 Cupertino 14-11.25 1 19 Jack O'Hara 9 Sequoia 14-10.50 1 20 Devin Dohrmann 10 Woodside 14-07.75 1 21 Adrian DeLaRosa 9 James Lick 14-05.75 1 22 Rahul Koonartarida 9 Leland 14-03.00 1 23 Diego Rios 9 Evergreen Valley 14-02.50 1 24 Owen Waldron 10 Menlo-Atherton 14-00.75 1 25 Luis Aguilar 10 Woodside 14-00.00 1 26 Benjamin Dai 10 Leland 13-08.00 1 27 Rishaan Kenkre 9 Evergreen Valley 12-11.00 1 28 Ryan Ohlson 9 Santa Teresa 11-11.25 1 29 Aramis Maserati 9 Leland 11-10.25 1 30 Enrique Maturino 9 Woodside 10-06.75 1 Event 409 Boys High Jump Frosh-Soph ========================================================================= 14-02.00 Westmoor '15 Team Meet Rec: 05-08.00 J Huntley (Lincoln) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Reece Stratford 10 Scotts Valley 06-00.00* 1 2 Austin Raiff 9 Mountain View 05-08.00* 1 3 Alan Berkeley Willow Glen 05-06.00 1 4 Joe Ramirez 10 Santa Teresa 05-06.00 1 5 Rhys Tracy Henry M. Gunn 05-06.00 1 6 Noah Sta.Elena 10 Santa Clara 05-04.00 1 7 Brandon Washington 10 Adrian Wilcox 05-04.00 1 8 Anwar Siddiqui 9 Pioneer 05-02.00 1 8 Bruce Kubicka 10 Woodside 05-02.00 1 10 John Utecht 9 Sequoia 05-02.00 1 10 Robert Piearcy 9 Cupertino 05-02.00 1 12 Alvin Tolentino 10 Westmoor 05-00.00 1 12 Ryan Lim 10 Westmoor 05-00.00 1 12 Dylan Hatch 10 Cupertino 05-00.00 1 12 Frankie Montanez 10 Fremont 05-00.00 1 16 Thomas Davis 9 Westmoor 04-10.00 1 16 Khalil Simmons-Best 10 Leland 04-10.00 1 16 Logan Cota 9 Pioneer 04-10.00 1 19 Deven Sutaria 9 Leland 04-08.00 1 19 Christian Wiebe 9 Leland 04-08.00 1 19 Jack O'Hara 9 Sequoia 04-08.00 1 19 Jacob Radzinski 10 Leland 04-08.00 1 19 Natan Tesfay 10 Leland 04-08.00 1 24 Jeremiah Hargraves 10 Sequoia 04-06.00 1 25 Andy Chen 9 Westmoor 04-04.00 1 25 Ryan Wingrove 9 Fremont 04-04.00 1 Event 413 Boys Discus Throw Frosh-Soph ========================================================================= 314-04.50 Willow Glen '14 Team Meet Rec: 120-04.50 J Fagundez (Willow Glen)'14 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Timmy Mai 10 Evergreen Valley 116-03.00 1 2 Richard Medel 10 Santa Clara 104-11.00 1 3 Dmitri Sakalia 10 Menlo-Atherton 102-00.00 1 4 Ethan Jackson 9 Mountain View 100-00.00 1 5 Justin Ogata 9 Cupertino 097-07.00 1 6 Jerome Varelas 10 Fremont 094-02.00 1 7 Nathan Rios 9 James Lick 091-10.00 1 8 Brian Nemedez 9 Evergreen Valley 090-05.00 1 9 Khalid Shatrat 9 Westmoor 089-07.00 1 10 Baron Each 9 Evergreen Valley 086-10.00 1 11 Aaren Zamora 10 Willow Glen 086-09.00 1 12 Daniel Medina 10 James Lick 086-06.00 1 13 Ethan Wang 10 Menlo-Atherton 086-05.00 1 14 Richard Rao 9 Cupertino 084-04.00 1 15 Marco Rodriguez 10 Pioneer 082-11.00 1 16 Sam Vik 10 Mountain View 081-02.00 1 17 Michael Dinwiddie 10 Adrian Wilcox 080-04.00 1 17 Nathaniel Mestizo 10 Adrian Wilcox 080-04.00 1 19 Anthony Barba 10 Willow Glen 078-09.00 1 20 Calvin Ng 10 Westmoor 074-10.00 1 21 Bryan Cuevas 9 James Lick 071-01.00 1 22 Nicholas Sullivan 9 Mountain View 070-06.00 1 23 Andres Valles 9 Sequoia 069-09.00 1 24 Alex Garcia 10 Willow Glen 068-07.00 1 Men - Frosh-Soph - Team Rankings ================================================================================ 1) Cupertino 54 2) Menlo-Atherton 43 3) Santa Teresa 39 4) Henry M. Gunn 33 5) Lynbrook 30 6) Santa Clara 28 6) Sacred Heart Cathedral 28 6) Westmoor 28 9) Scotts Valley 26 10) Evergreen Valley 23 11) Monta Vista 22 12) Piedmont Hills 20 12) Carlmont 20 12) Harker 20 15) Fremont 17 16) Mountain View 13 17) Terra Nova 10 17) Burlingame 10 19) Menlo Atherton 8 19) Pioneer 8 21) Eastside College Prep 6 21) Willow Glen 6 23) Woodside 3 24) Saratoga 1
FSG-5th Annual Firebird Relays @ Fremont HS : 03-26-16
5th Annual Firebird Relays @ Fremont HS : 03-26-16 FSG Results
Event 012 Girls 100 Meter Hurdles Frosh-Soph ========================================================================= 18.02 K Perez (Westmoor) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Alexandra Chan 9 Menlo 16.33* -0.3 1 2 Jessica Ji 9 Monta Vista 17.76* -0.3 1 3 Brenda Blanco 10 Fremont 17.78* -0.3 1 4 Maxine Schultz 9 Cupertino 17.92* -0.3 1 5 Daphne Yang 10 Henry M. Gunn 18.53 -0.3 1 6 Kayleigh Watanabe 9 Santa Clara 19.09 -0.3 1 7 Meagan Kiefer 9 Branham 19.14 -0.3 1 Event 012 Girls 100 Meter Hurdles Frosh-Soph ========================================================================= 18.02 K Perez (Westmoor) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Brittany Perrier 10 Cupertino 18.75 -0.1 2 2 Megan St John 10 Menlo-Atherton 18.77 -0.1 2 3 Mikaela Cagampan 10 Henry M. Gunn 18.83 -0.1 2 4 Sabrina Hung 10 Monta Vista 18.89 -0.1 2 5 Paulina Nepita 9 Santa Teresa 19.01 -0.1 2 6 Nelly Romo 9 Abraham Lincoln 19.13 -0.1 2 7 Claire Semeria 9 Henry M. Gunn 19.74 -0.1 2 Event 012 Girls 100 Meter Hurdles Frosh-Soph ========================================================================= 18.02 K Perez (Westmoor) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Katherine Wu 10 Westmoor 19.38 +0.0 3 2 Sarah Kahle 10 Menlo-Atherton 19.54 +0.0 3 3 Isabella Gentile 9 Evergreen Valley 19.58 +0.0 3 4 Adriana Villa 10 Pioneer 19.78 +0.0 3 5 Lizette Alvarado-Lamig 9 Sequoia 20.21 +0.0 3 6 Sophia Bayer 9 Leland 21.00 +0.0 3 7 Alicia Nunez 11 Evergreen Valley 21.78 +0.0 3 Event 012 Girls 100 Meter Hurdles Frosh-Soph ========================================================================= 18.02 K Perez (Westmoor) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Cheryl Prazak 10 Leland 20.12 -0.5 4 2 Suzi Otala 10 Fremont 20.45 -0.5 4 3 Abby Goudey 9 Menlo-Atherton 21.37 -0.5 4 4 Jenny Rose Tandoc 10 Westmoor 21.67 -0.5 4 5 Leilani Galvez 10 Adrian Wilcox 21.81 -0.5 4 Event 012 Girls 100 Meter Hurdles Frosh-Soph ========================================================================= 18.02 K Perez (Westmoor) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Bettina Fong 9 Westmoor 20.96 +0.1 5 2 Alexis Brizuela-Loredo 10 Evergreen Valley 21.41 +0.1 5 3 Cheryl Chui 10 Monta Vista 21.74 +0.1 5 4 Nadia Anees 9 Fremont 22.00 +0.1 5 5 Rachel Frost 10 Menlo-Atherton 22.03 +0.1 5 6 Megan Chiu 10 Westmoor 22.69 +0.1 5 7 Maria Choy 10 Fremont 23.38 +0.1 5 Event 012 Girls 100 Meter Hurdles Frosh-Soph (Combined) ======================================================================== 18.02 K Perez (Westmoor) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ======================================================================== 1 Alexandra Chan 9 Menlo 16.33* -0.3 1 2 Jessica Ji 9 Monta Vista 17.76* -0.3 1 3 Brenda Blanco 10 Fremont 17.78* -0.3 1 4 Maxine Schultz 9 Cupertino 17.92* -0.3 1 5 Daphne Yang 10 Henry M. Gunn 18.53 -0.3 1 6 Brittany Perrier 10 Cupertino 18.75 -0.1 2 7 Megan St John 10 Menlo-Atherton 18.77 -0.1 2 8 Mikaela Cagampan 10 Henry M. Gunn 18.83 -0.1 2 9 Sabrina Hung 10 Monta Vista 18.89 -0.1 2 10 Paulina Nepita 9 Santa Teresa 19.01 -0.1 2 11 Kayleigh Watanabe 9 Santa Clara 19.09 -0.3 1 12 Nelly Romo 9 Abraham Lincoln 19.13 -0.1 2 13 Meagan Kiefer 9 Branham 19.14 -0.3 1 14 Katherine Wu 10 Westmoor 19.38 +0.0 3 15 Sarah Kahle 10 Menlo-Atherton 19.54 +0.0 3 16 Isabella Gentile 9 Evergreen Valley 19.58 +0.0 3 17 Claire Semeria 9 Henry M. Gunn 19.74 -0.1 2 18 Adriana Villa 10 Pioneer 19.78 +0.0 3 19 Cheryl Prazak 10 Leland 20.12 -0.5 4 20 Lizette Alvarado-Lamig 9 Sequoia 20.21 +0.0 3 21 Suzi Otala 10 Fremont 20.45 -0.5 4 22 Bettina Fong 9 Westmoor 20.96 +0.1 5 23 Sophia Bayer 9 Leland 21.00 +0.0 3 24 Abby Goudey 9 Menlo-Atherton 21.37 -0.5 4 25 Alexis Brizuela-Loredo 10 Evergreen Valley 21.41 +0.1 5 26 Jenny Rose Tandoc 10 Westmoor 21.67 -0.5 4 27 Cheryl Chui 10 Monta Vista 21.74 +0.1 5 28 Alicia Nunez 11 Evergreen Valley 21.78 +0.0 3 29 Leilani Galvez 10 Adrian Wilcox 21.81 -0.5 4 30 Nadia Anees 9 Fremont 22.00 +0.1 5 31 Rachel Frost 10 Menlo-Atherton 22.03 +0.1 5 32 Megan Chiu 10 Westmoor 22.69 +0.1 5 33 Maria Choy 10 Fremont 23.38 +0.1 5 Event 007 Girls 1600 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 5:21.06 JJ Escalera (Fremont) '14 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Rachel Spektor 10 Santa Clara 5:39.97 1 2 Apryl Chiem 9 Evergreen Valley 5:45.39 1 3 Milena Martin 10 Sacred Heart Cathe 5:48.62 1 4 Sara Osterberg 9 Menlo-Atherton 5:51.73 1 5 Audrey White 10 Mountain View 5:53.12 1 6 Claire Wang 10 Cupertino 5:53.55 1 7 Kristine Nguyen 9 Westmoor 5:56.33 1 8 Bryanna Nuno 9 Evergreen Valley 5:57.00 1 9 Sophia Garcia-Meza 9 Sacred Heart Cathe 5:57.14 1 10 Ariana Aranda 9 Eastside College P 5:58.11 1 11 Josette Vignos 9 Sacred Heart Cathe 5:58.79 1 12 Claire Dong 9 Adrian Wilcox 5:59.48 1 13 Mina Cvjetinovic 10 Adrian Wilcox 6:01.29 1 14 Emma Wilde 10 Woodside 6:08.72 1 15 Charlotte Wimp 10 Scotts Valley 6:12.88 1 16 Maryam Obeid 10 Adrian Wilcox 6:13.73 1 17 Melinda Ximen 9 Monta Vista 6:18.04 1 18 Clarissa Guzman 10 Eastside College P 6:21.44 1 19 Giselle Garcia 9 Eastside College P 6:21.76 1 20 Amanda Abusaif 10 Westmoor 6:36.10 1 21 Ellen Howard 10 Castilleja 6:37.80 1 22 Sophie Nevle Levoy 9 Castilleja 6:40.10 1 23 Alexia Perez-Cabrera 9 Evergreen Valley 6:49.30 1 24 Bhavna Sud 10 Monta Vista 6:50.30 1 25 Jasmine Nguyen 10 Evergreen Valley 7:01.97 1 26 Taline Bicakci 9 Carlmont 7:22.79 1 27 Angelica Ramirez 9 Carlmont 7:23.90 1 28 Kimiko Young 10 Downtown College P 7:24.82 1 DQ Joyce Qi 9 Leland 1 DQ Elisa Pareenja 9 Carlmont 1 Event 007 Girls 1600 Meter Frosh-Soph (Combined) ======================================================================== 5:21.06 JJ Escalera (Fremont) '14 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ======================================================================== 1 Rachel Spektor 10 Santa Clara 5:39.97 1 2 Apryl Chiem 9 Evergreen Valley 5:45.39 1 3 Milena Martin 10 Sacred Heart Cathe 5:48.62 1 4 Sara Osterberg 9 Menlo-Atherton 5:51.73 1 5 Audrey White 10 Mountain View 5:53.12 1 6 Claire Wang 10 Cupertino 5:53.55 1 7 Kristine Nguyen 9 Westmoor 5:56.33 1 8 Bryanna Nuno 9 Evergreen Valley 5:57.00 1 9 Sophia Garcia-Meza 9 Sacred Heart Cathe 5:57.14 1 10 Ariana Aranda 9 Eastside College P 5:58.11 1 11 Josette Vignos 9 Sacred Heart Cathe 5:58.79 1 12 Claire Dong 9 Adrian Wilcox 5:59.48 1 13 Mina Cvjetinovic 10 Adrian Wilcox 6:01.29 1 14 Emma Wilde 10 Woodside 6:08.72 1 15 Charlotte Wimp 10 Scotts Valley 6:12.88 1 16 Maryam Obeid 10 Adrian Wilcox 6:13.73 1 17 Melinda Ximen 9 Monta Vista 6:18.04 1 18 Clarissa Guzman 10 Eastside College P 6:21.44 1 19 Giselle Garcia 9 Eastside College P 6:21.76 1 20 Amanda Abusaif 10 Westmoor 6:36.10 1 21 Ellen Howard 10 Castilleja 6:37.80 1 22 Sophie Nevle Levoy 9 Castilleja 6:40.10 1 23 Alexia Perez-Cabrera 9 Evergreen Valley 6:49.30 1 24 Bhavna Sud 10 Monta Vista 6:50.30 1 25 Jasmine Nguyen 10 Evergreen Valley 7:01.97 1 26 Taline Bicakci 9 Carlmont 7:22.79 1 27 Angelica Ramirez 9 Carlmont 7:23.90 1 28 Kimiko Young 10 Downtown College P 7:24.82 1 DQ Joyce Qi 9 Leland 1 DQ Elisa Pareenja 9 Carlmont 1 Event 003 Girls 4x100 Meter Relay Frosh-Soph ========================================================================= 53.83 Saratoga '13 Meet Rec: * School Finals H# ========================================================================= 1 Westmoor 52.86* 1 2 Abraham Lincoln 53.94 1 3 Santa Teresa 55.13 1 4 Fremont 55.72 1 5 Sequoia 56.15 1 6 Woodside 59.75 1 Event 003 Girls 4x100 Meter Relay Frosh-Soph ========================================================================= 53.83 Saratoga '13 Meet Rec: * School Finals H# ========================================================================= 1 Menlo-Atherton 53.73* 2 2 Sacred Heart Cathe 54.39 2 3 Evergreen Valley 56.56 2 4 Fremont x1:02.86 2 Event 003 Girls 4x100 Meter Relay Frosh-Soph (Combined) ======================================================================== 53.83 Saratoga '13 Meet Rec: * School Finals H# ======================================================================== 1 Westmoor 52.86* 1 2 Menlo-Atherton 53.73* 2 3 Abraham Lincoln 53.94 1 4 Sacred Heart Cathe 54.39 2 5 Santa Teresa 55.13 1 6 Fremont 55.72 1 7 Sequoia 56.15 1 8 Evergreen Valley 56.56 2 9 Woodside 59.75 1 10 Fremont x1:02.86 2 Event 251 Girls 4000 Distance Relay Frosh-Soph ========================================================================= No Record School Finals H# ========================================================================= 1 Scotts Valley 13:43.37 1 2 Evergreen Valley 14:00.07 1 3 Sacred Heart Cathe 14:06.30 1 4 Saratoga 14:19.68 1 5 Henry M. Gunn 14:29.37 1 6 Westmoor 14:31.65 1 7 James Lick 15:16.58 1 8 Fremont 15:48.35 1 Event 251 Girls 4000 Distance Relay Frosh-Soph (Combined) ======================================================================== No Record School Finals H# ======================================================================== 1 Scotts Valley 13:43.37 1 2 Evergreen Valley 14:00.07 1 3 Sacred Heart Cathe 14:06.30 1 4 Saratoga 14:19.68 1 5 Henry M. Gunn 14:29.37 1 6 Westmoor 14:31.65 1 7 James Lick 15:16.58 1 8 Fremont 15:48.35 1 Event 015 Girls 400 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 1:02.97 K Chen (Saratoga) '13 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Anna Hakimi 9 Scotts Valley 1:00.43* 1 2 Abriana Bracy 9 Mountain View 1:03.12 1 3 Julianna Moreno 9 Abraham Lincoln 1:04.58 1 Event 015 Girls 400 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 1:02.97 K Chen (Saratoga) '13 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Brittany Perrier 10 Cupertino 1:04.93 2 2 Jessica Eagle 9 Menlo-Atherton 1:05.95 2 3 Joanna Miao 10 Lynbrook 1:06.51 2 4 Aleyna Parker 10 Eastside College P 1:07.08 2 5 Meredith Birdsong 9 Abraham Lincoln 1:07.78 2 6 Autriyana Hardy 9 Menlo-Atherton 1:07.79 2 7 Nichole Waring 9 Lynbrook 1:08.58 2 Event 015 Girls 400 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 1:02.97 K Chen (Saratoga) '13 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Corinne Perriard 9 Sacred Heart Cathe 1:06.31 3 2 Isabel Esteverena 10 Woodside 1:06.43 3 3 Mikaela Dandoy 9 Evergreen Valley 1:09.97 3 4 Vannesa Gurrola 10 Eastside College P 1:11.50 3 5 Elizabeth Han 9 Sacred Heart Cathe 1:12.36 3 6 Jasneet Kaur 9 Evergreen Valley 1:14.02 3 Event 015 Girls 400 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 1:02.97 K Chen (Saratoga) '13 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Annika Iyengar 9 Evergreen Valley 1:12.15 4 2 Catherine Chin 10 Westmoor 1:13.00 4 3 Suzanna Floersch 9 Carlmont 1:14.19 4 4 Dianna Do 10 Westmoor 1:18.52 4 5 Mollie Boun 9 Evergreen Valley 1:20.19 4 6 Kimiko Young 10 Downtown College P 1:20.88 4 7 Adeline Guizar 9 Latino College Pre 1:25.07 4 Event 015 Girls 400 Meter Frosh-Soph (Combined) ======================================================================== 1:02.97 K Chen (Saratoga) '13 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ======================================================================== 1 Anna Hakimi 9 Scotts Valley 1:00.43* 1 2 Abriana Bracy 9 Mountain View 1:03.12 1 3 Julianna Moreno 9 Abraham Lincoln 1:04.58 1 4 Brittany Perrier 10 Cupertino 1:04.93 2 5 Jessica Eagle 9 Menlo-Atherton 1:05.95 2 6 Corinne Perriard 9 Sacred Heart Cathe 1:06.31 3 7 Isabel Esteverena 10 Woodside 1:06.43 3 8 Joanna Miao 10 Lynbrook 1:06.51 2 9 Aleyna Parker 10 Eastside College P 1:07.08 2 10 Meredith Birdsong 9 Abraham Lincoln 1:07.78 2 11 Autriyana Hardy 9 Menlo-Atherton 1:07.79 2 12 Nichole Waring 9 Lynbrook 1:08.58 2 13 Mikaela Dandoy 9 Evergreen Valley 1:09.97 3 14 Vannesa Gurrola 10 Eastside College P 1:11.50 3 15 Annika Iyengar 9 Evergreen Valley 1:12.15 4 16 Elizabeth Han 9 Sacred Heart Cathe 1:12.36 3 17 Catherine Chin 10 Westmoor 1:13.00 4 18 Jasneet Kaur 9 Evergreen Valley 1:14.02 3 19 Suzanna Floersch 9 Carlmont 1:14.19 4 20 Dianna Do 10 Westmoor 1:18.52 4 21 Mollie Boun 9 Evergreen Valley 1:20.19 4 22 Kimiko Young 10 Downtown College P 1:20.88 4 23 Adeline Guizar 9 Latino College Pre 1:25.07 4 Event 072 Girls 4x800 Meter Relay Frosh-Soph ========================================================================= 10:19.31 Fremont '14 Meet Rec: * School Finals H# ========================================================================= 1 Sacred Heart Cathe 10:46.27 1 2 Evergreen Valley 10:56.45 1 3 Westmoor 11:04.38 1 4 Fremont 12:23.95 1 Event 072 Girls 4x800 Meter Relay Frosh-Soph (Combined) ======================================================================== 10:19.31 Fremont '14 Meet Rec: * School Finals H# ======================================================================== 1 Sacred Heart Cathe 10:46.27 1 2 Evergreen Valley 10:56.45 1 3 Westmoor 11:04.38 1 4 Fremont 12:23.95 1 Event 019 Girls 100 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 12.98 A Jones (Fremont) '14 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Jeane Jalandoni 9 Westmoor 13.60 1 2 Taylor Hohn 9 Abraham Lincoln 13.67 1 3 Miya Driscoll 10 Westmoor 13.82 1 4 Brittany Perrier 10 Cupertino 14.85 1 Event 019 Girls 100 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 12.98 A Jones (Fremont) '14 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Julia Attard 10 Sacred Heart Cathe 13.72 2 2 Jenny Woo 9 Leland 14.12 2 3 Alexandra Mcdowall 9 Woodside 14.13 2 4 Emily Paxton 9 Santa Teresa 14.62 2 5 Megan Nguyen 9 Evergreen Valley 14.96 2 6 Ava Schwettman 9 Woodside 15.44 2 Event 019 Girls 100 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 12.98 A Jones (Fremont) '14 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Haley Lim 10 Evergreen Valley 14.20 3 2 Paulina Nepita 9 Santa Teresa 14.24 3 3 Michelle Bakin 9 Santa Teresa 14.31 3 4 Rachel Welch 9 Santa Teresa 14.48 3 5 Ann Luong 9 Santa Clara 14.70 3 Event 019 Girls 100 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 12.98 A Jones (Fremont) '14 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Jazzlyn Matthews 10 Santa Clara 14.09 4 2 Ashley Chang 9 Leland 14.53 4 3 Holly Halim 9 Evergreen Valley 14.67 4 4 Alexis Brizuela-Loredo 10 Evergreen Valley 14.83 4 5 Kimberly Hong 9 Cupertino 14.88 4 Event 019 Girls 100 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 12.98 A Jones (Fremont) '14 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Cassidy Williams 9 Willow Glen 14.51 5 2 Samicha Mali 10 Fremont 14.63 5 3 Chloe Dang 9 Leland 15.04 5 4 Sophia Ornelas 9 Willow Glen 15.29 5 5 Crystal Tan 10 Fremont 15.80 5 6 Cindy Tran 10 Fremont 16.29 5 7 Rachel Rodriguez 10 Fremont 16.61 5 Event 019 Girls 100 Meter Frosh-Soph (Combined) ======================================================================== 12.98 A Jones (Fremont) '14 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ======================================================================== 1 Jeane Jalandoni 9 Westmoor 13.60 1 2 Taylor Hohn 9 Abraham Lincoln 13.67 1 3 Julia Attard 10 Sacred Heart Cathe 13.72 2 4 Miya Driscoll 10 Westmoor 13.82 1 5 Jazzlyn Matthews 10 Santa Clara 14.09 4 6 Jenny Woo 9 Leland 14.12 2 7 Alexandra Mcdowall 9 Woodside 14.13 2 8 Haley Lim 10 Evergreen Valley 14.20 3 9 Paulina Nepita 9 Santa Teresa 14.24 3 10 Michelle Bakin 9 Santa Teresa 14.31 3 11 Rachel Welch 9 Santa Teresa 14.48 3 12 Cassidy Williams 9 Willow Glen 14.51 5 13 Ashley Chang 9 Leland 14.53 4 14 Emily Paxton 9 Santa Teresa 14.62 2 15 Samicha Mali 10 Fremont 14.63 5 16 Holly Halim 9 Evergreen Valley 14.67 4 17 Ann Luong 9 Santa Clara 14.70 3 18 Alexis Brizuela-Loredo 10 Evergreen Valley 14.83 4 19 Brittany Perrier 10 Cupertino 14.85 1 20 Kimberly Hong 9 Cupertino 14.88 4 21 Megan Nguyen 9 Evergreen Valley 14.96 2 22 Chloe Dang 9 Leland 15.04 5 23 Sophia Ornelas 9 Willow Glen 15.29 5 24 Ava Schwettman 9 Woodside 15.44 2 25 Crystal Tan 10 Fremont 15.80 5 26 Cindy Tran 10 Fremont 16.29 5 27 Rachel Rodriguez 10 Fremont 16.61 5 Event 023 Girls 800 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 2:25.44 JJ Escalera (Fremont) '14 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Emma Chiao 10 Henry M. Gunn 2:35.08 1 2 Sara Osterberg 9 Menlo-Atherton 2:37.08 1 3 Rachel Spektor 10 Santa Clara 2:37.73 1 4 Brianda Cerda 10 Sacred Heart Cathe 2:39.66 1 5 Isabella Huynh 9 Evergreen Valley 2:39.71 1 6 Anjali Thontakudi 9 Monta Vista 2:40.61 1 7 Claire Wang 10 Cupertino 2:40.77 1 8 Meredith Birdsong 9 Abraham Lincoln 2:41.27 1 9 Emma Kate Mitchell 10 Sacred Heart Cathe 2:41.39 1 10 Sadie Spektor 10 Santa Clara 2:42.41 1 11 Shristi Sigdel 10 Henry M. Gunn 2:43.13 1 12 Emily Tuckwood 10 Santa Teresa 2:43.94 1 Event 023 Girls 800 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 2:25.44 JJ Escalera (Fremont) '14 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Chloe Poon 9 Sacred Heart Cathe 2:41.97 2 2 Alycia Cary 9 Harker 2:45.37 2 3 Annika Iyengar 9 Evergreen Valley 2:46.25 2 4 Madison Sayler-Tait 9 Leland 2:46.35 2 5 Nora Boe 9 Pioneer 2:46.72 2 6 Amanda Abusaif 10 Westmoor 2:58.25 2 7 Shannen Dorn 9 Westmoor 2:59.02 2 8 Samantha Chen 10 Westmoor 2:59.20 2 9 Joyce Qi 9 Leland 3:01.98 2 10 Brianna Li Wijangco 9 Westmoor 3:06.02 2 11 Sydney Low 10 Sacred Heart Cathe 3:07.45 2 12 Alexia Perez-Cabrera 9 Evergreen Valley 3:11.89 2 13 Jasmine Nguyen 10 Evergreen Valley 3:18.87 2 Event 023 Girls 800 Meter Frosh-Soph (Combined) ======================================================================== 2:25.44 JJ Escalera (Fremont) '14 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ======================================================================== 1 Emma Chiao 10 Henry M. Gunn 2:35.08 1 2 Sara Osterberg 9 Menlo-Atherton 2:37.08 1 3 Rachel Spektor 10 Santa Clara 2:37.73 1 4 Brianda Cerda 10 Sacred Heart Cathe 2:39.66 1 5 Isabella Huynh 9 Evergreen Valley 2:39.71 1 6 Anjali Thontakudi 9 Monta Vista 2:40.61 1 7 Claire Wang 10 Cupertino 2:40.77 1 8 Meredith Birdsong 9 Abraham Lincoln 2:41.27 1 9 Emma Kate Mitchell 10 Sacred Heart Cathe 2:41.39 1 10 Chloe Poon 9 Sacred Heart Cathe 2:41.97 2 11 Sadie Spektor 10 Santa Clara 2:42.41 1 12 Shristi Sigdel 10 Henry M. Gunn 2:43.13 1 13 Emily Tuckwood 10 Santa Teresa 2:43.94 1 14 Alycia Cary 9 Harker 2:45.37 2 15 Annika Iyengar 9 Evergreen Valley 2:46.25 2 16 Madison Sayler-Tait 9 Leland 2:46.35 2 17 Nora Boe 9 Pioneer 2:46.72 2 18 Amanda Abusaif 10 Westmoor 2:58.25 2 19 Shannen Dorn 9 Westmoor 2:59.02 2 20 Samantha Chen 10 Westmoor 2:59.20 2 21 Joyce Qi 9 Leland 3:01.98 2 22 Brianna Li Wijangco 9 Westmoor 3:06.02 2 23 Sydney Low 10 Sacred Heart Cathe 3:07.45 2 24 Alexia Perez-Cabrera 9 Evergreen Valley 3:11.89 2 25 Jasmine Nguyen 10 Evergreen Valley 3:18.87 2 Event 026 Girls 300 Meter Hurdles Frosh-Soph ========================================================================= 2:45.04 Evergreen Valley '15 Team Meet Rec: 50.60 G Monahan (Santa Clara) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Megan St John 10 Menlo-Atherton 49.83* 1 2 Brenda Blanco 10 Fremont 49.92* 1 3 Brittany Perrier 10 Cupertino 51.45 1 4 Nelly Romo 9 Abraham Lincoln 52.72 1 5 Kayleigh Watanabe 9 Santa Clara 53.50 1 6 Catherine Wu Westmoor 54.17 1 7 Daphne Yang 10 Henry M. Gunn 54.72 1 Event 026 Girls 300 Meter Hurdles Frosh-Soph ========================================================================= 2:45.04 Evergreen Valley '15 Team Meet Rec: 50.60 G Monahan (Santa Clara) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Sabrina Hung 10 Monta Vista 53.15 2 2 Mikaela Cagampan 10 Henry M. Gunn 54.37 2 3 Claire Semeria 9 Henry M. Gunn 54.97 2 4 Belen Sanchez 9 James Lick 56.10 2 5 Emma Goldberg 9 Henry M. Gunn 56.11 2 6 Qianyin Wu 9 Leland 56.75 2 7 Valeria Cortez 9 James Lick 57.67 2 8 Kristine Nguyen 9 Westmoor 57.85 2 Event 026 Girls 300 Meter Hurdles Frosh-Soph ========================================================================= 2:45.04 Evergreen Valley '15 Team Meet Rec: 50.60 G Monahan (Santa Clara) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Nicole Waring 9 Lynbrook 56.35 3 2 Sophia Bayer 9 Leland 56.80 3 3 Suzi Otala 10 Fremont 58.61 3 4 Nadia Anees 9 Fremont 59.48 3 5 Megan Chiu 10 Westmoor 1:01.03 3 6 Pallavi Komma 9 Monta Vista 1:04.20 3 7 Xitlalli Godinez 9 Westmoor 1:05.36 3 8 Maria Choy 10 Fremont 1:10.83 3 Event 026 Girls 300 Meter Hurdles Frosh-Soph ========================================================================= 2:45.04 Evergreen Valley '15 Team Meet Rec: 50.60 G Monahan (Santa Clara) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Arlet Miranda 9 James Lick 56.99 4 2 Alexis Brizuela-Loredo 10 Evergreen Valley 1:00.06 4 3 Sophia Jackson 9 Mountain View 1:00.65 4 4 Marielle Yap 9 Westmoor 1:01.92 4 Event 026 Girls 300 Meter Hurdles Frosh-Soph (Combined) ======================================================================== 2:45.04 Evergreen Valley '15 Team Meet Rec: 50.60 G Monahan (Santa Clara) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ======================================================================== 1 Megan St John 10 Menlo-Atherton 49.83* 1 2 Brenda Blanco 10 Fremont 49.92* 1 3 Brittany Perrier 10 Cupertino 51.45 1 4 Nelly Romo 9 Abraham Lincoln 52.72 1 5 Sabrina Hung 10 Monta Vista 53.15 2 6 Kayleigh Watanabe 9 Santa Clara 53.50 1 7 Catherine Wu Westmoor 54.17 1 8 Mikaela Cagampan 10 Henry M. Gunn 54.37 2 9 Daphne Yang 10 Henry M. Gunn 54.72 1 10 Claire Semeria 9 Henry M. Gunn 54.97 2 11 Belen Sanchez 9 James Lick 56.10 2 12 Emma Goldberg 9 Henry M. Gunn 56.11 2 13 Nicole Waring 9 Lynbrook 56.35 3 14 Qianyin Wu 9 Leland 56.75 2 15 Sophia Bayer 9 Leland 56.80 3 16 Arlet Miranda 9 James Lick 56.99 4 17 Valeria Cortez 9 James Lick 57.67 2 18 Kristine Nguyen 9 Westmoor 57.85 2 19 Suzi Otala 10 Fremont 58.61 3 20 Nadia Anees 9 Fremont 59.48 3 21 Alexis Brizuela-Loredo 10 Evergreen Valley 1:00.06 4 22 Sophia Jackson 9 Mountain View 1:00.65 4 23 Megan Chiu 10 Westmoor 1:01.03 3 24 Marielle Yap 9 Westmoor 1:01.92 4 25 Pallavi Komma 9 Monta Vista 1:04.20 3 26 Xitlalli Godinez 9 Westmoor 1:05.36 3 27 Maria Choy 10 Fremont 1:10.83 3 Event 031 Girls 200 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 27.64 R Ross-Byrd (S Teresa) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Autriyana Hardy 9 Menlo-Atherton 28.02 1 2 Julianna Moreno 9 Abraham Lincoln 28.25 1 3 Nya Kiele 9 Fremont 28.26 1 Event 031 Girls 200 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 27.64 R Ross-Byrd (S Teresa) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Hillary Phu 10 Westmoor 29.01 -0.7 2 2 Haley Lim 10 Evergreen Valley 29.41 -0.7 2 3 Michelle Bakin 9 Santa Teresa 29.64 -0.7 2 4 Paulina Nepita 9 Santa Teresa 29.79 -0.7 2 5 Rachel Welch 9 Santa Teresa 31.03 -0.7 2 6 Sophia Ornelas 9 Willow Glen 31.43 -0.7 2 Event 031 Girls 200 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 27.64 R Ross-Byrd (S Teresa) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Isabel Esteverena 10 Woodside 30.17 -0.6 3 2 Ashley Chang 9 Leland 30.58 -0.6 3 3 Chloe Dang 9 Leland 31.12 -0.6 3 4 Dana Buckler 9 Willow Glen 32.39 -0.6 3 Event 031 Girls 200 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 27.64 R Ross-Byrd (S Teresa) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Kimberly Hong 9 Cupertino 30.26 -1.5 4 2 Holly Halim 9 Evergreen Valley 30.47 -1.5 4 3 Ann Luong 9 Santa Clara 31.06 -1.5 4 4 Isabella Nisby 9 Willow Glen 32.67 -1.5 4 5 Isabella Hernandez 9 Evergreen Valley 33.80 -1.5 4 6 Elizabeth Han 9 Sacred Heart Cathe 35.86 -1.5 4 Event 031 Girls 200 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 27.64 R Ross-Byrd (S Teresa) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ========================================================================= 1 Claire Newman 9 Harker 30.89 -2.7 5 2 Jackie Landa 9 James Lick 31.34 -2.7 5 3 Mikaela Dandoy 9 Evergreen Valley 32.06 -2.7 5 4 Alejandra Gallon 9 Evergreen Valley 32.46 -2.7 5 5 Catherine Chin 10 Westmoor 32.77 -2.7 5 6 Adeline Guizar 9 Latino College Pre 37.26 -2.7 5 7 Angel Truong 10 Evergreen Valley 37.68 -2.7 5 Event 031 Girls 200 Meter Frosh-Soph (Combined) ======================================================================== 27.64 R Ross-Byrd (S Teresa) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals Wind H# ======================================================================== 1 Autriyana Hardy 9 Menlo-Atherton 28.02 1 2 Julianna Moreno 9 Abraham Lincoln 28.25 1 3 Nya Kiele 9 Fremont 28.26 1 4 Hillary Phu 10 Westmoor 29.01 -0.7 2 5 Haley Lim 10 Evergreen Valley 29.41 -0.7 2 6 Michelle Bakin 9 Santa Teresa 29.64 -0.7 2 7 Paulina Nepita 9 Santa Teresa 29.79 -0.7 2 8 Isabel Esteverena 10 Woodside 30.17 -0.6 3 9 Kimberly Hong 9 Cupertino 30.26 -1.5 4 10 Holly Halim 9 Evergreen Valley 30.47 -1.5 4 11 Ashley Chang 9 Leland 30.58 -0.6 3 12 Claire Newman 9 Harker 30.89 -2.7 5 13 Rachel Welch 9 Santa Teresa 31.03 -0.7 2 14 Ann Luong 9 Santa Clara 31.06 -1.5 4 15 Chloe Dang 9 Leland 31.12 -0.6 3 16 Jackie Landa 9 James Lick 31.34 -2.7 5 17 Sophia Ornelas 9 Willow Glen 31.43 -0.7 2 18 Mikaela Dandoy 9 Evergreen Valley 32.06 -2.7 5 19 Dana Buckler 9 Willow Glen 32.39 -0.6 3 20 Alejandra Gallon 9 Evergreen Valley 32.46 -2.7 5 21 Isabella Nisby 9 Willow Glen 32.67 -1.5 4 22 Catherine Chin 10 Westmoor 32.77 -2.7 5 23 Isabella Hernandez 9 Evergreen Valley 33.80 -1.5 4 24 Elizabeth Han 9 Sacred Heart Cathe 35.86 -1.5 4 25 Adeline Guizar 9 Latino College Pre 37.26 -2.7 5 26 Angel Truong 10 Evergreen Valley 37.68 -2.7 5 Event 035 Girls 3200 Meter Frosh-Soph ========================================================================= 48:28.58 Fremont '13 Team Meet Rec: 12:08.12 K Knox (Leland) '14 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Akshara Majjiga 10 Monta Vista 12:24.67 1 2 Apryl Chiem 9 Evergreen Valley 12:41.92 1 3 Cricket Gorey 10 Menlo-Atherton 13:07.78 1 4 Madilynn Hamilton 9 Mountain View 13:40.63 1 5 Lilia Gonzales 9 Harker 13:54.43 1 6 Tammy Dinh 9 Evergreen Valley 14:07.86 1 7 Melissa Navarette 10 Fremont 14:16.51 1 8 Alyssa Maes 10 Fremont 15:18.03 1 9 Alexia Perez-Cabrera 9 Evergreen Valley 15:54.95 1 Event 035 Girls 3200 Meter Frosh-Soph (Combined) ======================================================================== 48:28.58 Fremont '13 Team Meet Rec: 12:08.12 K Knox (Leland) '14 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ======================================================================== 1 Akshara Majjiga 10 Monta Vista 12:24.67 1 2 Apryl Chiem 9 Evergreen Valley 12:41.92 1 3 Cricket Gorey 10 Menlo-Atherton 13:07.78 1 4 Madilynn Hamilton 9 Mountain View 13:40.63 1 5 Lilia Gonzales 9 Harker 13:54.43 1 6 Tammy Dinh 9 Evergreen Valley 14:07.86 1 7 Melissa Navarette 10 Fremont 14:16.51 1 8 Alyssa Maes 10 Fremont 15:18.03 1 9 Alexia Perez-Cabrera 9 Evergreen Valley 15:54.95 1 Event 037 Girls 4x400 Meter Relay Frosh-Soph ========================================================================= 4:27.43 Fremont '14 Meet Rec: * School Finals H# ========================================================================= 1 Westmoor 4:24.77* 1 2 Fremont 4:35.01 1 3 Evergreen Valley 4:44.31 1 4 Woodside 4:46.13 1 Event 037 Girls 4x400 Meter Relay Frosh-Soph (Combined) ======================================================================== 4:27.43 Fremont '14 Meet Rec: * School Finals H# ======================================================================== 1 Westmoor 4:24.77* 1 2 Fremont 4:35.01 1 3 Evergreen Valley 4:44.31 1 4 Woodside 4:46.13 1 Event 436 Girls Triple Jump Frosh-Soph ========================================================================= 92-08.50 Saratoga '13 Team Meet Rec: 32-05.00 M Mistry (Evergreen Vly) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Samantha Louie 10 Fremont 33-07.75* 1 2 Jazzlyn Matthews 10 Santa Clara 31-02.25 1 3 Mattie Cecilio 9 Santa Teresa 30-10.50 1 4 Gianna Colombo 9 Sequoia 30-09.75 1 5 Christina Saunders 9 Sacred Heart Cathe 30-09.25 1 6 Cynthia Gong 9 Monta Vista 30-08.25 1 7 Reema Apte 9 Monta Vista 30-06.00 1 8 Zara Dayal 9 Fremont 29-11.00 1 9 Corinne Perriard 9 Sacred Heart Cathe 29-10.00 1 10 Margaret Lu 10 Lynbrook 29-07.00 1 11 Megan Padilla 10 Santa Teresa 29-02.75 1 12 Maya Collins 10 Santa Clara 28-09.75 1 13 Jwala Mitra 9 Leland 28-09.50 1 14 Valentina Zamarian 10 Cupertino 28-08.75 1 15 Emily Paxton 9 Santa Teresa 28-06.50 1 16 Jelica Abad 10 Westmoor 28-05.75 1 17 Suzi Otala 10 Fremont 28-03.50 1 18 Kimberly Hong 9 Cupertino 27-08.50 1 19 Cassidy Williams 9 Willow Glen 27-05.75 1 20 Jenny Li 10 Leland 27-05.25 1 21 Rebecca Klahold 10 Santa Clara 26-07.75 1 22 Samantha Chen 10 Westmoor 25-06.75 1 Event 430 Girls Shot Put Frosh-Soph ========================================================================= 86-02.00 Willow Glen '14 Team Meet Rec: 35-03.00 J Nwafor (Evergreen Vly) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Jayna Shaw 10 Santa Teresa 31-06.00 1 2 Grace Wills 10 Santa Clara 29-11.25 1 3 Toaiva Losefa 9 Willow Glen 29-09.50 1 4 Alejandra Ceron 10 James Lick 28-02.50 1 5 Valeria Cortez 9 James Lick 27-09.25 1 6 Charli Chircop 10 James Lick 27-08.25 1 7 Allison Halliday 9 Mountain View 26-04.25 1 8 Kaylyn Robertson 10 Santa Clara 26-02.50 1 9 Rupali Sujan 10 Monta Vista 26-00.50 1 10 Annabelle Tinney 10 Santa Teresa 25-10.75 1 11 Selen Gokcen 9 Mountain View 25-08.00 1 11 Alexis Smith 10 Santa Teresa 25-08.00 1 13 Minhaal Naeem 10 Santa Clara 25-00.75 1 14 Donia Al Tamimi 9 Santa Clara 23-10.50 1 15 Suzi Otala 10 Fremont 23-02.75 1 16 Amanda Liu 9 Fremont 22-06.50 1 17 Sheila Messavussu 9 Willow Glen 22-04.00 1 18 Ahn Lu 10 Leland 22-03.25 1 19 Katherine Steere 10 Menlo-Atherton 22-02.00 1 20 Christine Dela Cruz 11 Westmoor 21-09.00 1 21 Brianna Smith 9 Willow Glen 20-04.00 1 22 Rucha Bhise 10 Monta Vista 20-02.75 1 23 Leysmi Saldana 10 James Lick 19-04.75 1 24 Stephanie Enzminger 9 Leland 18-06.50 1 25 Philicity Henderson 10 Fremont 17-07.00 1 26 Elizabeth Ramirez 10 Fremont 15-08.50 1 Event 435 Girls Long Jump Frosh-Soph ========================================================================= 41-06.00 Saratoga '15 Team Meet Rec: 15-08.5 Dayal (Fremont) '13 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Samantha Louie 10 Fremont 16-03.25* 1 2 Jazzlyn Matthews 10 Santa Clara 14-06.25 1 3 Margaret Lu 10 Lynbrook 14-05.75 1 4 Miya Driscoll 10 Westmoor 14-05.25 1 5 Reema Apte 9 Monta Vista 14-00.25 1 6 Zara Dayal 9 Fremont 13-08.75 1 7 Gianna Colombo 9 Sequoia 13-08.25 1 8 Maya Collins 10 Santa Clara 13-07.00 1 9 Rebecca Klahold 10 Santa Clara 13-06.00 1 10 Cynthia Gong 9 Monta Vista 13-03.75 1 11 Jenny Li 10 Leland 13-02.50 1 12 Mattie Cecilio 9 Santa Teresa 13-02.00 1 13 Michelle Bakin 9 Santa Teresa 13-01.25 1 14 Cassidy Williams 9 Willow Glen 13-00.75 1 15 Megan Padilla 10 Santa Teresa 13-00.25 1 16 Valentina Zamarian 10 Cupertino 12-11.75 1 17 Jwala Mitra 9 Leland 12-08.25 1 18 Kimberly Hong 9 Cupertino 12-06.75 1 19 Megumi Ikeda 9 Leland 12-04.00 1 20 Kimberly Booker 9 Sequoia 12-03.75 1 21 Jelica Abad 10 Westmoor 12-03.50 1 22 Crystal Tan 10 Fremont 11-11.25 1 23 Shannon Perry 10 Woodside 11-09.75 1 24 Jenny Rose Tandoc 10 Westmoor 11-09.00 1 25 Isabella Hernandez 9 Evergreen Valley 11-07.75 1 26 Samantha Chen 10 Westmoor 11-05.75 1 27 Alejandra Gallon 9 Evergreen Valley 10-09.75 1 28 Rachel Rodriguez 10 Fremont 10-04.50 1 29 Elizabeth Han 9 Sacred Heart Cathe 10-02.00 1 30 Claire Newman 9 Harker 09-02.75 1 31 Carla Ucol 9 Evergreen Valley 08-09.75 1 Event 431 Girls Discus Throw Frosh-Soph ========================================================================= 251-04.50 Willow Glen '14 Team Meet Rec: 092-04.00 T Nnoli (Willow Glen) '14 & K Robertson (S Clara) '15 Meet Rec: * Name Year School Finals H# ========================================================================= 1 Minhaal Naeem 10 Santa Clara 095-05.00* 1 2 Grace Wills 10 Santa Clara 090-05.00 1 3 Kaylyn Robertson 10 Santa Clara 087-09.00 1 4 Alexis Smith 10 Santa Teresa 087-06.00 1 5 Donia Al Tamimi 9 Santa Clara 086-02.00 1 6 Annabelle Tinney 10 Santa Teresa 086-02.00 1 7 Ahn Lu 10 Leland 077-00.00 1 8 Rupali Sujan 10 Monta Vista 075-03.00 1 9 Alejandra Ceron 10 James Lick 074-11.00 1 10 Toaiva Losefa 9 Willow Glen 074-09.00 1 11 Rachel Frost 10 Menlo-Atherton 074-07.00 1 12 Annabel [Liding] Li 10 Monta Vista 073-10.00 1 13 Valeria Cortez 9 James Lick 073-02.00 1 14 Stephanie Enzminger 9 Leland 072-02.00 1 15 Annalise Scialabba 10 Pioneer 067-01.00 1 16 Jayna Shaw 10 Santa Teresa 066-09.00 1 16 Charli Chircop 10 James Lick 066-09.00 1 18 Sheila Messavussu 9 Willow Glen 060-06.00 1 19 Christine Dela Cruz 11 Westmoor 060-02.00 1 20 Brianna Smith 9 Willow Glen 057-02.00 1 21 Rucha Bhise 10 Monta Vista 055-05.00 1 22 Selen Gokcen 9 Mountain View 054-10.00 1 23 Leysmi Saldana 10 James Lick 054-03.00 1 24 Amanda Liu 9 Fremont 053-01.10 1 25 Brianna Li Wijangco 9 Westmoor 050-07.00 1 Women - Frosh-Soph - Team Rankings ================================================================================ 1) Santa Clara 69 2) Fremont 54 3) Westmoor 49 4) Menlo-Atherton 48 5) Evergreen Valley 43 6) Sacred Heart Cathedral 39 7) Abraham Lincoln 32 8) Monta Vista 24 8) Santa Teresa 24 10) Scotts Valley 20 11) Cupertino 16 12) Henry M. Gunn 14 12) Mountain View 14 14) Menlo 10 15) James Lick 7 16) Willow Glen 6 16) Lynbrook 6 18) Woodside 4 18) Saratoga 4 18) Sequoia 4 21) Harker 2 22) Leland 1