SPAL Championships - 11/08/77

2.95 miles @ Crystal Springs

Goto Varsity Boys

Goto JV Boys

Goto Frosh Boys

Goto Frosh/Soph Boys

Goto Varsity Girls

Varsity Boys

SPAL Championships XC Scores 11/8/77 Beautiful weather Name Sch Time 1 Bob Love C 15:09.3 2 O'Conner C 15:47.4 3 Mellquist C 15:53.6 4 Wimmer MS 15:58.5 5 Davies MA 16:04.0 6 Pryor C 16:05.7 7 Waters SC 16:23.9 8 Hoch MA 16:25.7 9 Debanian C 16:29.5 10 Bloddegt SC 16:34.2 11 Logothetis C 16:37.6 12 Allen C 16:42.2 13 Graycar SC 16:47.3 14 Jones MA 16:55.6 15 Smith MA 17:00.9 16 Luttrell SC 17:07.0 17 Sparendaro MA 17:24.8 18 Scott MA 17:26.5 19 Marcus MS 17:26.8 20 Wraith W 17:27.0 21 Brakeman SC 17:28.0 22 Carroll SC 17:40.2 23 Tracy W 17:58.4 24 Sharron MS 18:06.7 25 Defty W 18:17.5 26 Munson MS 18:18.8 27 McCarthy W 18:22.7 28 Jachobs W 18:28.8 29 Anderini MS 19:09.4 30 Woods MS 19:33.7 31 Ellison W 20:02.0 32 Hillary MS 20:48.0 33 Harper S 21:08.0 34 McIntyre S 21:11.0 TEAM RESULTS 1 Carlmont * 21 1.19:25.5 * Qualify to Region II 2 Menlo-Atherton * 59 1.23:51.2 3 San Carlos * 67 1.24:19.5 4 Menlo School * 102 1.28:00.2 5 Woodside 123 1.29:32.5 6 Sequoia INC

JV Boys

SPAL Championships XC Scores 11/8/77 Beautiful weather Name Sch Time 1 Camilleri, Ed C 16:41.6 2 Newton C 17:06.1 3 Thompson C 17:11.3 4 Ibsen C 17:25.2 5 Grady W 17:30.2 6 Peet C 17:32.8 7 Morris W 17:51.8 8 Weinman C 18:03.2 9 Phillips C 18:04.9 10 O'Malley C 18:06.1 11 Schumacher W 18:06.9 12 Tanke W 18:12.8 13 Capelli C 18:15.5 14 Margiott C 18:38.3 15 Weikel C 18:42.8 16 Bailey MA 18:43.9 17 Hanna SC 18:47.4 18 Smith MA 18:53.0 19 Sorger W 18:57.0 20 Shank C 19:11.3 21 Peterson W 19:12.8 22 Ellison W 19:13.8 23 Morris W 19:16.1 24 Rieder W 19:18.6 25 Vitalacil SC 19:25.0 26 Wallach SC 19:28.8 27 Raughman SC 19:39.4 28 Scott C 19:44.4 29 Tanaka SC 19:48.0 30 Lawdre W 20:00.7 31 Raitt W 20:18.5 32 Torgy MA 20:20.6 33 Soshea W 20:48.3 34 Houghton C 20:52.3 35 Ohtak W 21:05.6 36 Bubcock W 21:06.0 37 O'Conner C 21:21.0 38 Feeley MS 22:14.0 39 Raitt Nelson W 22:30.0 40 Kuhn W 23:07.0 TEAM RESULTS 1 Carlmont 16 1.25:57.0 2 Woodside 46 1.30:38.7 3 San Carlos 82 1.37:08.6 4 Menlo-Atherton INC 5 Menlo School INC

Frosh Boys

SPAL Championships XC Scores 11/8/77 Beautiful weather Name Sch Time 1 Piotti, Grant W 17:03.7 2 Owens C 17:17.0 3 Sakelarios SEQ 17:36.2 4 Phillips C 17:50.4 5 Hike SC 17:54.6 6 Kloepfer C 18:00.2 7 Pausa MA 18:13.3 8 Wallach C 18:14.5 9 Hubbs C 18:27.9 10 Lungo W 18:32.0 11 Melquist C 18:49.7 12 Guccione W 18:55.2 13 Rummell SC 18:58.7 14 Heyes C 19:08.3 15 Haynes W 19:21.8 16 Brock SC 19:23.5 17 19:38.0 18 West W 19:41.4 19 Tharson SC 20:02.0 20 Crowe SC 20:02.4 21 Copen MA 20:52.5 22 Andreinl MS 21:05.1 23 Smidt MA 21:38.5 24 Collier SC 21:46.1 25 Gerkensmeyer MA 22:35.1 26 Beeks SC 22:42.8 27 Rosborough SC 22:51.5 28 Dana MA 23:01.6 29 Atkinson SC 23:12.8 30 Hanton MS 23:21.3 31 Walker MA 24:00.6 32 O'Bryant SC 26:55.0 TEAM RESULTS 1 Carlmont 28 1.29:50.0 2 Woodside 55 1.33:34.1 3 San Carlos 70 1.36:21.4 4 Menlo-Atherton 96 1.45:20.0 5 Menlo Schoool INC 6 Sequoia INC

Frosh/Soph Boys

SPAL Championships XC Scores 11/8/77 Beautiful weather Name Sch Time 1 Hausler, John MA 16:52.5 2 Mack C 17:01.7 3 Alvarez MS 17:17.1 4 Larrick MS 17:19.3 5 Record SC 17:24.6 6 Blair SC 17:28.0 7 Landa SEQ 17:35.2 8 Dietrisch C 17:46.3 9 Guevevara SEQ 18:05.4 10 Goode MS 18:09.1 11 Campbell C 18:13.8 12 Heiman C 18:20.6 13 Hurkmans MA 18:27.5 14 Bauer C 18:35.1 15 Owen SEQ 18:39.2 16 Kurrell MA 18:40.1 17 Zenoff MS 18:52.9 18 Schofirld SC 19:04.2 19 Hahn MS 19:09.3 20 Mainetti SEQ 19:09.7 21 Sharron MS 19:17.4 22 Hahn SC 19:22.9 23 Cruss SC 19:32.7 24 Torbett MS 19:36.0 25 Nelson C 19:43.6 26 Brandt C 20:16.2 27 Meyers MA 20:16.6 28 Guevara SEQ 20:17.0 29 Lete MA 21:00.0 TEAM RESULTS 1 Carlmont * 47 1.29:57.5 * Qualify to Region II 2 Menlo School * 53 1.30:48.1 3 San Carlos * 74 1.32:52.4 4 Sequoia * 79 1.33:46.5 5 Menlo-Atherton 86 1.35:16.7

Varsity Girls

SPAL Championships XC Scores 11/8/77 Beautiful weather Name Sch Time 1 Paula Foiannini C 19:38.0 2 Lozano SC 20:01.0 3 Vaughan SC 20:11.0 4 Jungston C 20:19.0 5 Nielsen C 20:02.0 6 Huber SC 20:50.0 7 Amobaugh MA 20:58.0 8 Hoberg MA 21:00.0 9 Beugh W 21:19.9 10 McClure SC 21:26.0 11 Meller C 21:36.0 12 Davis C 21:37.0 13 Prentic SC 21:54.0 14 Otto C 22:21.0 15 Varenbrink W 22:23.0 16 Templeman C 22:58.0 17 Longar C 23:30.0 18 Carrozzi C 25:01.0 19 Nowak W 25:41.0 20 Abbott W 27:25.0 21 Collins C 28:00.0 22 Michele W 28:06.0 TEAM RESULTS 1 Carlmont * 29 1.43:37.5 * Qualify to Region II 2 San Carlos * 30 1.44:23.9 3 Woodside * 68 2.06:54.4 4 Menlo-Atherton INC