SS Finals - 11/15/83
CTRN Results
Southern Section Champ - BOYS 4A
XC Scores 11/12&19/83
Mt. San Antonio College
Name Sch Time
1 Holmes SB 15:00.0
2 Gutierrez PASA 15:01.0
3 Watson PV 15:09.0
4 Anderson CDM 15:19.0
5 Rice NP 15:25.0
6 Palma GLEN 15:27.0
7 Esparza SB 15:30.0
8 Quintana LAKE 15:34.0
9 Green VP 15:34.0
10 Perez COLT 15:41.0
11 Myers WEST 15:46.0
12 Allen ET 15:47.0
13 Valen ELM 15:49.0
TEAM RESULTS
1 El Toro 95 1.20:50.0
2 Corona Del Mar 104 1.20:40.0
3 Simi Valley 129 1.21:42.0
4 Newbury Park 135 1.21:24.0
5 Mater Dei (Santa Ana148 1.21:54.0
6 Buena (Ventura) 163 1.22:10.0
7 Lakewood 164 1.22:15.0
8 Dos Pueblos (Goleta)186 1.22:45.0
9 Villa Park 191 1.22:40.0
10 Colton 204 1.23:16.0
11 Westlake 205 1.22:56.0
12 Palos Verdes 210 1.24:58.0
Southern Section Champ - BOYS 3 & 2
XC Scores 11/12&19/83
Mt. San Antonio College
Name Sch Time
3A
1 Toro BAR 15:02.0
2 Ortiz BAR 15:09.0
3 Wright SH 15:26.0
4 Morton BAR 15:40.0
5 Nelson LS 15:41.0
6 Christie MV 15:41.0
7 Fetters UP 15:42.0
8 Crafton MC 15:42.0
9 Rubio HAW 15:47.0
10 Scardino BU 15:52.0
TEAM RESULTS
1 Barstow 59 1.18:39.0
2 Mira Costa (MB) 104 1.21:14.0
3 Norco 114 1.21:40.0
4 Mission Viejo 130 1.21:46.0
5 Dana Hills 139 1.22:10.0
6 Saugus 158 1.22:43.0
7 Temple City 159 1.22:33.0
8 South Hills 190 1.23:24.0
9 Rowland 209 1.23:30.0
10 Montebello 209 1.23:39.0
11 Buena Park 213 1.23:33.0
12 Hawthorne 230 1.24:17.0
2A
1 Ramirez LOM 15:24.0
2 Burroughs AGO 15:27.0
3 Reagan ARR 15:31.0
4 Perez ARR 15:41.0
5 Moscarro ROSE 15:50.0
6 Quinones RIGH 15:53.0
7 Hoffman STB 15:54.0
8 Carlton PERR 15:55.0
9 Fest ARR 15:58.0
10 Block LOM 16:00.0
11 Trejo ARR 16:00.0
TEAM RESULTS
1 Arroyo (El Monte) 30 1.19:16.0
2 Perris 93 1.22:14.0
3 Rancho Alamitos (GG)128 1.23:20.0
4 Brawley 132 1.23:21.0
5 Mountain View (ELM) 153 1.24:17.0
6 Lompoc 176 1.24:33.0
7 Righetti (Santa Mari180 1.25:14.0
8 Arroyo Grande 183 1.25:34.0
9 Loyola (LA) 185 1.25:35.0
10 Nordhoff 190 1.25:31.0
11 Garden Grove 201 1.26:13.0
Southern Section Champ - 1A
XC Scores 11/12&19/83
Mt. San Antonio College
Name Sch Time
1A
1 JP Hall LaSalle 15:16.0
2 Romney Mawhorter LaV Luth 15:43.0
3 Richard Trujillo Sherman Inst 16:06.0
4 George Francisco Sherman Inst 16:14.0
5 Duane Koinva Sherman Inst 16:19.0
TEAM RESULTS
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Southern Section Champ - GIRLS 4
XC Scores 11/12&19/83
Mt. San Antonio College
Name Sch Time
1 K. O'Hara PV 17:16.0
2 Scott TUST 18:32.0
3 McCarty BUEN 18:38.0
4 Morris NH 18:47.0
5 Donahue TORR 18:47.0
6 Cox FH 18:59.0
7 Feuss WEST 19:00.0
8 Snyders EDI 19:00.0
9 Bessel TO 19:01.0
10 McCormick TUST 19:02.0
11 Schuster IRV 19:02.0
TEAM RESULTS
1 Tustin 54 1.35:28.0
2 Palos Verdes 81 1.35:01.0
3 Buena (Verntura) 121 1.37:28.0
4 Irvine 147 1.38:54.0
5 Foothill (Santa Ana)164 1.39:32.0
6 Newport Harbor 178 1.38:58.0
7 Edison (HB) 178 1.40:10.0
8 El Toro 188 1.40:09.0
9 Westlake 188 1.40:23.0
10 Thousand Oaks 191 1.41:49.0
11 Hawthorne 212 1.41:11.0
12 Dos Pueblos 278 1.43:56.0
Southern Section Champ - GIRLS 3 & 2
XC Scores 11/12&19/83
Mt. San Antonio College
Name Sch Time
3A
1 Mosqueda SG 17:53.0
2 Rizzo HART 18:08.0
3 Daly MV 18:12.0
4 Good ARL 18:27.0
5 Feit MD 18:31.0
6 Escobosa ELD 18:39.0
7 Cooper ELD 18:39.0
8 Rosipajia ELD 18:52.0
9 Hutchinson MV 18:55.0
10 Hays ROW 19:00.0
11 Maldonado BA 19:00.0
12 Morig HART 19:01.0
TEAM RESULTS
1 El Dorado (Placentia67 1.35:59.0
2 Mission Viejo 81 1.36:20.0
3 Rowland 116 1.38:35.0
4 Mater Dei 133 1.39:11.0
5 Esperanza (Anaheim) 151 1.40:02.0
6 Norco 162 1.40:43.0
7 Bishop Amat (LP) 164 1.41:30.0
8 Saugus 169 1.40:04.0
9 Hart (Newhall) 191 1.41:53.0
10 El Rancho (Pico Rive205 1.43:26.0
11 Rubidoux (Riverside)215 1.43:34.0
12 Alta Loma 216 1.43:01.0
2A
1 Plante AG 18:32.0
2 DeSantiago ON 18:45.0
3 Oslinker SH 18:46.0
4 Loveall LOM 18:46.0
5 Harkins LAQ 19:18.0
6 Williams MTV 19:28.0
7 Rich LOM 19:35.0
8 Unruhe NORD 19:37.0
TEAM RESULTS
1 Lompoc 85 1.41:19.0
2 Arroyo Grande 102 1.42:49.0
3 La Quinta (Gard Grov104 1.43:32.0
4 Chino 116 1.45:04.0
5 Diamond Bar 135 1.45:35.0
6 Louisville (WH) 136 1.45:23.0
7 South Hills (Covina)161 1.45:36.0
8 Cabrillo (Lompoc) 180 1.47:30.0
9 Agoura 193 1.47:59.0
10 Indio 198 1.46:39.0
11 Yucaipa 202 1.48:46.0
12 Rosemead 276 1.51:33.0